Opublikowano: pon, Sie 12th, 2019

Wiadomości z magistratu 12.08.2019

Włocławek, dn. 12 sierpnia 2019 r.

 • Na osiedlu Michelin powstanie siłownia w plenerze Urząd Miasta rozstrzygnął drugi przetarg, którego przedmiotem była budowa siłowni zewnętrznej na Michelinie.

  Inwestycja przewiduje budowę obiektów małej architektury: siłowni zewnętrznej, urządzeń do gier stolikowych, terenów utwardzonych, ogrodzenia zewnętrznego, ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery.

  Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Apis Polska Spółka z o.o. z Jarosławia, z całkowitą ceną oferty brutto wynoszącą 301 073,89 zł.

  Wykonawca będzie miał 50 dni na realizację prac.

 • Przed nami wydarzenia skierowane do mieszkańców obszaru rewitalizacji Jeszcze w sierpniu 2019 rozpocznie się realizacja kolejnych zadań związanych z wdrażaniem dwóch projektów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Dzięki środkom finansowym samorządu zorganizowane zostaną cztery wydarzenia skierowane do mieszkańców obszaru rewitalizacji.

  Trzy wnioski złożono w ramach projektu 1.2.6.2. “Imprezy integracyjne”. Po ich rozpatrzeniu przez komisję konkursową, Prezydent Miasta Włocławek podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania na organizację następujących wydarzeń: “Freshland – Włocławski Festiwal Muzyki Elektronicznej”, “Miasto razem” i “Miejskie kolędowanie”.

  Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ zrealizuje wydarzenie w ramach projektu 1.2.6.6. “Zakamarki historii”. Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, wydarzenie to ma promować lokalną historię i dziedzictwo Włocławka.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,przed_nami_wydarzenia_skierowane_do_mieszkancow_obszaru_rewitalizacji_,579.html

 • Rozpatrywanie wniosków o dotacje jest w toku Trwa rozpatrywanie wniosków o udzielenie dotacji na remont, przebudowę lub wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji.

  Do Urzędu Miasta Włocławek wpłynęło 10 wniosków o dotację na prace lub roboty przewidziane do realizacji w 2019 roku. Gmina Miasto Włocławek zabezpieczyła w budżecie na powyższy cel kwotę 1 milion złotych.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,rozpatrujemy_wnioski_o_dotacje_,577.html

 • W wakacje o szkole. ZST zapowiada otwarcie nowej pracowni W dniu 2 września 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku zostanie oddana do użytku Pracownia Patronacka WIKA/PSSE, utworzona w ramach współpracy z Firmą WIKA Polska i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną w Sopocie.

  Pracownia patronacka została przygotowana i wyposażona w taki sposób, by wspomóc realizację zagadnień z podstawy programowej kształcenia w zawodzie dla uczniów technika mechanika, technika mechatronika oraz operatora obrabiarek skrawających i ślusarza.

  Uczniowie klas pierwszych będą mieli możliwość praktycznego opanowania podstawowych umiejętności z zakresu obróbki ręcznej i obróbki mechanicznej metali. Wśród zakupionego wyposażenia znajdą się takie narzędzia, jak: edukacyjna tokarka uniwersalna do obróbki metali, wiertarka słupowa, narzędzia elektryczne i ręczne do obróbki metali, szlifierka do narzędzi, przyrządy pomiarowe i stoły warsztatowe dla grupy ćwiczeniowej.

  Pełna informacja na ten temat: http://zst.com.pl/pl,page,pracownia_patronacka,85.html

 • Młodzi piłkarze z Leopoldowa szlifują swoje umiejętności Na osiedlu Leopoldowo funkcjonuje stworzona przez dzieci i lokalnego wolontariusza drużyna piłkarska młodzików (w wieku od 6 do 10 lat). Treningi prowadzone są przez Daniela Wesołowskiego.

  Decyzją dzieci drużyna przyjęła nazwę „STRIKERS” i opracowała swoje logo. Dzieci wraz z trenerem rozpoczęły współpracę z klubami sportowymi „ LIDER” i „WŁOCŁAVIA”.

  Obecnie drużyna poszukuje rywali w swoim wieku, z którymi sprawdziłaby swoje umiejętności. Chętni proszeni są o kontakt z Osiedlową Sekcją Pomocy Społecznej nr 2 „Zazamcze”, tel. 54 411 19 60.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2355

 • „Lubię tu być… na zielonym!” Konkurs dla dziennikarzy i blogerów Została ogłoszona trzecia edycja marszałkowskiego konkursu „Lubię tu być… na zielonym!”, którego uczestnikami mogą być autorzy materiałów promujących walory przyrodnicze województwa kujawsko-pomorskiego. Na materiały przedstawicieli prasy, radia, telewizji oraz mediów internetowych organizatorzy czekają do 30 września 2019.

  Cel konkursu to wyróżnienie dziennikarzy przygotowujących artykuły, audycje i blogi/wideoblogi ukazujące w ciekawy i inspirujący sposób tematykę przyrody na obszarach chronionych leżących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (w szczególności obszarach Natura 2000 oraz parków krajobrazowych).

  Warunkiem przystąpienia do konkursu jest opublikowanie lub emisja zgłoszonych materiałów nie wcześniej, niż 1 lipca 2016 roku. Zwycięzcy otrzymają vouchery podróżne o wartości od 1,1 do 3,5 tysiąca złotych brutto.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34048-rusza-konkurs-dla-dziennikarzy-i-blogerow

 • Letnie akcje na wakacje Dziś, tj. 12 sierpnia 2019 roku rozpoczynają się „Letnie akcje na wakacje” w Klubach: „Zazamcze” i „Stara Remiza”.

  Klub „Zazamcze” w ramach „Letnich akcji na wakacje” organizuje zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat; m.in: warsztaty artystyczne”, wycieczki, zabawy rekreacyjne w plenerze oraz edukacyjne warsztaty tematyczne np. wikliniarskie, lepienia z gliny, pieczenia chleba, papieroplastyka itp. Pobyt dzieci zakończy piknik przy ognisku.

  Klub „Stara Remiza” proponuje dzieciom w wieku 7-12 lat m.in. wycieczki, warsztaty, pieczenie chleba, zajęcia z rękodzieła artystycznego, tworzenia biżuterii, przyborników, a na koniec piknik pożegnalny.

  Więcej informacji na ten temat znajduje się w Kalendarzu wydarzeń na http://www.wloclawek.pl/

 • Akcja bezpłatnych badań mammograficznych 20 sierpnia 2019 roku przy markecie Kaufland (ul. Kilińskiego 5) będzie dostępny mammobus.

  Bezpłatne badanie mammograficzne będzie adresowane do kobiet w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

  Organizatorzy badania we Włocławku proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty).

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa