NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 14.08.2019

Włocławek, dn. 14 sierpnia 2019 r.

 • Przy ul. Kościelnej powstanie biblioteczny plac zabaw Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest dostawa i montaż urządzeń placu zabaw w ramach zadania: „Budowa bibliotecznego placu zabaw przy ulicy Kościelnej 2”.

  W zakres zamówienia wchodzi wykonanie zagospodarowania terenu wokół filii biblioteki miejskiej, znajdującej się przy ul. Kościelnej 2 na osiedlu Michelin, polegające na dostawie i montażu urządzeń placu zabaw oraz obiektów małej architektury. Pojawi się też nowa zieleń: trawnik, drzewa i krzewy.

  Najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu złożyła firma ROYAL PLAY, z całkowitą ceną oferty brutto wynoszącą 336 800,00 zł.

  Dokumentacja jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/dostawa-i-montaz-urzadzen-placu-zabaw-w-ramach-zadania-budowa-bibliotecznego-placu-zabaw-przy-ulicy-koscielnej-2/

 • Włocławianie korzystają z miejskich rowerów Są znane pierwsze statystyki dotyczące korzystania z Włocławskiego Roweru Miejskiego. Jak informuje Wydział Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii UM Włocławek, w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania systemu, z rowerów miejskich skorzystało 587 użytkowników.

  Łączna liczba przejazdów wynosi 1694, łączny czas: 829:32:39. Przejechany łączny dystans to 6197,98 km.

  Przypomnijmy: w ramach pilotażowego programu Włocławski Rower Miejski dostępnych jest 50 pojazdów zlokalizowanych w 6 strefach WRM-ROOVEE PARK: Delfin, Ostrowska, Przystań przy ul. Piwnej, Promienna, Okrzei, Kaliska.

  Osoby chcące wypożyczyć rower muszą zapoznać się z regulaminem, który dostępny jest na stronie www.wrm.bike Tam też można znaleźć wszelkie szczegóły dotyczące Włocławskiego Roweru Miejskiego.

 • Narzędziownik już gotowy. Zachęcamy do lektury Dokument zawierający opis ścieżek realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 został opracowany przez pracowników Biura Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek pod kierunkiem dr Barbary Moraczewskiej, Pełnomocnika Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek, we współpracy z zespołem Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

  Narzędziownik ma wskazać, w jaki sposób wdrażać główne polityki publiczne: społeczną, gospodarczą, mieszkaniową i przestrzenną, poddane diagnozie w procesie programowania rewitalizacji we Włocławku.

  Adresatami treści zawartych w publikacji są podmioty realizujące projekty i przedsięwzięcia rewitalizacyjne, interesariusze procesu rewitalizacji we Włocławku, jak również przedstawiciele innych samorządów w Polsce, przygotowujących się do wdrożenia u siebie procesu rewitalizacji.

  Więcej na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,narzedziownik_juz_gotowy_zachecamy_do_lektury_,584.html

 • Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego. Włocławek uczci rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku Dnia 15 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 na placu Wolności rozpoczną się miejskie obchody Święta Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 zwanej Cudem nad Wisłą.

  W programie uroczystości znajdą się m.in.: okolicznościowe wystąpienie prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, wręczenie odznaczeń – Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

  O godz. 11.40 kwiaty zostaną złożone pod Pomnikiem Obrońców Wisły 1920 roku na Zawiślu.

  O godz. 12.00 w bazylice katedralnej rozpocznie się celebra mszy świętej – w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

  Natomiast 25 sierpnia 2019 r o godz. 17.00 we włocławskiej farze zostanie odprawiona msza święta w rocznicę bitwy zwanej „Cudem nad Wisłą”.

  Szczegółowy harmonogram obchodów: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/9/12602/obchody-swieta-wojska-polskiego-w-rocznice-bitwy-warszawskiej-1920-zwanej-cudem-nad-wisla

 • Bieg Cudu nad Wisłą 2019 Dnia 15 sierpnia na włocławskim Zawiślu odbędzie się IV Bieg Cudu nad Wisłą organizowany przez Włocławski Klub Biegacza Maratończyk. W programie: bieg na 10 km i marsz nordic walking na 5 km.

  Impreza rozpocznie się o godz. 9.00.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/12429/bieg-cudu-nad-wisla-2019

 • Piknik wojskowy „Wierni Polsce” 15 sierpnia 2019 roku o godz. 15.00 przy Hali Mistrzów rozpocznie się piknik wojskowy pod hasłem: „Wierni Polsce”.

  Będzie można z bliska obejrzeć i wejść do wojskowych pojazdów, zobaczyć indywidualne wyposażenie żołnierzy różnych formacji. Nie zabraknie też wojskowej grochówki.

  Na stoiskach promocyjnych kampanii: „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w armii.

  Informacja o pikniku: https://wkuwloclawek.wp.mil.pl/pl/articleswazne-4/2019-08-12f-wierni-polsce-zapraszamy-na-piknik-wojskowy-we-wocawku/

 • Dyżur MOPR i literatura w „Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 14 sierpnia 2019 roku Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 Zazamcze. Początek o godz. 14:00.

  Natomiast o godz. 16.00 w „Śródmieście Cafe” rozpocznie się spotkanie z grupą literacką WZD – organizatorzy zachęcają do podzielenia się swoją twórczością literacką.