Opublikowano: pt, Mar 15th, 2019

Wiadomości z magistratu 15.03.2019

Włocławek, dn. 15 marca 2019 r.

 • Podsumowanie kampanii „Życzliwy Włocławek”. Dziś na godz. 30 zapraszamy na podsumowanie kampanii „Życzliwy Włocławek” do Liceum Marii Konopnickiej przy ul. Bechiego 1 we Włocławku.
 • Jutro rusza wiosenna zbiórka wielkogabarytów 16 marca rozpocznie się pierwsza, tegoroczna zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z poszczególnych osiedli z terenu Włocławka.

  Harmonogram zbiórki jest następujący:
  16 marca w godz. od 6:00 do 15:00 – osiedle ŚRÓDMIEŚCIE
  23 marca w godz. od 6:00 do 15:00  – osiedle POŁUDNIE;
  30 marca w godz. od 6:00 do 15:00  – osiedle ZAZAMCZE i ZACHÓD, KAZIMIERZA WIELKIEGO, WSCHÓD I RYBNICA;
  06 kwietnia w godz. od 6:00 do 15:00 –  osiedle MICHELIN I ZAWIŚLE;

  Mieszkańcy poszczególnych osiedli powinni wystawić przed swoją posesją meble i inne odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, najpóźniej dzień przed planowanym odbiorem.

  Mieszkańcy nieruchomości w zabudowie wielolokalowej zarządzanej przez Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty, Zarządców zobowiązani są do wystawienia ww. odpadów na terenach, na których odbywają się zbiórki odpadów komunalnych /tzw. pergole/, właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania.

  Mieszkańcy, którzy nie wystawią ww. odpadów w wyznaczonym terminie mogą je dostarczyć  bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

  Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) funkcjonuje przy ulicy Komunalnej 4 we Włocławku. PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku, w godz. od 700 do 1800 i w soboty od 900 do 1400 (styczeń, luty, marzec, kwiecień, listopad, grudzień) i od 900 do 1600 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik).

  Szczegółowe informacje na ten temat: https://www.zbierajselektywnie.pl/zbiorka-mebli.

 • W niedzielę Browar B. i włocławski most będą podświetlone na zielono 17 marca (tj. w najbliższą niedzielę) ponad 50 polskich obiektów weźmie udział w tegorocznej akcji podświetlania na zielono z okazji dnia św. Patryka.

  Z bursztynowego na zielony swoją iluminację zmieni Centrum Kultury Browar B., w gronie podświetlonych na zielono obiektów znajdzie się również Most im. Edwarda Śmigłego-Rydza. Tym samym staną się one częścią projektu Global Greening 2019. Dzień św. Patryka, narodowe święto Irlandii, obchodzony jest 17 marca w Polsce i na całym świecie.

 • Kampania „Życzliwy Włocławek” Wśród wydarzeń zaplanowanych na dziś, 15 marca br. są m.in.: w „Koperniku” trwa akcja „Solidarna Szkoła”- „Podziel się tym, co masz, a nie jest Ci potrzebne”- wymiana między uczniami zbędnych rzeczy, które mogą przydać się komuś innemu, tj. np. ubrania, książki, nietrafione prezenty.

  Uczniowie Zespołu Szkół nr 11 zorganizują happening „Życzliwy Włocławek” – z wykonanymi przez siebie transparentami przejdą się osiedlem Kazimierza Wielkiego rozdając napotkanym mieszkańcom plakietki z życzliwym przesłaniem.

  W SP 10 przez cały tydzień trwa akcja: „Życzliwa dłoń” – pomoc koleżeńska w odrabianiu lekcji, korepetycje z 10.

 • Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 16 marca w Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego odbędzie się XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji K. K. Baczyńskiego.

  W konkursie weźmie udział ponad 50 recytatorów z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wykonawcy poezji śpiewanej. Reprezentują oni 35 szkół z różnych miejscowości, między innymi z Torunia, Rypina, Lipna, Skępego. Specjalnie powołane komisje ocenią wystąpienia uczestników, biorąc pod uwagę: interpretację utworów, dobór tekstów, kulturę słowa oraz wrażenie artystyczne. Młodzież przedstawi różnorodne utwory utalentowanego poety pokolenia Kolumbów.  Za pomocą tekstów poetyckich opowie o miłości, śmierci, Ojczyźnie.

  Celem konkursu jest popularyzacja twórczości patrona szkoły, rozbudzanie wrażliwości młodych ludzi na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz zacieśnianie więzi między szkołami.

  Przesłuchania rozpoczną się o godz. 9:00. Uroczystość zakończy koncert laureatów o godz. 13:00 oraz wręczenie nagród najlepszym interpretatorom poezji  K. K. Baczyńskiego.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/10/11420/xxiv-wojewodzki-konkurs-poezji-k-k-baczynskiego.

 • Z Kolbergiem na szlaku. „Odpoczno” W tym roku Klub „Stara Remiza” rozpoczyna nowy cykl koncertów, poświęcony polskiej muzyce ludowej, zatytułowany: „ Z Kolbergiem na szlaku”.

  Pierwszy koncert odbędzie się dziś o godz. 18.00, wystąpi zespół „Odpoczno”.

  Pełna informacja o imprezie: https://ckbrowarb.pl/z-kolbergiem-na-szlaku-odpoczno/

 • Akcja „wspólnie sadzimy las” 16 marca odbędzie się społeczna akcja sadzenia lasu. Start spotkania o godzinie 9:00 pod Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Włocławek ul. Ziębia 13.

  Leśnicy zaplanowali krótką prelekcję poprzedzającą sadzenie. Potem nastąpi wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Poza poczęstunkiem, na uczestników czekać będą pamiątkowe naklejki, a dla najmłodszych zaplanowano konkurs z nagrodami.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.torun.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/8Rgp/content/akcja-wspolnie-sadzimy-las-

 • W zakamarkach duszy Dziś o godz. 16.30 w bibliotece przy ul. Warszawskiej rozpocznie się promocja tomiku poetyckiego Agaty Jasińskiej zawierającego wiersze innych poetów.

  Spotkanie poprowadzi Jarosław Wojciechowski, wystąpi także Justyna Kacperska (wokal, gitara) oraz Emil Szprengiel (instrumenty klawiszowe).

 • Wystawa prac “Szydełkiem malowane” W sobotę, 16 marca zapraszamy do kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” do obejrzenia prac “Szydełkiem malowane”. Impreza odbędzie się w godz. 12:00-16:00.
 • II Wielopokoleniowy Maraton Tańca 16 marca br. o godz. 10.00 w hali OSiR odbędzie się wielkie święto tańca – II Wielopokoleniowy Maraton Tańca.

  W programie imprezy zostały przewidziane różne formy aktywności tanecznej oraz liczne atrakcje, m.in.: pokazy tańca, warsztaty taneczne oraz występ grupy teatralnej.

  Organizatorzy, tj. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku zapraszają wszystkich miłośników tańca i muzyki. Wstęp na imprezę jest wolny.

 • ParaVolley we Włocławku 17 marca w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku odbędzie się mecz siatkówki na siedząco (paravolley), w którym zagrają ParaVolley Katowice i Start Wrocław.

  Początek spotkania o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Wiejskiej 29.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/11440/paravolley-we-wloclawku

 • Smoki – rodzinne warsztaty twórcze 17 marca o godz. 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpoczną się rodzinne warsztaty twórcze z gliną.

  Inspiracją działań będą mity, legendy i baśnie, w których występują smoki. Uczestnicy będą formować rzeźby smoków i dekorować je różnymi sposobami.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia/717-smoki-rodzinne-warsztaty-tworcze

 • W teatrze zagości książę Papusz i jego przyjaciele 17 marca o godz. 11.00 Teatr Impresaryjny zaprasza na dynamiczne i przewrotne przedstawienie dla dzieci, choć nie tylko, w wykonaniu aktorów Teatru Czwarte Miasto w Gdyni.

  Spektakl opowiada o przygodach księcia Papusza i jego przyjaciół. Bajka łącząc konwencję żywego planu i aktorstwa lalkowego, wzbogacona piosenkami oraz interakcją z widzem, uczy dzieci jak ważna w życiu jest przyjaźń i rodzina…

  Repertuar Teatru jest opublikowany: http://teatrwloclawek.pl/zapowiedzi/

 • Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny Już po raz trzeci, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, włącza się w akcję „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”, która odbędzie się 15–17 marca 2019 r.

  W sobotę i niedzielę koszt biletu wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum będzie wynosił 2 zł, natomiast 15 marca, jak w każdy piątek, we wszystkich oddziałach MZKiD obowiązuje wstęp bezpłatny.

  Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/polska-zobacz-wiecej-weekend-pol-ceny-3/.

 • Grafika dla dorosłych. Marcowa propozycja Galerii Sztuki Współczesnej 19 marca Galeria zaprasza na drugie spotkanie dla osób zainteresowanych spróbowaniem własnych sił w grafice warsztatowej. Tym razem uczestnicy zajęć będą mogli wykonać prace w rzadko stosowanej technice wypukłodrukowej.

  Ilość miejsc jest ograniczona. Wpisanie na listę po wcześniejszym zakupie biletu.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia.

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa