Opublikowano: czw, Lut 22nd, 2018

Wiadomości z magistratu 22.02.2018

Włocławek, dn. 22 lutego 2018 r.

 • Urząd Miasta przyjmuje uwagi do procedury Budżetu Obywatelskiego. Dziś kolejny dyżur w Kawiarence Obywatelskiej Celem dyżurów urzędników Referatu Komunikacji Społecznej włocławskiego ratusza jest przyjmowanie uwag, opinii czy propozycji zmian w procedurze Budżetu Obywatelskiego. To okazja do spotkania z mieszkańcami, którzy mają sposobność, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat budżetu patrycypacyjnego i regulaminu BO we Włocławku.

  Dyżur odbędzie się dziś w godz. 10.00-18.00 w Kawiarence Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9.

  Zachęcamy włocławian do dzielenia się przemyśleniami na temat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego we Włocławku. Chodzi zarówno o uwagi dotyczące poprzednich edycji, jak i sugestie czy oczekiwania wobec najbliższej edycji BO. To będzie cenna wskazówka przy opracowywaniu regulaminu Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

  Przypominamy, że od 12 lutego przez dwa tygodnie włocławianie mogą przysyłać swoje opinie czy propozycje zmian na adres: budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl Do dyspozycji mieszkańców jest również wydarzenie na Facebook’u: Budżet Obywatelski Włocławka, gdzie swoje uwagi można zostawić w komentarzu.

  Uwaga: ostatni dyżur konsultacyjny w Kawiarence Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” odbędzie się w sobotę 24 lutego, zachęcamy do udziału!

 • Wystartowała kampania: „1% zostawiam we Włocławku” W 2017 roku włocławskie Organizacje Pożytku Publicznego dzięki hojności podatników z Włocławka i okolic otrzymały wsparcie w wysokości 605 167 tysięcy złotych z 1% podatku. To bardzo duża kwota, ale jesteśmy przekonani, że dzięki staraniom możemy przebić tę sumę!

  We Włocławku mamy 29 powodów, aby przekazać jeden procent podatku. To niesamowite i godne zaufania organizacje, które każdego dnia sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze piękniejsze. Mniejsze organizacje pozarządowe mogą liczyć tylko na nasze wsparcie, bo działają dla nas i naszych sąsiadów. Działajmy lokalnie wspierajmy naszych!

  Przekazanie 1% podatku dochodowego to jeden z najprostszych sposobów na wsparcie ważnych społecznie działań. To także świadoma inwestycja w przyszłość i wkład wniesiony w rozwój otoczenia, w którym żyjemy. Pozornie niewielka kwota stanowi każdego roku poważną część środków, jakimi dysponują lokalne fundacje i stowarzyszenia.

  Kampania promująca przekazywanie 1% podatku na włocławskie Organizacje Pożytku Publicznego będzie prowadzona do końca kwietnia br.

  Więcej informacji na stronie cop.wloclawek.pl

 • Dotacje na sport przyznane Na mocy Zarządzenia Prezydenta Włocławka z dnia 20 lutego, został dokonany wybór i ogłoszenie najkorzystniejszych ofert (przyznanie środków finansowych) dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego w celu realizacji zadania publicznego w zakresie powierzania, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 roku.

  Wsparcie finansowe rozdzielono w ramach 7 głównych zadań. Dotacje przyznano m.in. na upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie organizacji szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, organizację sparingów, meczów kontrolnych w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasto Włocławek oraz udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez właściwe związki sportowe.

  Szczegółowy wykaz beneficjentów oraz wysokość dotacji są opublikowane pod adresem:  http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-442018-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-20-lutego-2018-r-w-sprawie-wyboru-i-ogloszenia-najkorzystniejszej-oferty-zlozonej-w-otwartym-konkursie-ofert-nr-1-na-realizacje-zadania-pu/

 • Przypomnienie o godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Urząd Miasta jest czynny: w poniedziałki od 7.30 do 15.30, wtorki od 7.30 do 17.00, środy od 7.30 do 15.30, czwartki od 7.30 do 15.30 i piątki od 7.30 do 14.00.

  W tych dniach i godzinach zapraszamy do siedzib Urzędu Miasta:

  – przy Zielonym Rynku 11/13 (mieszczą się m.in.: Wydział Edukacji, Wydział Inwestycji, Wydział Urbanistyki i Architektury, Wydział Geodezji i Kartografii, Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Rozwoju Miasta, Centrum Obsługi Inwestora,  Wydział Zarządzania Kryzysowego, Wydział Finansów, Biuro Rady Miasta; Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej)

  – ul. 3 Maja 22 (mieszczą się m.in.: Wydział Gospodarki Miejskiej, Wydział Środowiska, Wydział Gospodarowania Mieniem Komunalnym, Miejski Rzecznik Konsumentów)

  – Kościuszki 12 (mieszczą się m.in.: Wydział Komunikacji, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego)

  Dla ułatwienia: pełna lista telefonów i adresów e-mail samodzielnych komórek Urzędu Miasta Włocławek jest dostępna pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/161/631/lista-telefonow-i-adresow-email-samodzielnych-komorek-urzedu-miasta-wloclawek

 • Można jeszcze kupić bilety na mecz Polska-Kosowo, zachęcamy do kibicowania!
  23 lutego o godz. 19:00 w Hali Mistrzów Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się mecz kadry koszykarskiej Polska-Kosowo.

  W Informacji Turystycznej można zakupić bilety na to wydarzenie.

  Zespół trenera Mike’a Taylora znalazł się w grupie C kwalifikacji do Mistrzostw Świata, gdzie rywalami są zespoły Węgier, Litwy i Kosowa. Kadra ma już za sobą pierwsze spotkanie przed własną publicznością – w Bydgoszczy pokonała Węgrów 70:60. Później musiała jednak uznać wyższość Litwinów w Kłajpedzie.

  Teraz pora na mecz z Kosowem, który zostanie rozegrany we Włocławku. Hala Mistrzów latem 2016 roku okazała się bardzo gościnna i szczęśliwa dla Biało-Czerwonych. Reprezentacja Polski najpierw rozegrała tam turniej towarzyski z udziałem Belgii, Szwecji i Gruzji, a później pokonała Portugalię aż 83:57 w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2017. Kosowo będzie bardzo ciekawym rywalem dla kibiców Anwilu. Liderem tej drużyny jest przecież były zawodnik włocławskiego zespołu – Dardan Berisha.

  Bilety na spotkanie Polska – Kosowo w Hali Mistrzów we Włocławku w cenach 30 i 40 zł (ulgowe odpowiednio 15 i 20 zł) można kupić w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 (poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00).

 • Warsztaty w bibliotece Dziś w filii nr 3 przy ul. Toruńskiej 87 najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z Jackiem Cudnym.

  Spotkanie i warsztaty rozpoczną się o godz. 11.00.

 • Konkurs dla szkolnych doradców zawodowych Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłosiło II edycję Wojewódzkiego Konkursu DROGOWSKAZ.

  Konkurs skierowany jest do szkolnych doradców zawodowych, koordynatorów wewnątrzszkolnych systemów doradztwa zawodowego wszystkich typów szkół i placówek oraz nauczycieli, którzy uczestniczą w kreowaniu kariery zawodowej swoich uczniów.

  Celem konkursu jest ukazanie innowacyjnych działań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego, motywowanie szkolnych doradców zawodowych oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie orientacji zawodowej uczniów.

  Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest opracowanie i przygotowanie prezentacji multimedialnej. Prace konkursowe powinny dotyczyć podejmowanych w szkole działań edukacyjno-zawodowych.

  Więcej informacji na temat konkursu: http://www.cen.org.pl/

 • W cieniu mistrza Bułata Dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się koncert, zatytułowany: „W cieniu mistrza Bułata”. To poetycki witraż, „utkany” z piosenek Okudżawy (mistrza) i Janusza Kotarskiego (ucznia). Większość piosenek będzie wykonywana w rosyjskojęzycznej, oryginalnej wersji.

  Scenariusz i reżyseria: Janusz Kotarski, muzyki i akompaniament: Wojciech Marciniak.

  Pełna informacja o wydarzeniu: http://ckbrowarb.pl/w-cieniu-mistrza-bulata/

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa