NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nietrzeźwy kierowca pojazdu.

W dniu 16 sierpnia br. około godz. 15:45, strażnicy miejscy otrzymali informację, że na ulicy Rolnej w pojeździe siedzi nietrzeźwy mężczyzna. Patrol interwencyjny wysłany przez Dyżurnego Straży Miejskiej udał się we wskazaną lokalizację.

Po dojechaniu na miejsce zgłoszenia, mężczyzna, który siedział w samochodzie uruchomił pojazd i ruszył w stronę ulicy Rysiej. Strażnicy miejscy po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za odjeżdżającym pojazdem. Udało się go zatrzymać po tym, jak przejechał spory odcinek drogi. Po zatrzymaniu samochodu, strażnicy polecili wyłączyć silnik i wysiąść z pojazdu. Kierujący nie reagował na wydawane polecenia. Strażniczka miejska otworzyła drzwi samochodu i natychmiast wyczuła silną woń alkoholu, wobec powyższego wyjęła kluczyk ze stacyjki. Kierujący zareagował agresywnie i próbował wyrwać kluczyk z rąk strażniczki, w związku z powyższym został wyciągnięty z pojazdu i obezwładniony przez strażnika miejskiego. Wobec kierującego zostały użyte środki przymusu bezpośredniego.

Na miejsce została wezwana Policja. Kierującym okazał się być obywatel Gruzji. Badanie wykazało 2,7 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji i pozostawiony do dalszych czynności służbowych.

SM we Włocławku