Opublikowano: śr, Sty 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 09.01.2019

Włocławek, dn. 9 stycznia 2019 r.

 • Dziś ostatni dzień naboru uzupełniającego do Komitetu Rewitalizacji Urząd Miasta zaprasza do udziału w Komitecie Rewitalizacji przedstawicieli podmiotów działających w sektorze mieszkaniowym na obszarze rewitalizacji.

  Mogą to być właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego oraz przedstawiciele podmiotów prowadzących na obszarze rewitalizacji działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych.

  Kadencja Komitetu Rewitalizacji będzie równa z czasem obowiązywania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 i trwać będzie od momentu powołania Komitetu.

  Szczegóły naboru: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,nabor_uzupelniajacy_kandydatow_na_czlonkow_komitetu_rewitalizacji_,362.html

 • Zmiana godzin pracy przychodni przy ul. Olszowej Dziś w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Olszowej 9.

  W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci tej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Kilińskiego 16 oraz w przychodni przy ulicy Żytniej 55. Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Olszowej 9.

  Komunikat jest opublikowany: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10896/komunikat-mzoz

 • Ruszyły internetowe aukcje WOŚP, można wylicytować m.in. mistrzowski medal Anwilu Włocławek! Pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=24059260 można wylicytować rzeczy przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy we Włocławku. Wśród fantów znajduje się m.in. złoty medal Mistrza Polski w koszykówce mężczyzn – Anwilu Włocławek. Medal został przekazany na licytację przez Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

  Organizatorzy licytacji zachęcają: „Pomagaj bez wychodzenia z domu!”

  Informację o aukcji publikuje m.in. Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

 • Finał Orkiestry we Włocławku. Harmonogram imprez Wydarzenia w ramach włocławskiej edycji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartują już 11 stycznia o godz. 16.00. Tego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej zostaną zaprezentowane jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy „Zapiecek”.

  12 stycznia odbędą się m.in.: IX Rajd „Prosto z serca” oraz w Centrum Kultury Browar B. impreza pt. „Podaj serce”. Będą to prezentacje taneczne i wokalne wykonaniu dzieci i młodzieży.

  W niedzielę 13 stycznia w koncercie „Włocławek dla Orkiestry” na Zielonym Rynku wystąpią: Sylwia Grzeszczak, Base Brothers, DJ Nova i DJ Mathi. W imprezie: „Seniorzy dla WOŚP – gramy w Starej Remizie!” zaprezentują się kluby seniora działające we Włocławku.  W repertuarze: kolędy, pastorałki, piosenki i melodie ludowe, pokazy taneczne oraz występ gawędziarki – pani Jadzi. Będzie też: „Światełko do nieba z przerębla” nad Jeziorem Czarnym i inne ciekawe wydarzenia.

  O Finale WOŚP we Włocławku pisaliśmy tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10803/final-wosp-jest-opublikowany-harmonogram-imprez

 • Urząd Marszałkowski czeka na projekty organizacji pozarządowych. Będzie dofinansowanie Trwają uruchomione przez zarząd województwa otwarte konkursy ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2019 roku. Do podziału w ogłoszonych dotychczas naborach jest 4,3 miliona złotych. Wnioski można składać za pomocą internetowego generatora.

  Konkursy dotyczą realizacji projektów między innymi w zakresie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Nabór wniosków w większości z nich potrwa do 21 stycznia. Przed nami jeszcze ogłoszenie części konkursów w dziedzinie sportu.

  Szczegółowa informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33675-czekamy-na-projekty-organizacji-pozarzadowych

 • Spotkanie edukacyjne w Centrum Organizacji Pozarządowych Dziś o godz. 15.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się spotkanie edukacyjne poświęcone cukrzycy. Jednym z tematów będzie rehabilitacja społeczna.

  Wstęp na spotkanie jest wolny.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/01/zaproszenie-7/

 • Filia nr 8 biblioteki dziś nieczynna Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że w związku z awarią prądu, Filia nr 8 przy ul. Olszowej 9 będzie dziś nieczynna.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://biblioteka.wloclawek.pl/

 • Projekt „Technologie z klasą 1-3” w SP 20 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zrealizowali kolejny etap projektu „Technologie z klasą 1-3” organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie, a rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Zajęcia przybliżyły uczniom klasy II b i II c temat robotyki, a dokładniej ich wykorzystania w życiu codziennym. Dzieci poznały możliwości robota Yumi. Ponadto dowiedziały się, kiedy powstał i jak wyglądał pierwszy samochód osobowy, jakie są plusy i minusy ręcznego składania produktu, a jakie na linii produkcyjnej oraz jakie korzyści płyną z automatyzacji pracy.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.sp20.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1249:projekt-technologie-z-klasa-1-4&catid=93&Itemid=464

 • Spektakl teatralny przed… wywiadówką 10 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej odbędą się zebrania z rodzicami.

  Niezwykły sposób na urozmaicenie rodzicom jutrzejszego popołudnia znaleźli uczniowie szkoły. Pół godziny przed zaplanowanymi zebraniami, tj. o godz. 16.30 młodzież i nauczyciele zapraszają wszystkich chętnych rodziców na spektakl pt. „Feniks” przygotowany przez grupę teatralną „Ludzie zza Kurtyny” działającą od niedawna w LZK.

  Przedstawienie odbędzie się w auli szkoły.

  Informacja na ten temat: http://test.lzk.pl/

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa