NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Areszt tymczasowy za 6 kilogramów narkotyków

Włocławscy policjanci zatrzymali 31 i 29-latka, którzy przewozili autem 6 kilogramów marihuany. Obaj usłyszeli już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i trafili na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

Sytuacja miała miejsce w miniony czwartek (25.01.2024) na autostradzie A-1 pod Włocławkiem. Służbę pełnili tam policjanci ruchu drogowego, którzy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem renault.
31-letni kierowca był trzeźwy, a sprawdzenie dokumentów nie budziło zastrzeżeń. Uwagę policjantów przykuło jednak kilka wypełnionych opakowań foliowych, które leżały za przednimi siedzeniami. Był w nich susz roślinny o charakterystycznym zapachu. Ponieważ ani kierowca, ani 29-letni pasażer nie przyznali się do jego posiadania, obaj zostali zatrzymani w celu wyjaśnienia sprawy.
Policjanci zabezpieczyli również torby z suszem, który następnie poddali badaniom. Wstępna ekspertyza wykazała, że jest to marihuana o łącznej wadze 6 kilogramów.
Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości środka odurzającego grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę (28.01.2024) mężczyźni doprowadzeni zostali do sądu. Tam zapadła decyzja o zastosowaniu wobec nich 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

KMP Włocławek