NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wypadek drogowy we Włocławku

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego z udziałem pojazdu dostawczego i autobusu komunikacji miejskiej. Jedna pasażerka autobusu odniosła poważniejsze obrażenia.

Wczoraj (19.02.2024) około godziny 14:45 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Wojskowej i Barskiej z udziałem dostawczego kia i autobusu komunikacji miejskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierowca kia jadąc ulicą Barską w kierunku ulicy Płockiej na skrzyżowaniu z ulicą Wojskową nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z autobusem marki man. Autobus jechał ulicą Wojskową w kierunku ulicy Ostrowskiej. W zdarzeniu oprócz dwóch kierowców pojazdów uczestniczyło 13 pasażerów, w tym 12 jechało autobusem. Jedna z pasażerek komunikacji publicznej została przewieziona do szpitala. Tam okazało się, że odniosła obrażenia powyżej dni 7.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Zarówno kierowca kia jak i autobusu byli trzeźwi. W sprawie wypadku drogowego policjanci z Włocławka prowadzą postępowanie, które wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia. 43-letniemu kierowcy dostawczego kia mundurowi zatrzymali do prowadzonego postępowania prawo jazdy.

KMP Włocławek