Opublikowano: pt, Wrz 21st, 2018

Wiadomości z magistratu 20.09.2018

Włocławek, 20 września 2018 r.

 • Konferencja prasowa Dziś, 20 września o godz. 13.00 w Parku na Słodowie odbędzie się konferencja prasowa, na którą zapraszamy przedstawicieli redakcji.Temat: Rewitalizacja Parku Słodowo.
 • Sprzątanie świata 2018 Tegoroczna jubileuszowa XXV akcja odbywa się pod hasłem: „Akcja segregacja!2 x więcej, 2 x czyściej”.Akcja odbędzie się w najbliższy piątek, 21 września w godzinach 9.00-11.00, na terenach leśnych przy ul. Wyspiańskiego.Rozpoczęcie akcji – Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Wyspiańskiego 3 we Włocławku.
 • Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasałem „Przesiadaj się i jedź”.  Nasze miasto włączyło się do tegorocznej kampanii poprzez organizację przedsięwzięcia WłocławEKO.
  21 września odcinek ulicy  3 Maja (między ul. Żabią a ul. Cyganka) zamieni się w wesoły i kolorowy teren, wypełniony pozytywną energią.Startujemy o godz. 14.00, by pokazać, że możemy zamienić na chwilę ulicę w przestrzeń artystyczną i społeczną.Przyjedźcie rowerem, na rolkach lub deskorolce, zabierzcie rodziny i przyjdźcie. Samochody zostawcie na parkingu.

  Konkursy z nagrodami, znakowanie rowerów, gry, zabawy i pokazy, „Organizacje z naszego podwórka”, miasteczko rowerowe wszystko to czeka na Was już w piątek.

 • Szczepienia przeciw pneumokokom Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. zaprasza na nieodpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom realizowane w ramach programu profilaktyki przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród osób dorosłych.Program skierowany jest do tych mieszkańców Włocławka (zameldowanych na terenie miasta), którzy ukończyli 65 rok życia, nie byli szczepieni przeciw pneumokokom i są leczeni z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej.Szczepienia wykonywane są od czerwca do listopada 2018r. w Przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku. Adresy placówek dostępne są na stronie www.mzoz.pl/poz zakładka Przychodnie.

  Więcej informacji o pneumokokach znajduje się na stronie: www.szczepimy.com.pl.

 • Pracownia Plastyczna 2018-2019 Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza do pracowni plastycznej na zajęcia z rysunku i malarstwa, które rozpoczną się w październiku i będą kontynuowane do maja przyszłego roku.Dla najmłodszych przewidziane są zabawy plastyczne, dla młodzieży i dorosłych studium z natury.Zajęcia przeznaczone są dla dzieci (od sześciu lat), młodzieży i dorosłych. Warsztaty dla dzieci będą prowadzone w środy i czwartki od 16.00 do 18.00. Dla młodzieży i dorosłych godziny do uzgodnienia.

  Zajęcia poprowadzi artysta plastyk Krzysztof Walczewski

 • Harmonogram zajęć na rok szkolny 2018/2019 Centrum Kultury Browar B publikuje pod adresem: http://ckbrowarb.pl/harmonogram-zajec-centrum-kultury-browar-b-na-rok-szkolny-20182019/ harmonogram zajęć na rok szkolny 2018/2019.Zainteresowani mogą skorzystać z następujących zajęć: tkactwo, malarstwo, rysunek, grafika, techniki eksperymentalne, ceramika, rysunek architektoniczny, malarstwo, rysunek komiksowy, sekcja „Moja piwnica”, języki obce, włóczkowe spotkania, zajęcia umuzykalniające, robotyka, hocki-klocki.
 • Wernisaż wystawy i promocja tomiku Dziś, tj. 20 września br. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki „Antresola” przy ul. Łęgskiej 28 odbędzie się wernisaż wystawy Danuty Wypijewskiej pt. “Na słówko” oraz promocja tomiku własnych wierszy pt „Flirt”
  Danuta Wypijewska, włocławianka, pierwsze lekcje rysunku i malarstwa pobierała w czasach szkolnych pod kierunkiem Aleksandry Domanowskiej i Marii Brodzińskiej.Podczas wystawy artystka  przedstawi prace malarskie, rysunkowe,   techniki własne, a także własne wiersze. W swojej twórczości wyraża zachwyt nad urodą świata barw i kształtów. Jednocześnie ukazuje różnorodne emocje oraz refleksje, nie stroniąc od krytycznej oceny otaczającej rzeczywistości. Wystawa jest okazją do promocji tomiku wierszy „Flirt”debiutu poetyckiego autorki.

  Wstęp wolny.

 • Trwa nabór wniosków. Sięgnij po marszałkowskie stypendium. Do 500 złotych dla uczniaTrwają nabory wniosków w ramach marszałkowskich programów stypendialnych dla zdolnej młodzieży w roku szkolnym 2018/2019. Urząd Marszałkowski realizuje obecnie trzy takie projekty – dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, języków obcych i przedsiębiorczości, dla uczniów szkół zawodowych oraz dla humanistów. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.Marszałkowskie stypendia edukacyjne:
  • dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • przyznawane na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę,
  • wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania,
  • finansowane ze środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Jak aplikować o stypendium:

  • nabory wniosków do 30 września,
  • potrzebne dokumenty: wniosek o przyznanie stypendium (dostępny od 1 września na stronie projektu), zaświadczenia lub dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach, kopia świadectwa szkolnego,
  • wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o podpisy wraz z dokumentami można składać osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń).

  Informacja opublikowana jest pod adresem https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33097-siegnij-po-marszalkowskie-stypendium-do-500-zlotych-dla-ucznia

 • Mecz II Ligii Kobiet W najbliższą sobotę, 22 września o godz. 17.00 na stadionie OSiR we Włocławku rozegrany zostanie mecz 4 kolejki Ligii Kobiet, pomiędzy drużyną „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej, a drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wielkopolski.
MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa