Opublikowano: pt, Mar 15th, 2019

Wiadomości z magistratu 15.03.2019

Włocławek, dn. 15 marca 2019 r.

 • Podsumowanie kampanii „Życzliwy Włocławek”. Dziś na godz. 30 zapraszamy na podsumowanie kampanii „Życzliwy Włocławek” do Liceum Marii Konopnickiej przy ul. Bechiego 1 we Włocławku.
 • Jutro rusza wiosenna zbiórka wielkogabarytów 16 marca rozpocznie się pierwsza, tegoroczna zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z poszczególnych osiedli z terenu Włocławka.

  Harmonogram zbiórki jest następujący:
  16 marca w godz. od 6:00 do 15:00 – osiedle ŚRÓDMIEŚCIE
  23 marca w godz. od 6:00 do 15:00  – osiedle POŁUDNIE;
  30 marca w godz. od 6:00 do 15:00  – osiedle ZAZAMCZE i ZACHÓD, KAZIMIERZA WIELKIEGO, WSCHÓD I RYBNICA;
  06 kwietnia w godz. od 6:00 do 15:00 –  osiedle MICHELIN I ZAWIŚLE;

  Mieszkańcy poszczególnych osiedli powinni wystawić przed swoją posesją meble i inne odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, najpóźniej dzień przed planowanym odbiorem.

  Mieszkańcy nieruchomości w zabudowie wielolokalowej zarządzanej przez Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty, Zarządców zobowiązani są do wystawienia ww. odpadów na terenach, na których odbywają się zbiórki odpadów komunalnych /tzw. pergole/, właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania.

  Mieszkańcy, którzy nie wystawią ww. odpadów w wyznaczonym terminie mogą je dostarczyć  bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

  Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) funkcjonuje przy ulicy Komunalnej 4 we Włocławku. PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku, w godz. od 700 do 1800 i w soboty od 900 do 1400 (styczeń, luty, marzec, kwiecień, listopad, grudzień) i od 900 do 1600 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik).

  Szczegółowe informacje na ten temat: https://www.zbierajselektywnie.pl/zbiorka-mebli.

 • W niedzielę Browar B. i włocławski most będą podświetlone na zielono 17 marca (tj. w najbliższą niedzielę) ponad 50 polskich obiektów weźmie udział w tegorocznej akcji podświetlania na zielono z okazji dnia św. Patryka.

  Z bursztynowego na zielony swoją iluminację zmieni Centrum Kultury Browar B., w gronie podświetlonych na zielono obiektów znajdzie się również Most im. Edwarda Śmigłego-Rydza. Tym samym staną się one częścią projektu Global Greening 2019. Dzień św. Patryka, narodowe święto Irlandii, obchodzony jest 17 marca w Polsce i na całym świecie.

 • Kampania „Życzliwy Włocławek” Wśród wydarzeń zaplanowanych na dziś, 15 marca br. są m.in.: w „Koperniku” trwa akcja „Solidarna Szkoła”- „Podziel się tym, co masz, a nie jest Ci potrzebne”- wymiana między uczniami zbędnych rzeczy, które mogą przydać się komuś innemu, tj. np. ubrania, książki, nietrafione prezenty.

  Uczniowie Zespołu Szkół nr 11 zorganizują happening „Życzliwy Włocławek” – z wykonanymi przez siebie transparentami przejdą się osiedlem Kazimierza Wielkiego rozdając napotkanym mieszkańcom plakietki z życzliwym przesłaniem.

  W SP 10 przez cały tydzień trwa akcja: „Życzliwa dłoń” – pomoc koleżeńska w odrabianiu lekcji, korepetycje z 10.

 • Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 16 marca w Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego odbędzie się XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji K. K. Baczyńskiego.

  W konkursie weźmie udział ponad 50 recytatorów z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wykonawcy poezji śpiewanej. Reprezentują oni 35 szkół z różnych miejscowości, między innymi z Torunia, Rypina, Lipna, Skępego. Specjalnie powołane komisje ocenią wystąpienia uczestników, biorąc pod uwagę: interpretację utworów, dobór tekstów, kulturę słowa oraz wrażenie artystyczne. Młodzież przedstawi różnorodne utwory utalentowanego poety pokolenia Kolumbów.  Za pomocą tekstów poetyckich opowie o miłości, śmierci, Ojczyźnie.

  Celem konkursu jest popularyzacja twórczości patrona szkoły, rozbudzanie wrażliwości młodych ludzi na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz zacieśnianie więzi między szkołami.

  Przesłuchania rozpoczną się o godz. 9:00. Uroczystość zakończy koncert laureatów o godz. 13:00 oraz wręczenie nagród najlepszym interpretatorom poezji  K. K. Baczyńskiego.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/10/11420/xxiv-wojewodzki-konkurs-poezji-k-k-baczynskiego.

 • Z Kolbergiem na szlaku. „Odpoczno” W tym roku Klub „Stara Remiza” rozpoczyna nowy cykl koncertów, poświęcony polskiej muzyce ludowej, zatytułowany: „ Z Kolbergiem na szlaku”.

  Pierwszy koncert odbędzie się dziś o godz. 18.00, wystąpi zespół „Odpoczno”.

  Pełna informacja o imprezie: https://ckbrowarb.pl/z-kolbergiem-na-szlaku-odpoczno/

 • Akcja „wspólnie sadzimy las” 16 marca odbędzie się społeczna akcja sadzenia lasu. Start spotkania o godzinie 9:00 pod Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Włocławek ul. Ziębia 13.

  Leśnicy zaplanowali krótką prelekcję poprzedzającą sadzenie. Potem nastąpi wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Poza poczęstunkiem, na uczestników czekać będą pamiątkowe naklejki, a dla najmłodszych zaplanowano konkurs z nagrodami.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.torun.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/8Rgp/content/akcja-wspolnie-sadzimy-las-

 • W zakamarkach duszy Dziś o godz. 16.30 w bibliotece przy ul. Warszawskiej rozpocznie się promocja tomiku poetyckiego Agaty Jasińskiej zawierającego wiersze innych poetów.

  Spotkanie poprowadzi Jarosław Wojciechowski, wystąpi także Justyna Kacperska (wokal, gitara) oraz Emil Szprengiel (instrumenty klawiszowe).

 • Wystawa prac “Szydełkiem malowane” W sobotę, 16 marca zapraszamy do kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” do obejrzenia prac “Szydełkiem malowane”. Impreza odbędzie się w godz. 12:00-16:00.
 • II Wielopokoleniowy Maraton Tańca 16 marca br. o godz. 10.00 w hali OSiR odbędzie się wielkie święto tańca – II Wielopokoleniowy Maraton Tańca.

  W programie imprezy zostały przewidziane różne formy aktywności tanecznej oraz liczne atrakcje, m.in.: pokazy tańca, warsztaty taneczne oraz występ grupy teatralnej.

  Organizatorzy, tj. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku zapraszają wszystkich miłośników tańca i muzyki. Wstęp na imprezę jest wolny.

 • ParaVolley we Włocławku 17 marca w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku odbędzie się mecz siatkówki na siedząco (paravolley), w którym zagrają ParaVolley Katowice i Start Wrocław.

  Początek spotkania o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Wiejskiej 29.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/11440/paravolley-we-wloclawku

 • Smoki – rodzinne warsztaty twórcze 17 marca o godz. 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpoczną się rodzinne warsztaty twórcze z gliną.

  Inspiracją działań będą mity, legendy i baśnie, w których występują smoki. Uczestnicy będą formować rzeźby smoków i dekorować je różnymi sposobami.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia/717-smoki-rodzinne-warsztaty-tworcze

 • W teatrze zagości książę Papusz i jego przyjaciele 17 marca o godz. 11.00 Teatr Impresaryjny zaprasza na dynamiczne i przewrotne przedstawienie dla dzieci, choć nie tylko, w wykonaniu aktorów Teatru Czwarte Miasto w Gdyni.

  Spektakl opowiada o przygodach księcia Papusza i jego przyjaciół. Bajka łącząc konwencję żywego planu i aktorstwa lalkowego, wzbogacona piosenkami oraz interakcją z widzem, uczy dzieci jak ważna w życiu jest przyjaźń i rodzina…

  Repertuar Teatru jest opublikowany: http://teatrwloclawek.pl/zapowiedzi/

 • Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny Już po raz trzeci, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, włącza się w akcję „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”, która odbędzie się 15–17 marca 2019 r.

  W sobotę i niedzielę koszt biletu wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum będzie wynosił 2 zł, natomiast 15 marca, jak w każdy piątek, we wszystkich oddziałach MZKiD obowiązuje wstęp bezpłatny.

  Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/polska-zobacz-wiecej-weekend-pol-ceny-3/.

 • Grafika dla dorosłych. Marcowa propozycja Galerii Sztuki Współczesnej 19 marca Galeria zaprasza na drugie spotkanie dla osób zainteresowanych spróbowaniem własnych sił w grafice warsztatowej. Tym razem uczestnicy zajęć będą mogli wykonać prace w rzadko stosowanej technice wypukłodrukowej.

  Ilość miejsc jest ograniczona. Wpisanie na listę po wcześniejszym zakupie biletu.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia.

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa