NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych

Choć policjanci podejmują wiele przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od samych użytkowników dróg. Lekceważenie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach może mieć tragiczne skutki, zwłaszcza w odniesieniu do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Włocławscy policjanci podejmują szereg działań, by na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Każdego dnia kontrolują przestrzeganie przepisów, eliminują z dróg piratów drogowych oraz nietrzeźwych kierujących. Niestety wciąż nie brakuje osób, które łamią obowiązujące normy prawne, narażając tym samym na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg.
Podczas wczorajszej (18.03.2024) służby policjanci ruchu drogowego skupili się na bezpieczeństwie rowerzystów, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są podczas zdarzeń drogowych na najpoważniejsze obrażenia.
Niestety, przeprowadzone kontrole trzeźwości wykazały, że pięciu cyklistów zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Czterech spośród nich było w stanie nietrzeźwości, a niechlubny rekordzista zatrzymany przez policjantów w gminie Lubień Kujawski miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.
Ostatni z zatrzymanych wczoraj nieodpowiedzialnych rowerzystów otrzymał mandat w wysokości tysiąca złotych, gdyż kontrola trzeźwości wykazała w jego organizmie poniżej 0,5 promila alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze. Bądźmy odpowiedzialni i pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od nas samych.

KMP Włocławek