Opublikowano: pt, Wrz 21st, 2018

Wiadomości z magistratu 21.09.2018

Włocławek, 21 września 2018 r.

 • Sprzątanie świata 2018 Tegoroczna jubileuszowa XXV akcja odbywa się pod hasłem: „Akcja segregacja!2 x więcej, 2 x czyściej”.Akcja odbędzie się dziś, 21 września w godzinach 9.00-11.00, na terenach leśnych przy ul. Wyspiańskiego.

  Rozpoczęcie akcji – Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Wyspiańskiego 3 we Włocławku.

 • Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasałem „Przesiadaj się i jedź”.  Nasze miasto włączyło się do tegorocznej kampanii poprzez organizację przedsięwzięcia WłocławEKO.
  21 września odcinek ulicy  3 Maja (między ul. Żabią a ul. Cyganaka) zamieni się w wesoły i kolorowy teren, wypełniony pozytywną energią.Startujemy o godz. 14.00, by pokazać, że możemy zamienić na chwilę ulicę w przestrzeń artystyczną i społeczną.

  Przyjedźcie rowerem, na rolkach lub deskorolce, zabierzcie rodziny i przyjdźcie. Samochody zostawcie na parkingu.

  Konkursy z nagrodami, znakowanie rowerów, gry, zabawy i pokazy, „Organizacje z naszego podwórka”, miasteczko rowerowe wszystko to czeka na Was już w piątek.

  W godz. 6.00-18.00 odcinek ulicy  3 Maja (między ul. Żabią a ul. Cyganaka) będzie zamknięty.

 • Dzień bez samochodu 22 września to we Włocławku tradycyjnie Dzień Bez Samochodu. W ramach świętowania kierowcy mogą za darmo jeździć komunikacją miejską.
  Żeby w najbliższą sobotę pojechać za darmo autobusem MPK we Włocławku, wystarczy zamiast biletu zabrać ze sobą dowód rejestracyjny auta. Darmowe przejazdy będą możliwe na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta osobowego lub pozwolenia czasowego dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów.Celem nadrzędnym tej inicjatywy jest promocja publicznych środków transportu i tym samym ograniczenie społecznych i ekonomicznych skutków natężenia ruchu samochodowego w naszym mieście.
 • Stowarzyszenie Teatr Nasz zaprasza Dziś, 21 września br. w godz. 15.30-18.00 w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe przy ul. 3 maja 9 odbędą się warsztaty plastyczne i malowanie buzi oraz warsztaty naukowe, podczas których będzie można eksperymentować z fizyką i chemią.Natomiast w niedzielę, 23 września br. w godz. 10.00-17.00 zapraszamy  do kawiarni obywatelskiej na warsztaty „Budowanie ulicy 3 Maja z klocków lego”, które poprowadzi Stowarzyszenie Ładowarka.
 • Budowanie parkletu miejskiego i małej architektury dla zwierząt Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w zbudowaniu pięknego mebla, który stanie w centrum Włocławka i razem z Fundacją Our można wesprzeć zwierzęta z włocławskiego schroniska.Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września br. o godz. 11.00 w Gwoździarni przy ul. Szpichlernej 7/9.
 • KWIATY JEDNEJ NOCY – rodzinne warsztaty twórcze Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza 23 września br. o godz. 11.00   do zabawy z gliną – materiałem lubianym przez dzieci i dorosłych. Inspiracją działań będzie przyroda i prezentowana w Galerii wystawa Antoniego, Janusza i Bartosza Bisagów. Porozmawiamy o rodzajach, symbolice kwiatów, o tym jak wyglądają kwiaty jednej nocy.Spróbujemy wyobrazić je sobie, ulepić z gliny ich formy i dekorować różnymi sposobami. Czekamy na dzieci, rodziców i dziadków.
 • Koncert Piotra Krępeci Gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary” wystąpi w sali kameralnej Browaru B. 22 września o 19.00.
  Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego. Wykonał 8 koncertów w ramach Tournee w Chinach 2016 r. Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.Artysta promował będzie swój nowy album „Movement in Silence”. Płyta w całości nagrana jest na akustycznej gitarze barytonowej i zawiera 11 autorskich kompozycji.
 • III Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych Centrum Kultury “Browar B.”, ul. Łęgska 28 zaprasza w dniach 22-13 września br. w godz. 10.00-18.00 na III Włocławską Wystawę Makiet Kolejowych i Samochodowych.
  Na wystawie można będzie zobaczyć świat 87 razy mniejszy na makietach kolejowych oraz w kolekcjach modeli taboru kolejowego i samochodów. Dla najmłodszych pasjonatów przewidywane są dodatkowe atrakcje. Wystawę organizują sklep modelarski Świat modeli KoTeBi, Centrum Kultury “Browar B.” oraz Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski.Wstęp wolny.
 • Mistrzostwa Włocławka w badmintonie Uczniowski Klub Sportowy ” START ” Smólnik zaprasza wszystkich mieszkańców Włocławka do udziału w dwóch turniejach badmintona, które odbędą się w dniach 22 i 23 września w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku.
  Pierwszy turniej to II Otwarte Mistrzostwa Włocławka w ramach Grand Prix Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W turnieju mogę wziąć udział wszyscy chętni bez względu na swoje umiejętności gry w tę dyscyplinę sportu. Przewidziano kategorie dla zawodników już zaawansowanych, jak również debiutujących w tego typu turniejach. Mieszkańcy Włocławka będą walczyć o tytuł Mistrza Włocławka.  Start godz. 10.00.Dzień później, 23 września na korty rywalizować będą najmłodsi badmintoniści – w wieku od 5 do 14 lat, którzy będą mogli wziąć udział w pierwszym z sześciu zaplanowanych turniejów w ramach Kujawsko – Pomorskiej Ligi Młodych Talentów. Nad imprezą patronat objął Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka. Obie imprezy organizowane są w ramach cyklu turniejów pn. ”100 turniejów na 100-lecie Niepodległości” i wspólnie z Fundacją Narodowy Badminton.

  Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Miasta Włocławek.

  Zapisy i bliższe informacje pod numerem telefonu 785 474 000.

 • Mecz II Ligii Kobiet W najbliższą sobotę, 22 września o godz. 17.00 na stadionie OSiR we Włocławku rozegrany zostanie mecz 4 kolejki Ligii Kobiet, pomiędzy drużyną „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej, a drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wielkopolski.
 • „Żeglarze siedmiu mórz” W najbliższą niedzielę, 23 września o godz. 11.00 w Teatrze Impresaryjnym odbędzie się spektakl „Żeglarze siedmiu mórz”.
  Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, inaugurujące sezon teatralny 2018/2019 dla dzieci oraz kolejny sezon cyklu Niedzielne Spektakle Familijne. Scenariusz przedstawienia jest w większości zbudowany na kanwie rzeczywistych wydarzeń z historii marynistyki, nieco przetworzonych na potrzeby teatru. Pada w nim ze sceny – oprócz wątków czysto fantastycznych – wiele historycznych faktów. Spektakl jest zdecydowanie komediowy, niezwykle dynamiczny, z naciskiem na przygodowy aspekt żeglarstwa. Zawiera sporą dozę integracji z widownią. XVII wieczny klimat epoki wielkich żaglowców budują barwne, bogate kostiumy i irlandzka muzyka folkowa w stylu ceili. W spektaklu wykorzystano również anonimowe formy lalkowe. Chociaż przedstawienie jest skierowane do dzieci to i dorośli świetnie się na nim bawią. Reżyseria Beata Beling, opracowanie muzyczne Artur Beling, występują: Beata Beling, Artur Beling, Cezary Molenda/Ludwik Schiller, Marcin Wiśniewski.
 • Hala Mistrzów. Popierasz? Podpisz. Słyszysz „Hala Mistrzów”, myślisz – hala Anwilu Włocławek? Poprzyj inicjatywę prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego dotyczącą nadania tej nazwy obiektowi przy Alei Chopina 8.Potrzeba nadania nazwy „Hala Mistrzów” hali sportowej mieszczącej się pod adresem Al. Chopina 8 podyktowana jest kilkunastoletnią tradycją funkcjonowania tego określenia. Nazwa „Hala Mistrzów” została zaproponowana w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Włocławek pod koniec 2001 roku, a następnie wybrana jako najlepsza. Od tego czasu przewijała się zarówno w dokumentach, publikacjach prasowych i wypowiedziach. Nigdy jednak nie została formalnie sprecyzowana.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanom sportu, w roku zdobycia przez drużynę Anwilu Włocławek drugiego mistrzostwa Polski, prezydent Marek Wojtkowski zainicjował procedurę nadania nazwy „Hala Mistrzów”. Zanim wniosek stanie przed odpowiednią komisją, a następnie zostanie poddany pod głosowanie Rady Miasta, niezbędne jest uzyskanie dla niego udokumentowanego społecznego poparcia.

  Jeszcze dziś, 21 września poparcie dla wniosku będzie można wyrazić w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13.

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa