Opublikowano: wt, Sie 13th, 2019

Wiadomości z magistratu 13.08.2019

Włocławek, dn. 13 sierpnia 2019 r.

 • Ulice Ziołowa, Koralowa i Komarowa będą przebudowane Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie przetargowe na przebudowę kolejnych ulic we Włocławku.

  Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulic: Ziołowej, Koralowej i Komarowej. Specyfikacja przetargowa przewidywała możliwość składania ofert częściowych na 3 zadania: Zadanie nr 1 pn. Przebudowa ul. Ziołowej, Zadanie nr 2 pn. Przebudowa ul. Koralowej i Zadanie nr 3 pn. Przebudowa ul. Komarowej.

  Najkorzystniejsze oferty na przebudowę wszystkich trzech ulic złożyła Firma Inżynieryjno-Drogowa Drogtom.

  Wykonawca będzie miał obowiązek zorganizować i przeprowadzić roboty w taki sposób, aby zapewnić ciągłość ruchu na ul. Ziołowej, ul. Koralowej, ul. Komarowej w oparciu o wykonany we własnym zakresie i własnym kosztem projekt tymczasowej organizacji ruchu.

  Czas realizacji zadań zadeklarowany przez wykonawcę to 60 dni.

 • Nowe karetki dla Włocławka Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku otrzymał trzy nowe, nowoczesne i w pełni wyposażone ambulanse specjalistyczne, przystosowane do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji. Lecznica przechodzi obecnie systematyczny proces kompleksowej modernizacji.

  Świeżo zakupione przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, spółkę celową samorządu województwa, karetki to auta marki Volkswagen Crafter, klimatyzowane i fabrycznie wyposażone tak, by mogły służyć ratowaniu zdrowia i życia. Zainstalowano w nich m. in. aparaturę do prowadzenia reanimacji, w tym defibrylator i urządzenie do mechanicznego masażu zewnętrznego serca, a także respirator i pompę infuzyjną. Razem kosztowały blisko 2 miliony złotych.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34647-trzy-nowe-karetki-dla-wloclawka

 • Włocławek uczci rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku Dnia 15 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 na placu Wolności rozpoczną się miejskie obchody Święta Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 zwanej Cudem nad Wisłą.

  W programie uroczystości znajdą się m.in.: okolicznościowe wystąpienie prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, wręczenie odznaczeń – Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

  O godz. 11.40 kwiaty zostaną złożone pod Pomnikiem Obrońców Wisły 1920 roku na Zawiślu.

  O godz. 12.00 w bazylice katedralnej rozpocznie się celebra mszy świętej – w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

  Natomiast 25 sierpnia 2019 r o godz. 17.00 we włocławskiej farze zostanie odprawiona msza święta w rocznicę bitwy zwanej „Cudem nad Wisłą”.

  Szczegółowy harmonogram obchodów: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/9/12602/obchody-swieta-wojska-polskiego-w-rocznice-bitwy-warszawskiej-1920-zwanej-cudem-nad-wisla

 • Bieg Cudu nad Wisłą 2019 Dnia 15 sierpnia na włocławskim Zawiślu odbędzie się IV Bieg Cudu nad Wisłą organizowany przez Włocławski Klub Biegacza Maratończyk. W programie: bieg na 10 km i marsz nordic walking na 5 km.

  Impreza rozpocznie się o godz. 9.00.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/12429/bieg-cudu-nad-wisla-2019

 • Regionalny Fundusz Szkoleniowy. Warto skorzystać Nawet 5000 złotych na podniesienie kwalifikacji jednego pracownika mogą otrzymać kujawsko-pomorskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Jest to możliwe dzięki Regionalnemu Funduszowi Szkoleniowemu, koordynowanemu przez marszałkowską Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego. Kolejny nabór wniosków dla firm TARR rozpocznie 4 września 2019.

  Ze wsparcia w ramach całego projektu skorzysta 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tysięcy zatrudnionych, w tym osoby w wieku 50 plus i osoby o niskich kwalifikacjach.

  Dofinansowanie, w wysokości 50-80 proc. poniesionych kosztów, można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie.

  System funkcjonuje w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami będą wybierać to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług ( z bazy usług rozwojowych stworzonej przez rządową Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl ).

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34642-fundusz-szkoleniowy-dla-pracownikow

 • „Od deski do deski”. Cykl zajęć twórczych Dziś, tj. 13 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy stworzą książkę „od deski do deski”.

  Kolejne warsztaty są zaplanowane na 20 i 23 sierpnia, obowiązują zapisy.

  Zajęcia są realizowane w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas … z książką i biblioteką II” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

  Pełna informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/od-deski-do-deski/

 • Informacja dla pracodawców, którzy zamierzają ubiegać się o dofinansowanie kosztów kształcenia przygotowania zawodowego młodocianych pracowników Prezydent Miasta Włocławek informuje pracodawców, którzy zamierzają ubiegać się o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników-uczniów, że od 1 września 2019 r. zmianie ulegają zapisy art. 122 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.).

  Z dniem 1 września 2019r. wchodzi w życie Ustawa z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z art. 1 pkt 55 ww. ustawy zmianie ulega art. 122 dot. dofinansowania kosztów kształcenia młodocianego pracownika.

  Od 1 września 2019r. pracodawcy, będący rzemieślnikami, w myśl artykułu 2 pkt. 6 ustawy o rzemiośle (nawet jeśli nie są zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych), ubiegając się o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników, będą zobowiązani przedstawić zaświadczenie o zdaniu przez młodocianego egzaminu czeladniczego.

  Szczegółowa informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/12804/informacja-dla-pracodawcow-ktorzy-zamierzaja-ubiegac-sie-o-dofinansowanie-kosztow-ksztalcenia-przygotowania-zawodowego-mlodocianych-pracownikow

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa