Opublikowano: wt, Lut 20th, 2018

Wiadomości z magistratu 20.02.2018

Włocławek, dn. 20 lutego 2018 r.

 • Ważne przypomnienie dla mikroprzedsiębiorców Już tylko kilka dni mają mikroprzedsiębiorcy na przesłanie pierwszego JPK_VAT. To dobry moment, by jak najszybciej założyć Profil Zaufany – bezpłatne narzędzie, dzięki któremu szybko i bez problemów wypełnią ten obowiązek.

  Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) – najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

  O tym, jak założyć profil zaufany, można przeczytać na stronie: http://www.bydgoszcz.uw.gov.pl/pl/aktualnosci/przedsiebiorco-zaloz-profil-zaufany-juz-dzis.html

 • We Włocławku trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2018 Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 19 lutego – 25 lutego 2018 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

  W Sądzie Rejonowym we Włocławku w okresie od 19 do 23 lutego 2018 r. w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać bezpłatne porady.

  Porady udzielane są przez asystentów sędziów, w godzinach 11.00 do 14.00 w budynku Sądu Rejonowego we Włocławku, ul. Kilińskiego 20, pokój nr 2 (Biuro Obsługi Interesantów).

  Osoby dyżurujące służą pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwem w skierowaniu ich do właściwych podmiotów udzielających pomocy oraz wyjaśnieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych (tekst jednolity Dz.U. z 2016. poz. 325).

  Informacja jest opublikowana: http://www.wloclawek.sr.gov.pl/

 • „Poznaj swój region z Przewodnikiem”. W najbliższą sobotę zwiedzanie Włocławka Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na pierwszy w tym roku Spacerek z Przewodnikiem. Spotkanie odbędzie się w ramach akcji „Poznaj swój region z Przewodnikiem”, która wpisuje się w wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Podczas zwiedzania Przewodnik PTTK Krzysztof Cieczkiewicz przybliży wszystkim zainteresowanym historię Włocławka.

  Szczegóły dotyczące wydarzenia w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13.

  Zbiórka uczestników w sobotę 24 lutego 2018 r. o godz. 10:00 przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności. Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny.

 • Porozumienie PWSZ i MOPR Państwowej Wyższej Szkoła Zawodowa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku zawarły porozumienie o współpracy.

  Celem zawartego porozumienia jest m.in. ustalenie zasad współpracy stron w zakresie nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży z rodzin objętych świadczeniami pomocy społecznej oraz z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, w świetlicach MOPR.

  Informacja jest opublikowana: https://www.pwsz.wloclawek.pl/8-aktualnosci/1409-porozumienie-pwsz-we-wloclawku-z-mopr

 • Specjaliści organizują konsultacje dla rodziców i dzieci, jutro pierwszy dyżur
  W lutym, marcu i kwietniu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna organizuje konsultacje dla rodziców dzieci z roczników: 2013, 2012, 2011. Z konsultacji mogą skorzystać sami rodzice lub rodzice z dziećmi.

  Porady psychologa, pedagoga i logopedy będą dotyczyły m.in.: dojrzałości szkolnej, przyśpieszenia lub odroczenia obowiązku szkolnego, gotowości do nauki czytania i pisania, sprawności manualnej i graficznej dziecka, oceny logopedycznej rozwoju mowy dziecka, a także problemów wychowawczych czy emocjonalno-społecznych

  Dyżury odbędą się w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kaliskiej 108 w dniach: 21.02.2018r. (środa) w godz. 13.00 – 16.00 , 12.03.2018r. (poniedziałek) w godz. 14.00 – 17.00, 04.04.2018r. (środa) w godz. 14.00 – 16.00.

  Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Poradni ul. Mazowiecka 5 lub pod nr. tel: (54) 232 59 18.

  Komunikat jest opublikowany: http://ppp.edukacja.wloclawek.pl/

 • Bieg po Życie 25 lutego o godz. 10.00 w parku im. Henryka Sienkiewicza, na dystansie 3 600 metrów, wystartują uczestnicy „Biegu po Życie”.

  Głównym celem biegu jest popularyzacja ogólnopolskiej akcji „Biegam dobrze”, w której udział biorą włocławscy biegacze. Akcja polega na zbiórce środków finansowych na wybraną wcześniej Fundację. W tym przypadku jest to Fundacja Rak’n’Roll.

  Pełna informacja o wydarzeniu: http://cop.wloclawek.pl/2018/02/bieg-po-zycie/

 • Bezpłatna mammografia dla pań – można się już zapisywać na badania, które odbędą się w marcu 6 marca we Włocławku, przy ul. Kilińskiego (nieopodal marketu Kaufland), będzie dostępny mammobus.

  Bezpłatne badanie mammograficzne będzie adresowane do kobiet w wieku 50 – 69 lat. Panie, które w 2018 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

  Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

  Organizatorzy badania we Włocławku proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty).

 • Kto ugotuje najpyszniejszy żur – przekonamy się jeszcze przed Wielkanocą Klub „Łęg” ogłosił dziewiątą edycję Konkursu Wielkanocnego Żuru Kujawskiego. Konkurs odbędzie się 18 marca. W rywalizacji mogą wziąć udział koła gospodyń, stowarzyszenia, kluby, instytucje kultywujące kulturę Kujaw.

  Święto Żuru to pierwsza w tym roku plenerowa impreza w klubie przy Płockiej 246. Celem imprezy jest integracja środowisk związanych z kulturą ludową, podtrzymanie kujawskich tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, prezentacja umiejętności kulinarnych i wymiana doświadczeń.

  W konkursie mogą wziąć udział drużyny kół gospodyń wiejskich, klubów seniorskich, ośrodków kultury, artystów ludowych, innych organizacji związanych z kulturą ludową; barów i restauracji promujących kujawską kuchnię. Mile widziane będą wszystkie chętne grupy, chcące podzielić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

  Zgłoszenia udziału w konkursie można nadsyłać do 15 marca.

  Szczegółowa informacja jest opublikowana: http://ckbrowarb.pl/ix-konkurs-zuru-kujawskiego/

 • Dyżur radnych Dziś dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 1 (osiedle „Śródmieście”).

  Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy wtorek tygodnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.

  Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/dyzury-radnych-rm/

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa