Opublikowano: pt, Wrz 21st, 2018

Wiadomości z magistratu 20.09.2018

Włocławek, 20 września 2018 r.

 • Konferencja prasowa Dziś, 20 września o godz. 13.00 w Parku na Słodowie odbędzie się konferencja prasowa, na którą zapraszamy przedstawicieli redakcji.Temat: Rewitalizacja Parku Słodowo.
 • Sprzątanie świata 2018 Tegoroczna jubileuszowa XXV akcja odbywa się pod hasłem: „Akcja segregacja!2 x więcej, 2 x czyściej”.Akcja odbędzie się w najbliższy piątek, 21 września w godzinach 9.00-11.00, na terenach leśnych przy ul. Wyspiańskiego.Rozpoczęcie akcji – Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Wyspiańskiego 3 we Włocławku.
 • Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasałem „Przesiadaj się i jedź”.  Nasze miasto włączyło się do tegorocznej kampanii poprzez organizację przedsięwzięcia WłocławEKO.
  21 września odcinek ulicy  3 Maja (między ul. Żabią a ul. Cyganka) zamieni się w wesoły i kolorowy teren, wypełniony pozytywną energią.Startujemy o godz. 14.00, by pokazać, że możemy zamienić na chwilę ulicę w przestrzeń artystyczną i społeczną.Przyjedźcie rowerem, na rolkach lub deskorolce, zabierzcie rodziny i przyjdźcie. Samochody zostawcie na parkingu.

  Konkursy z nagrodami, znakowanie rowerów, gry, zabawy i pokazy, „Organizacje z naszego podwórka”, miasteczko rowerowe wszystko to czeka na Was już w piątek.

 • Szczepienia przeciw pneumokokom Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. zaprasza na nieodpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom realizowane w ramach programu profilaktyki przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród osób dorosłych.Program skierowany jest do tych mieszkańców Włocławka (zameldowanych na terenie miasta), którzy ukończyli 65 rok życia, nie byli szczepieni przeciw pneumokokom i są leczeni z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej.Szczepienia wykonywane są od czerwca do listopada 2018r. w Przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku. Adresy placówek dostępne są na stronie www.mzoz.pl/poz zakładka Przychodnie.

  Więcej informacji o pneumokokach znajduje się na stronie: www.szczepimy.com.pl.

 • Pracownia Plastyczna 2018-2019 Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza do pracowni plastycznej na zajęcia z rysunku i malarstwa, które rozpoczną się w październiku i będą kontynuowane do maja przyszłego roku.Dla najmłodszych przewidziane są zabawy plastyczne, dla młodzieży i dorosłych studium z natury.Zajęcia przeznaczone są dla dzieci (od sześciu lat), młodzieży i dorosłych. Warsztaty dla dzieci będą prowadzone w środy i czwartki od 16.00 do 18.00. Dla młodzieży i dorosłych godziny do uzgodnienia.

  Zajęcia poprowadzi artysta plastyk Krzysztof Walczewski

 • Harmonogram zajęć na rok szkolny 2018/2019 Centrum Kultury Browar B publikuje pod adresem: http://ckbrowarb.pl/harmonogram-zajec-centrum-kultury-browar-b-na-rok-szkolny-20182019/ harmonogram zajęć na rok szkolny 2018/2019.Zainteresowani mogą skorzystać z następujących zajęć: tkactwo, malarstwo, rysunek, grafika, techniki eksperymentalne, ceramika, rysunek architektoniczny, malarstwo, rysunek komiksowy, sekcja „Moja piwnica”, języki obce, włóczkowe spotkania, zajęcia umuzykalniające, robotyka, hocki-klocki.
 • Wernisaż wystawy i promocja tomiku Dziś, tj. 20 września br. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki „Antresola” przy ul. Łęgskiej 28 odbędzie się wernisaż wystawy Danuty Wypijewskiej pt. “Na słówko” oraz promocja tomiku własnych wierszy pt „Flirt”
  Danuta Wypijewska, włocławianka, pierwsze lekcje rysunku i malarstwa pobierała w czasach szkolnych pod kierunkiem Aleksandry Domanowskiej i Marii Brodzińskiej.Podczas wystawy artystka  przedstawi prace malarskie, rysunkowe,   techniki własne, a także własne wiersze. W swojej twórczości wyraża zachwyt nad urodą świata barw i kształtów. Jednocześnie ukazuje różnorodne emocje oraz refleksje, nie stroniąc od krytycznej oceny otaczającej rzeczywistości. Wystawa jest okazją do promocji tomiku wierszy „Flirt”debiutu poetyckiego autorki.

  Wstęp wolny.

 • Trwa nabór wniosków. Sięgnij po marszałkowskie stypendium. Do 500 złotych dla uczniaTrwają nabory wniosków w ramach marszałkowskich programów stypendialnych dla zdolnej młodzieży w roku szkolnym 2018/2019. Urząd Marszałkowski realizuje obecnie trzy takie projekty – dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, języków obcych i przedsiębiorczości, dla uczniów szkół zawodowych oraz dla humanistów. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.Marszałkowskie stypendia edukacyjne:
  • dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • przyznawane na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę,
  • wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania,
  • finansowane ze środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Jak aplikować o stypendium:

  • nabory wniosków do 30 września,
  • potrzebne dokumenty: wniosek o przyznanie stypendium (dostępny od 1 września na stronie projektu), zaświadczenia lub dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach, kopia świadectwa szkolnego,
  • wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o podpisy wraz z dokumentami można składać osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń).

  Informacja opublikowana jest pod adresem https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33097-siegnij-po-marszalkowskie-stypendium-do-500-zlotych-dla-ucznia

 • Mecz II Ligii Kobiet W najbliższą sobotę, 22 września o godz. 17.00 na stadionie OSiR we Włocławku rozegrany zostanie mecz 4 kolejki Ligii Kobiet, pomiędzy drużyną „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej, a drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wielkopolski.
MartinezFilm

Informacje

„Cicha noc” – koncert świąteczno – noworoczny

14 grudnia 2018, Możliwość komentowania „Cicha noc” – koncert świąteczno – noworoczny została wyłączona

Prezentacja przewodnika “Niemieckie fortyfikacje polowe 1944”

10 grudnia 2018, Możliwość komentowania Prezentacja przewodnika “Niemieckie fortyfikacje polowe 1944” została wyłączona

V Koncert kolęd i pastorałek

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania V Koncert kolęd i pastorałek została wyłączona

Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego „I…kropka” Aliny Pakulskie

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego „I…kropka” Aliny Pakulskie została wyłączona

“Europejskie makatki kuchenne”

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania “Europejskie makatki kuchenne” została wyłączona

„We Włocławku 13 grudnia…”

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania „We Włocławku 13 grudnia…” została wyłączona

Archiwa