Opublikowano: czw, Mar 14th, 2019

Wiadomości z magistratu 14.03.2019

Włocławek, dn. 14 marca 2019 r.

 • Utrudnienia na ul. Warszawskiej Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku informuje, że do 22 marca 2019 będą odbywały się prace związane  z rozbiórką budynku na ul. Warszawskiej.

  Na czas prowadzenia robót mogą występować utrudnienia. Został wygrodzony chodnik ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Prosimy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonego tymczasowego oznakowania na drodze.

 • Ulica 3 Maja będzie woonerfem. Urząd Miasta ogłosił konkurs Gmina Miasto Włocławek i Politechnika Poznańska organizują konkurs, którego celem jest opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej zagospodarowania ul. 3 Maja poprzez budowę woonerfu. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów Wydziału Architektury PP.

  Zwycięska praca stanie się inspiracją przy realizacji przedsięwzięcia „3 Maja woonerfem”, zaplanowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  Woonerf jest przestrzenią publiczną, która łączy funkcje ulicy, deptaka i parkingu. Główną funkcją ulic tego typu jest tworzenie przyjaznego miejsca do przebywania dla mieszkańców i osób odwiedzających.

  Zgodnie z przyjętymi założeniami, na głównym włocławskim deptaku powstanie bezpieczna i komfortowa dla pieszych przestrzeń z ograniczoną przejezdnością dla samochodów.

  Zmiana wizerunku ulicy 3 Maja, będącej ważnym elementem osi urbanistycznej i komunikacyjnej miasta, łączącej plac Wolności ze Starym Rynkiem, ma przyczynić się do wzrostu jakości przestrzeni publicznej, wzmocnienia roli centrum miasta oraz zwiększenie atrakcyjności gospodarczej tego obszaru i jego wizerunku.

  Zgodnie z regulaminem, najlepsze prace złożone w konkursie (przewidziano nagrodę za zajęcie I, II i III miejsca oraz dwa wyróżnienia) zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,_maja_bedzie_woonerfem_,373.html

 • Cenny dar dla muzeum Dziś o godzinie 12.00, w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 we Włocławku odbędzie się uroczyste przekazanie pamiątek po dawnej fabryce cykorii „Ferdynand Bohm” do zbiorów muzeum.

  W trakcie uroczystości zostanie podpisana umowa darowizny pomiędzy firmą „Bakalland” S.A. reprezentowaną przez Pana Marka Moczulskiego Prezesa Zarządu a Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku reprezentowanym przez Dyrektora Piotra Nowakowskiego.

  Przedmiotem darowizny jest sztandar Fabryki „Ferdynand Bohm & Co” z 1939 r., zbiór medali pamiątkowych z lat 1926–1982, firmowe tłoki pieczętne oraz opakowania dawnych wyrobów fabryk Bohma i Delecty. Wszystkie przekazywane przedmioty zostaną wyeksponowane na czas przebiegu uroczystości.

  Dar firmy „Bakalland”, spadkobiercy tradycji zakładów Bohma, ma szczególne znaczenie dla włocławskiego muzeum, również symboliczne, gdyż jego przekazanie nastąpi dokładnie w 110. rocznicę otwarcia Muzeum Ziemi Kujawskiej.

 • Kampania „Życzliwy Włocławek” Wśród wydarzeń zaplanowanych na dziś są m.in.: w Zespole Szkół Ekonomicznych przedstawienie teatralne pt. „Nienawiść i brak tolerancji- jak pokonałem SMOKA”; w Zespole Szkół 11 wykonywanie transparentów z hasłami dotyczącymi życzliwości, w „Baczyńskim” inscenizacja dot. poszanowania drugiego człowieka: „Jesteśmy dla siebie życzliwi”, w SP 12 występy chóru podczas długiej przerwy z włączeniem społeczności szkolnej do wspólnego śpiewania piosenek o przyjaźni, pomocy, tolerancji itp.
 • Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Translation Master Dziś o godz. 10.00 w III Liceum im. Marii konopnickiej rozpoczną się finałowe zmagania uczestników konkursu. W finale znalazło się dziesięcioro uczestników, którzy zostały wyłonieni z ponad 100 nadesłanych prac konkursowych z całej Polski.

  W tym etapie konkursu uczniowie zmierzą się z tłumaczeniem fragmentu utworu muzycznego (lyrics) oraz instrukcji obsługi. To duże wyzwanie, zwłaszcza że do dyspozycji mają tylko długopis, kartkę papieru oraz słownik w wersji papierowej. Uczestnicy nie mogą korzystać z komputera ani żadnych urządzeń teleinformatycznych.

  Oceniana będzie  poprawność stylistyczna i językowa wypowiedzi, dokładność przekładu, zastosowane bogactwo frazeologiczne,  składnia oraz twórczy charakter całości tłumaczenia.

 • Niezwykła wystawa od dziś w Zbiorach Sztuki O godz. 17.00 w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy czasowej „Prowincja” — powrót po 30 latach. Kolekcja prac pokonkursowych (1985–1989).

  jest prezentacją obrazów, rysunków i grafik, które zostały nagrodzone w ogólnopolskich konkursach plastycznych „Prowincja” i znalazły się w kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  Warto dodać, że wernisaż wystawy przypada dokładnie w 30. rocznicę otwarcia Zbiorów Sztuki i jednocześnie w 110. rocznicę powstania Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/zapraszamy-wernisaz-wystawy-zbiorow-sztuki/

 • MOPR organizuje spotkanie dla pracodawców Będzie to spotkanie szkoleniowo – informacyjne z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Spotkanie odbędzie się 19.03.2019 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej (pok. nr. 107, I piętro) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, przy ul. Ogniowej 8/10. Adresowane jest do pracodawców (lub ich przedstawicieli np. kadrowych i księgowych) zatrudniających lub planujących zatrudnić osoby.

  Tematem spotkania będzie obsługa systemu SODiR (System Obsługi Dofinansowań i Refundacji), ulgi przysługujące pracodawcom z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz refundacja składek i wynagrodzeń.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2218

 • Jazz Browarze B. Tomasz Chyła Quintet Koncert odbędzie się dziś o 19.00 w sali widowiskowej Browaru B.

  Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charaktery-styczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki.

  Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/jazz-browarze-b-tomasz-chyla-quintet/

 • Sansara Nepal. Wernisaż wystawy Wojtka Moskwy Wydarzenie będzie miało miejsce dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B.

  Autor tak mówi o wystawie: „Zapraszam do przyjrzenia się fotografiom, zostały przygotowane w takich formatach, by żaden szczegół nie umknął Państwa uwadze. Zalecam zapoznanie się towarzyszącymi tekstami, które powstały po wyprawie. Zebrałem w nich myśli, które kłębiły się w głowie podczas fotografowania i gdy patrzyłem na gotowe powiększenia”.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/wernisaz-wystawy-sansara-nepal/

 • Ogólnopolska akcja w bibliotece Dziś, w ramach Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Filia Dziecięca nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 organizuje głośne czytanie fragmentów książek Małgorzaty Musierowicz.

  Dziś o godz. 11.00 będzie to „spotkanie” z książkową rodziną Borejków.

  Informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/marzec-w-bibliotece/

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa