Opublikowano: czw, Mar 14th, 2019

Wiadomości z magistratu 14.03.2019

Włocławek, dn. 14 marca 2019 r.

 • Utrudnienia na ul. Warszawskiej Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku informuje, że do 22 marca 2019 będą odbywały się prace związane  z rozbiórką budynku na ul. Warszawskiej.

  Na czas prowadzenia robót mogą występować utrudnienia. Został wygrodzony chodnik ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Prosimy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonego tymczasowego oznakowania na drodze.

 • Ulica 3 Maja będzie woonerfem. Urząd Miasta ogłosił konkurs Gmina Miasto Włocławek i Politechnika Poznańska organizują konkurs, którego celem jest opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej zagospodarowania ul. 3 Maja poprzez budowę woonerfu. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów Wydziału Architektury PP.

  Zwycięska praca stanie się inspiracją przy realizacji przedsięwzięcia „3 Maja woonerfem”, zaplanowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  Woonerf jest przestrzenią publiczną, która łączy funkcje ulicy, deptaka i parkingu. Główną funkcją ulic tego typu jest tworzenie przyjaznego miejsca do przebywania dla mieszkańców i osób odwiedzających.

  Zgodnie z przyjętymi założeniami, na głównym włocławskim deptaku powstanie bezpieczna i komfortowa dla pieszych przestrzeń z ograniczoną przejezdnością dla samochodów.

  Zmiana wizerunku ulicy 3 Maja, będącej ważnym elementem osi urbanistycznej i komunikacyjnej miasta, łączącej plac Wolności ze Starym Rynkiem, ma przyczynić się do wzrostu jakości przestrzeni publicznej, wzmocnienia roli centrum miasta oraz zwiększenie atrakcyjności gospodarczej tego obszaru i jego wizerunku.

  Zgodnie z regulaminem, najlepsze prace złożone w konkursie (przewidziano nagrodę za zajęcie I, II i III miejsca oraz dwa wyróżnienia) zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,_maja_bedzie_woonerfem_,373.html

 • Cenny dar dla muzeum Dziś o godzinie 12.00, w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 we Włocławku odbędzie się uroczyste przekazanie pamiątek po dawnej fabryce cykorii „Ferdynand Bohm” do zbiorów muzeum.

  W trakcie uroczystości zostanie podpisana umowa darowizny pomiędzy firmą „Bakalland” S.A. reprezentowaną przez Pana Marka Moczulskiego Prezesa Zarządu a Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku reprezentowanym przez Dyrektora Piotra Nowakowskiego.

  Przedmiotem darowizny jest sztandar Fabryki „Ferdynand Bohm & Co” z 1939 r., zbiór medali pamiątkowych z lat 1926–1982, firmowe tłoki pieczętne oraz opakowania dawnych wyrobów fabryk Bohma i Delecty. Wszystkie przekazywane przedmioty zostaną wyeksponowane na czas przebiegu uroczystości.

  Dar firmy „Bakalland”, spadkobiercy tradycji zakładów Bohma, ma szczególne znaczenie dla włocławskiego muzeum, również symboliczne, gdyż jego przekazanie nastąpi dokładnie w 110. rocznicę otwarcia Muzeum Ziemi Kujawskiej.

 • Kampania „Życzliwy Włocławek” Wśród wydarzeń zaplanowanych na dziś są m.in.: w Zespole Szkół Ekonomicznych przedstawienie teatralne pt. „Nienawiść i brak tolerancji- jak pokonałem SMOKA”; w Zespole Szkół 11 wykonywanie transparentów z hasłami dotyczącymi życzliwości, w „Baczyńskim” inscenizacja dot. poszanowania drugiego człowieka: „Jesteśmy dla siebie życzliwi”, w SP 12 występy chóru podczas długiej przerwy z włączeniem społeczności szkolnej do wspólnego śpiewania piosenek o przyjaźni, pomocy, tolerancji itp.
 • Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Translation Master Dziś o godz. 10.00 w III Liceum im. Marii konopnickiej rozpoczną się finałowe zmagania uczestników konkursu. W finale znalazło się dziesięcioro uczestników, którzy zostały wyłonieni z ponad 100 nadesłanych prac konkursowych z całej Polski.

  W tym etapie konkursu uczniowie zmierzą się z tłumaczeniem fragmentu utworu muzycznego (lyrics) oraz instrukcji obsługi. To duże wyzwanie, zwłaszcza że do dyspozycji mają tylko długopis, kartkę papieru oraz słownik w wersji papierowej. Uczestnicy nie mogą korzystać z komputera ani żadnych urządzeń teleinformatycznych.

  Oceniana będzie  poprawność stylistyczna i językowa wypowiedzi, dokładność przekładu, zastosowane bogactwo frazeologiczne,  składnia oraz twórczy charakter całości tłumaczenia.

 • Niezwykła wystawa od dziś w Zbiorach Sztuki O godz. 17.00 w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy czasowej „Prowincja” — powrót po 30 latach. Kolekcja prac pokonkursowych (1985–1989).

  jest prezentacją obrazów, rysunków i grafik, które zostały nagrodzone w ogólnopolskich konkursach plastycznych „Prowincja” i znalazły się w kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  Warto dodać, że wernisaż wystawy przypada dokładnie w 30. rocznicę otwarcia Zbiorów Sztuki i jednocześnie w 110. rocznicę powstania Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/zapraszamy-wernisaz-wystawy-zbiorow-sztuki/

 • MOPR organizuje spotkanie dla pracodawców Będzie to spotkanie szkoleniowo – informacyjne z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Spotkanie odbędzie się 19.03.2019 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej (pok. nr. 107, I piętro) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, przy ul. Ogniowej 8/10. Adresowane jest do pracodawców (lub ich przedstawicieli np. kadrowych i księgowych) zatrudniających lub planujących zatrudnić osoby.

  Tematem spotkania będzie obsługa systemu SODiR (System Obsługi Dofinansowań i Refundacji), ulgi przysługujące pracodawcom z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz refundacja składek i wynagrodzeń.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2218

 • Jazz Browarze B. Tomasz Chyła Quintet Koncert odbędzie się dziś o 19.00 w sali widowiskowej Browaru B.

  Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charaktery-styczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki.

  Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/jazz-browarze-b-tomasz-chyla-quintet/

 • Sansara Nepal. Wernisaż wystawy Wojtka Moskwy Wydarzenie będzie miało miejsce dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B.

  Autor tak mówi o wystawie: „Zapraszam do przyjrzenia się fotografiom, zostały przygotowane w takich formatach, by żaden szczegół nie umknął Państwa uwadze. Zalecam zapoznanie się towarzyszącymi tekstami, które powstały po wyprawie. Zebrałem w nich myśli, które kłębiły się w głowie podczas fotografowania i gdy patrzyłem na gotowe powiększenia”.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/wernisaz-wystawy-sansara-nepal/

 • Ogólnopolska akcja w bibliotece Dziś, w ramach Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Filia Dziecięca nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 organizuje głośne czytanie fragmentów książek Małgorzaty Musierowicz.

  Dziś o godz. 11.00 będzie to „spotkanie” z książkową rodziną Borejków.

  Informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/marzec-w-bibliotece/

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa