NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Skarbiec Fajansu – Konkurs plastyczny „Fajansowa bombka bożonarodzeniowa”

Filia Centrum Kultury „Browar B.” – ICF Skarbiec Fajansu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Włocławka do udziału w konkursie plastycznym „Fajansowa bombka bożonarodzeniowa”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, ICF – Skarbiec Fajansu zaprasza dzieci i młodzież z włocławskich szkół do uczestnictwa w konkursie na najpiękniejsze zdobienie bombki bożonarodzeniowej, inspirowanej motywem fajansu włocławskiego. Celem konkursu jest powrót do tradycji własnoręcznego wykonywania bombek bożonarodzeniowych i promocja fajansu jako dziedzictwa ceramicznego Włocławka i regionu.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
1. Uczniowie klas I – III szkół podstawowych,
2. Uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych,
3. Uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu bombki choinkowej w formacie przestrzennym dowolną techniką zdobienia (malowanie, wyklejanie itp.). Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do siedziby Skarbca Fajansu pracy plastycznej wraz z formularzem zgłoszeniowym. Prace należy złożyć najpóźniej 8 grudnia 2023 roku. W przypadku prac nadesłanych decyduje data wpływu.

W każdej kategorii wiekowej przewidziano po 3 nagrody rzeczowe dla najlepszych prac. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 grudnia 2023 r.

Regulamin konkursu dostępne są pod adresem https://ckbrowarb.pl/konkurs-plastyczny-fajansowa-bombka-bozonarodzeniowa/

Skarbiec Fajansu