NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mieszkańcy spacerowali z prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim

Sobotnie (17 czerwca 2023 r.) wczesne popołudnie w promieniach słońca, ale także w kroplach ciepłego, letniego deszczu mieszkańcy Włocławka spędzili na spacerze z prezydentem Markiem Wojtkowskim. Był to spacer wyjątkowy – szlakiem Gminnego Programu Rewitalizacji. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć, i zachwycić się pozytywnymi zmianami w Śródmieściu. Na trasie spaceru znalazły się zarówno inwestycje oraz modernizacje prowadzone przez miasto, jak i remonty realizowane przez prywatnych właścicieli przy wsparciu dotacji z budżetu Włocławka.

O udziale właścicieli kamienic i ich roli we wspieraniu programu rewitalizacji mówił prezydent Marek Wojtkowski zachęcając do korzystania z miejskiego wsparcia:

– Co roku przeznaczamy na ten cel 1,5 miliona złotych. Dzięki zaangażowaniu właścicieli budynków, zmienia się wizerunek naszego Śródmieścia, które po prostu pięknieje.

Na dobry początek spacerowicze odwiedzili kamienicę przy ul. Piekarskiej 15, która od kilku lat jest remontowana przez właścicieli przy wykorzystaniu prywatnych środków oraz miejskich dotacji. Kolejnym przystankiem było Centrum Wsparcia Społecznego u zbiegu ulic Piekarskiej/Brzeskiej. Tutaj seniorzy korzystają z Ośrodka Dziennego Pobytu i realizują swoje pasje, a tuż obok mieści się park kieszonkowy zdobiony nie tylko zielenią, ale także jednym z włocławskich murali. Na trasie spaceru rewitalizacyjnego znalazła się również kamienica przy ul. 3 Maja 18, w której po zakończeniu szeroko zakrojonych prac budowlanych znajdzie swoją siedzibę Centrum Aktywizacji i Przedsiębiorczości. Sama ulica 3 Maja zmieni się w woonerf, o czym mówił prezydent Włocławka:

– Zmienimy całkowicie funkcjonalność tej ulicy. Będzie to klasyczny woonerf, czyli ulica służąca ludziom: z zielenią i meblami miejskimi. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy rozpocząć prace.

Ważnym punktem odwiedzin była kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe”, którą mieszkańcy Włocławka bardzo polubili.

Na finiszu, zmęczeni ale szczęśliwi spacerowicze dotarli do Skarbca Fajansu przy ul. Żabiej. To nowoczesne, Interaktywne Centrum i zarazem jedna z najważniejszych inwestycji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Jesienią tego roku Skarbiec Fajansu zaprosi pierwszych zwiedzających.

UM Włocławek