Opublikowano: śr, Lut 21st, 2018

Wiadomości z magistratu 21.02.2018

Włocławek, dn. 21 lutego 2018 r.

 • Briefing prasowy w Hali Mistrzów Serdecznie zapraszamy na briefing z udziałem: wiceprezydent miasta Włocławka Barbary Moraczewskiej, trenera reprezentacji Polski koszykarzy Mike’a Taylora oraz rozgrywającego kadry i zawodnika Anwilu Włocławek Kamila Łączyńskiego.

  Briefing rozpocznie się o godz. 9.50 na parkiecie w Hali Mistrzów.

 • Konferencja prasowa w Centrum Organizacji Pozarządowych Dziś o godz. 12:00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona Kampanii 1% ZOSTAWIAM WE WŁOCŁAWKU.

  Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

  Informacja jest opublikowana: http://cop.wloclawek.pl/2018/02/konferencja-prasowa-w-centrum/

 • Ruszyła IV edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” Już od 19 lutego 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które zaangażowani mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

  Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: www.tesco.pl/pomagamy do 30 marca.

  Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, jury wybierze po trzy projekty, które przejdą do otwartego głosowania. Lista projektów zostanie ogłoszona 27 kwietnia. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wysokości grantu.

  W każdym z mikroregionów do zdobycia będą trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych na realizację działań społecznych.

  Informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/02/ruszyla-juz-iv-edycja-programu-grantowego-decydujesz-pomagamy/

 • We włocławskim Inkubatorze – bezpłatne spotkanie ”Fundusze Europejskie dla firm w 2018r.” 27 lutego o godz. 10.00 we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości rozpocznie się pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Uczestnicy dowiedzą się, jakie wsparcie oferowane będzie w tym roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na jakie projekty można uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, czym są Inteligentne Specjalizacje i jak należy rozumieć pojęcie innowacji oraz kiedy ogłaszane będą konkursy i jakie projekty będą wspierane dotacją a jakie mogą być sfinansowane z nowych preferencyjnych pożyczek.

  Pełna informacja na ten temat: https://inkubator.wloclawek.pl/zapraszamy-na-cykl-bezplatnych-spotkan-fundusze-europejskie-dla-firm-w-2018r/

 • Konsultujemy projekt miejscowego planu Urząd Miasta – Wydział Urbanistyki i Architektury zaprasza na konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Włocławek dla obszaru położonego w rejonie ulic Stodólnej, Polnej, Żytniej, pomiędzy ulicami: Okrężną, Łęgską, Składową, Celulozową, Zagajewskiego, ponownie Celulozową, Barską i Wojskową.

  Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 26 lutego o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 14 przy placu Staszica.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału.

 • Uczennica z „Chemika” najlepsza w zawodzie kucharz Agata Grzejszczyk z klasy 3 ag okazała się najlepsza w zawodzie kucharz w ramach I etapu ogólnopolskiego konkursu kulinarnego, tym samym okazała się być najlepszą w całym województwie. Przed nią etap ogólnopolski.

  Konkurs, który odbył się w Zespole Szkół CKR w Kowalu składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 30 pytań. W ramach drugiej części trzeba było wykazać się umiejętnościami i doświadczeniem w sztuce kulinarnej. Tematem tegorocznych zmagań były dania z drobiu.

  Agata przygotowała pieczoną kaczkę z jabłkami, konfiturą gruszkowo-imbirową z kluskami śląskimi w trzech kolorach. Przygotowanie dania w trakcie konkursu zajęło jej dwie godziny.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.zsch.wek.pl/2018/02/19/uczennica-z-chemika-najlepsza-w-zawodzie-kucharz/

 • Na półkoloniach nie ma nudy Trwają ferie zimowe, podczas których we włocławskich placówkach zostały zaplanowane półkolonie. Dzieci biorą udział w zajęciach zorganizowanych w SP 2, SP 3, SP 5, SP 7, SP 10 i SP 19.

  Uczestnicy półkolonii nie narzekają na nudę, ponieważ zaproponowano im szeroki wachlarz zajęć, m. in. na lodowisku, w Multikinie, Międzyosiedlowym Basenie Miejskim, Galerii Sztuki Współczesnej i innych instytucjach. Grupa dzieci z SP 10 bierze udział w zajęciach w Teatrze Impresaryjnym, które cieszą się dużym zainteresowaniem i jednocześnie rozwijają szereg umiejętności przydatnych również podczas nauki w szkole i w czasie kontaktów w grupie rówieśniczej.

  Więcej o tym, co dzieje się we Włocławku w ferie: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/7761/informacje-dot-przygotowan-do-wypoczynku-zimowego-dzieci-i-mlodziezy

 • Chór „Canto” odbędzie warsztaty z wybitną specjalistką W dniach 24-25 lutego b.r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbędą się warsztaty Chóru „Canto” z zakresu emisji głosu z wybitną specjalistką w tej dziedzinie – dr hab. Agnieszką Franków-Żelazny.

  Warsztaty będą doskonałą okazją dla włocławskiego Chóru „Canto” na przygotowanie się do 49  Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”. Festiwal jest jedną z najważniejszych imprez chóralnych w kraju. Turniej Chórów zainicjowany został przez nieżyjącego już, legnickiego dyrygenta i animatora ruchu muzycznego, Henryka Karlińskiego. Główną nagrodę Turnieju stanowi Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy.

  Do 49. Turnieju zostało zakwalifikowanych 9 zespołów z Gdańska, Poznania, Krakowa, Wejherowa, Włocławka, Płocka, Torunia, Białegostoku i Haczowa. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT 49 odbędzie się w dniach 25 – 27 maja 2018 r. w Legnicy.

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa