NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Ferie z WOT” – kolejna edycja przed nami!

Zastanawiasz się co robić w nadchodzące ferie? To proste – Dołącz do Nas! Wojska Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowują się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

Pomiędzy 10 stycznia a 24 lutego 2024 r. w szkołach i uczelniach naszego województwa będą ferie zimowe. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauce – dołącz do Nas! Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu „Ferie z WOT” w 8.K-PBOT.

Jak podkreśla cz.p.o. Dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk – Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!

Projekt „Ferie z WOT” powstał w 2019 roku i od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało wielu ochotników. W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad, blisko lokalnych  społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego. Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. Każde ze szkoleń zakończy tradycyjna przysięga wojskowa.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem – nie zwlekaj! Złóż swój wniosek już dziś! Wcielenie 15 grudnia może być Twoją przepustką do wzięcia udziału
w szkoleniu.

Jeśli i Ty chciałbyś wstąpić w szeregi 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, odwiedź najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji lub wejdź na stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

8.K-PBOT