Opublikowano: czw, Sty 10th, 2019

Wiadomości z magistratu 10.01.2019

Włocławek, dn. 10 stycznia 2019 r.

 • Przypominamy, że od 1 stycznia zmieniły się zasady nieodpłatnej pomocy prawnej
  Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie zmiany w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP).

  W roku 2019 na terenie miasta Włocławka funkcjonują 4 punkty NPP:

  Punkt przy ul. Mechaników 1 mieszczący się w Zespole Placówek nr 1, obsługiwany przez 10 radców prawnych – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-19.00.

  Punkt przy ul. Żytniej 58 mieszczący się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, obsługiwany przez 10 adwokatów – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00.

  Punkt przy ul. Żabiej 12A mieszczący się we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-12.30.

  Punkt przy ul. Długiej 28, mieszczący się w pawilonie handlowym – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00.

  Czas dyżuru może ulec wydłużeniu do co najmniej 5 godzin dziennie we wszystkich punktach na obszarze miasta. Wydłużenie czasu dyżuru może nastąpić na wniosek Prezydenta Miasta.

  Od 1 stycznia nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i która złoży w tej sprawie stosowne, pisemne oświadczenie.

  Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się może być udzielona nieodpłatna pomoc prawna poza punktem lub za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

  Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywać się będzie wg kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty z pracownikiem Urzędu Miasta Włocławek.

  Osoby uprawnione do uzyskania nieodpłatnej porady prawnej będą mogły wyrazić swoją opinię o świadczonej nieodpłatnej pomocy prawnej, wypełniając odpowiednią część B Karty Pomocy, którą następnie umieszczą w specjalnie zabezpieczonej urnie znajdującej się  w punkcie NPP. Ponadto takie opinie będą mogły być przekazywane Prezydentowi Miasta w dowolnym terminie telefonicznie, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej lub listownie, wraz ze wskazaniem punktu, w którym uzyskały pomoc.

  Miasto Włocławek na realizację zadania nieodpłatnych porad prawnych uzyskało dotację od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10775/od-1-stycznia-zmiana-zasad-nieodplatnej-pomocy-prawnej

 • MOPR i PWSZ zawarły porozumienie o współpracy 8 stycznia 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku zostało zawarte porozumienie o współpracy między uczelnią a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku.

  Celem porozumienia jest m.in. ustalenie zasad współdziałania stron w zakresie nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży korzystających ze świetlic MOPR.

  Obydwie jednostki, zawierając porozumienie, kierowały się potrzebą działania na rzecz wyrównywania szans i przeciwdziałania wykluczeniu oraz w trosce o edukacyjną przyszłość dzieci i młodzieży.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2148

 • Jutro nastąpi czasowa zmiana godzin pracy przychodni przy ul. Grodzkiej 11 stycznia w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Grodzkiej 2i.

  W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci tej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Kilińskiego 16 (dorośli) oraz w przychodni przy ulicy Mickiewicza 3 (dzieci). Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Grodzkiej.

 • Trwa przeprowadzka Filii Dziecięcej nr 1, w poniedziałek uroczyste otwarcie Od wczoraj trwają przenosiny Filii Dziecięcej nr 1 na parter biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13.

  W związku z tym w dniach 9-10 stycznia 2019 r. filia jest nieczynna, ale bibliotekarze już zapraszają na uroczyste otwarcie, które nastąpi 14 stycznia o godz. 11.00.

  Otwarcie placówki w nowej odsłonie połączone będzie z kinderbalem, odbędzie się też pokaz umiejętności iluzjonisty.

  Informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/przeniesienie-filii-dzieciecej-nr-1/

 • Kawiarenka Obywatelska chwilowo nieczynna Biuro Rewitalizacji UM Włocławek informuje, że Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 z przyczyn organizacyjno–technicznych jest nieczynna do czasu przekazania realizacji zadania nowemu operatorowi, który zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

  Za utrudnienia przepraszamy, jednocześnie informujemy, że czynimy starania o jak najszybsze ponowne otwarcie Kawiarni Obywatelskiej.

 • Jeszcze o „szlachetnej paczce” W ramach bezinteresownej pomocy, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych skompletowali części i złożyli komputer, który wraz z monitorem, myszką oraz niezbędnym oprogramowaniem i deklaracją serwisowania sprzętu przekazali jako „szlachetną paczkę” dla dwóch sióstr, którym sprzęt pomoże w edukacji.

  Komputer był składany przez uczniów klasy II Tb/f: Łukasza Waszaka, Piotra Lipowskiego i Łukasza Janiaka pod okiem nauczycieli informatyki.

  Komputer został przekazany w formie szlachetnej paczki do Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.zsel.edu.pl/strony/aktualnosci_2018_2019_1.php

 • We Włocławku gości Teatr MY ze Lwowa Teatr Impresaryjny zaprasza na trzy przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru MY.

  Dziś pierwszy spektakl. O godz. 18.00 na Scenie Kameralnej zostanie zaprezentowana „Noc wilków” – sztuka Aleksandra Wiatra.

  12 stycznia o godz. 18.00 na Scenie Dużej Teatru zagości „Opętana” – autorką sztuki jest Łesia Ukrainka. 14 stycznia o godz. 18.00 publiczność obejrzy spektakl „Boże mój”.

  Wszystkie sztuki będą grane w języku ukraińskim.

  Szczegółowe informacje: http://teatrwloclawek.pl/teatr-ze-lwowa/

 • Wystawa fotografii w Browarze B. Dziś o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy: „NieObiektywnie IV”.

  Na ekspozycję składają się prace członków grupy FotoObiektywni, działającej od pięciu lat przy CK „Browar B.”. Do grupy należą sympatycy i pasjonaci fotografii, którzy spotykają się w pierwsze czwartki każdego miesiąca. Oprócz cyklicznych spotkań członkowie grupy organizują i uczestniczą we wspólnych plenerach, warsztatach oraz wystawach.

  Wystawa: „NieObiektywnie IV” to kilkadziesiąt najlepszych prac wykonanych w 2018 roku.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/4/10829/wernisaz-wystawy-nieobiektywnie-iv-ekspozycja-zbiorowa-czlonkow-grupy-fotoobiektywni

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa