NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

XI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe

W dniach 22 – 24 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbędą się XI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę”.

Ten ogólnopolski konkurs skrzypcowy adresowany jest do uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych I stopnia i znalazł się w Wykazie Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Szkolnictwa Artystycznego Rekomendowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chęć wzięcia udziału w konkursie zgłosiło 94 uczestników z 40 szkół muzycznych I stopnia z całej Polski. Nasze miasto reprezentować będzie sześcioro uczniów.

XI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę” odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Głównymi sponsorami konkursu są: Polskie Lutnictwo oraz DROGTOM Sp. z o.o.
Serdecznie zapraszamy na przesłuchania konkursowe oraz koncerty laureatów, które odbędą się w sali koncertowej ZSM, przy ul. Wiejskiej 29. Wstęp wolny!

Zespół Szkół Muzycznych
im. Czesława Niemena we Włocławku