Opublikowano: śr, Sty 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 09.01.2019

Włocławek, dn. 9 stycznia 2019 r.

 • Dziś ostatni dzień naboru uzupełniającego do Komitetu Rewitalizacji Urząd Miasta zaprasza do udziału w Komitecie Rewitalizacji przedstawicieli podmiotów działających w sektorze mieszkaniowym na obszarze rewitalizacji.

  Mogą to być właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego oraz przedstawiciele podmiotów prowadzących na obszarze rewitalizacji działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych.

  Kadencja Komitetu Rewitalizacji będzie równa z czasem obowiązywania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 i trwać będzie od momentu powołania Komitetu.

  Szczegóły naboru: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,nabor_uzupelniajacy_kandydatow_na_czlonkow_komitetu_rewitalizacji_,362.html

 • Zmiana godzin pracy przychodni przy ul. Olszowej Dziś w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Olszowej 9.

  W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci tej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Kilińskiego 16 oraz w przychodni przy ulicy Żytniej 55. Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Olszowej 9.

  Komunikat jest opublikowany: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10896/komunikat-mzoz

 • Ruszyły internetowe aukcje WOŚP, można wylicytować m.in. mistrzowski medal Anwilu Włocławek! Pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=24059260 można wylicytować rzeczy przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy we Włocławku. Wśród fantów znajduje się m.in. złoty medal Mistrza Polski w koszykówce mężczyzn – Anwilu Włocławek. Medal został przekazany na licytację przez Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

  Organizatorzy licytacji zachęcają: „Pomagaj bez wychodzenia z domu!”

  Informację o aukcji publikuje m.in. Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

 • Finał Orkiestry we Włocławku. Harmonogram imprez Wydarzenia w ramach włocławskiej edycji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartują już 11 stycznia o godz. 16.00. Tego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej zostaną zaprezentowane jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy „Zapiecek”.

  12 stycznia odbędą się m.in.: IX Rajd „Prosto z serca” oraz w Centrum Kultury Browar B. impreza pt. „Podaj serce”. Będą to prezentacje taneczne i wokalne wykonaniu dzieci i młodzieży.

  W niedzielę 13 stycznia w koncercie „Włocławek dla Orkiestry” na Zielonym Rynku wystąpią: Sylwia Grzeszczak, Base Brothers, DJ Nova i DJ Mathi. W imprezie: „Seniorzy dla WOŚP – gramy w Starej Remizie!” zaprezentują się kluby seniora działające we Włocławku.  W repertuarze: kolędy, pastorałki, piosenki i melodie ludowe, pokazy taneczne oraz występ gawędziarki – pani Jadzi. Będzie też: „Światełko do nieba z przerębla” nad Jeziorem Czarnym i inne ciekawe wydarzenia.

  O Finale WOŚP we Włocławku pisaliśmy tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10803/final-wosp-jest-opublikowany-harmonogram-imprez

 • Urząd Marszałkowski czeka na projekty organizacji pozarządowych. Będzie dofinansowanie Trwają uruchomione przez zarząd województwa otwarte konkursy ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2019 roku. Do podziału w ogłoszonych dotychczas naborach jest 4,3 miliona złotych. Wnioski można składać za pomocą internetowego generatora.

  Konkursy dotyczą realizacji projektów między innymi w zakresie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Nabór wniosków w większości z nich potrwa do 21 stycznia. Przed nami jeszcze ogłoszenie części konkursów w dziedzinie sportu.

  Szczegółowa informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33675-czekamy-na-projekty-organizacji-pozarzadowych

 • Spotkanie edukacyjne w Centrum Organizacji Pozarządowych Dziś o godz. 15.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się spotkanie edukacyjne poświęcone cukrzycy. Jednym z tematów będzie rehabilitacja społeczna.

  Wstęp na spotkanie jest wolny.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/01/zaproszenie-7/

 • Filia nr 8 biblioteki dziś nieczynna Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że w związku z awarią prądu, Filia nr 8 przy ul. Olszowej 9 będzie dziś nieczynna.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://biblioteka.wloclawek.pl/

 • Projekt „Technologie z klasą 1-3” w SP 20 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zrealizowali kolejny etap projektu „Technologie z klasą 1-3” organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie, a rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Zajęcia przybliżyły uczniom klasy II b i II c temat robotyki, a dokładniej ich wykorzystania w życiu codziennym. Dzieci poznały możliwości robota Yumi. Ponadto dowiedziały się, kiedy powstał i jak wyglądał pierwszy samochód osobowy, jakie są plusy i minusy ręcznego składania produktu, a jakie na linii produkcyjnej oraz jakie korzyści płyną z automatyzacji pracy.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.sp20.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1249:projekt-technologie-z-klasa-1-4&catid=93&Itemid=464

 • Spektakl teatralny przed… wywiadówką 10 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej odbędą się zebrania z rodzicami.

  Niezwykły sposób na urozmaicenie rodzicom jutrzejszego popołudnia znaleźli uczniowie szkoły. Pół godziny przed zaplanowanymi zebraniami, tj. o godz. 16.30 młodzież i nauczyciele zapraszają wszystkich chętnych rodziców na spektakl pt. „Feniks” przygotowany przez grupę teatralną „Ludzie zza Kurtyny” działającą od niedawna w LZK.

  Przedstawienie odbędzie się w auli szkoły.

  Informacja na ten temat: http://test.lzk.pl/

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa