Opublikowano: śr, Sty 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 08.01.2019

Włocławek, dn. 8 stycznia 2019 r.

 • Samorząd Włocławka wspiera sport, turystykę i rekreację Urząd Miasta ogłosił otwarty konkurs ofert nr 1 na realizację zadania publicznego w zakresie powierzania, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury fizycznej.

  Dofinansowanie będzie przyznane w ramach 7 zadań, są to m.in.: organizowanie zawodów i imprez sportowych oraz sportowo – rekreacyjnych na terenie miasta Włocławek, organizowanie zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży podczas wakacji 2019, szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizacja  sparingów, meczów kontrolnych w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasto Włocławek oraz udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez właściwe związki sportowe.

  Wśród zadań przewidzianych do wsparcia znajdują się również: organizacja Półmaratonu Włocławek i Olimpiady Hefajstosa czy organizowanie imprez popularyzujących turystykę kwalifikowaną.

  Planowana wysokość kwoty przeznaczonej na realizację zadań w 2019 r. wynosi 1.934.750,00 zł. (warto dodać, że łączna wysokość  dotacji na dofinansowanie realizacji zadań w ramach konkursu w 2018 roku wyniosła 1.410.750,00 złotych).

  Szczegółowa specyfikacja konkursu jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-nr-1-na-realizacje-zadania-publicznego-w-zakresie-powierzania-wspierania-i-upowszechniania-kultury-fizycznej-w-2019-roku-przez-organizacje-pozarzadowe-oraz-inne-po/

 • W ferie odbędą się półkolonie w szkołach Wydział Edukacji informuje, że w okresie ferii zorganizowany będzie wypoczynek zimowy dla dzieci z następujących szkół: SP 2, SP 3, SP 10, SP 18, SP 19 i SP 23. Placówki zostały dobrane w taki sposób, aby wypoczynek miał miejsce na każdym osiedlu.

  W każdej szkole zostaną zorganizowane 2 grupy po 15 osób. Łącznie w półkoloniach zimowych udział weźmie 180 uczniów. Zajęcia będą miały miejsce od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 – 13:00. Dzieci będą miały zapewniony posiłek (śniadanie i obiad).

  Szkoły chcą by dzieci miło spędziły czas, nie nudziły się i postrzegały szkołę nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, a wspólnie spędzony czas był dla każdego ciekawy, radosny i bezpieczny.

 • MZUKID rozstrzygnął przetarg na zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania Określony w specyfikacji przetargowej termin realizacji zamówienia pt. „Zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta Włocławek” to 1 stycznia – 30 kwietnia 2019 roku.

  Zamówienie obejmuje w szczególności prace z zakresu: – opracowania projektu stałej organizacji ruchu dla SPP o pojemności ok. 1500 pojazdów – oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami BRD, z zaznaczeniem lokalizacji parkomatów zawierające również oznakowanie kierujące do najbliższego parkomatu, uzyskania stosownych uzgodnień i zatwierdzenia projektu, -dostawy, montażu i uruchomienia minimum 90 parkomatów zasilanych solarnie.

  Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Projekt Parking Sp. z o.o. z Poznania, za kwotę 424.209,60 zł.

  Szczegółowa specyfikacja jest opublikowana: https://mzukid.bipgov.net/przetarg,zorganizowanie_i_zarzadzanie_strefa_platnego_parkowania_na_terenie_miasta_wloclawek,53,2.html

 • W kasach ratusza już bezgotówkowo Osoby dokonujące płatności w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 mogą to już uczynić za pośrednictwem kart płatniczych. Płatność kartą dotyczy wszystkich typów opłat.

  Kasa w gmachu ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 czynna jest: poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7.45 – 15.30, wtorek w godz. 7.45 – 17.00, piątek w godz. 7.45 – 14.00.

 • Komunikat MZOZ. Zmiana godzin pracy przychodni Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej informuje, że z powodu braku dostawy prądu, dziś w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Chłodnej 24. W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci wyżej wymienionej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Wienieckiej 34a oraz w przychodni przy ulicy Kaliskiej 104a. Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Chłodnej 24.

  Natomiast 9 stycznia 2019 w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Olszowej 9. W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci wyżej wymienionej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Kilińskiego 16 oraz w przychodni przy ulicy Żytniej 55. Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Olszowej 9.

  Komunikat jest opublikowany: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10896/komunikat-mzoz

 • Bezpłatne spotkanie dla firm na temat funduszy europejskich Dziś w godz. 9:45 – 13:15 w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy ul. Bechiego 2 odbędzie się bezpłatne spotkanie pt. „Fundusze Europejskie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”.

  Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy.

  Organizatorzy informują, że trwa nabór uproszczonych wniosków preselekcyjnych w ramach poddziałania 1.6.2 Dotacje dla innowacyjnych MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o dofinansowanie na zakup środków trwałych, rozbudowę zaplecza produkcyjnego/ usługowego, zakup wartości niematerialnych i prawnych, które będą służyły wdrożeniu innowacyjnej usługi czy innowacyjnego produktu.

  Uczestnicy spotkania dowiedzą się czym jest nowy rodzaj pomocy zwrotnej, czy ich pomysł ma szanse na dotacje i jak przygotować wniosek i zwiększyć swoją szansę na wsparcie. Przedsiębiorcy, którzy nie spełnią kryteriów też mają szanse na pomoc w ramach preferencyjnych europejskich pożyczek, których oferta jest bardzo szeroka.

  Kontakt telefoniczny z organizatorami spotkania: 54 235 67 21.

 • Ponad siedemset osób zwróciło do biblioteki przetrzymane książki Z możliwości amnestii, która odbyła się w dniach 13-31 grudnia 2018 r., mogły skorzystać osoby, które na swoich kontach miały naliczone kary za nieterminowy zwrot książek.

  Miejska Biblioteka Publiczna poinformowała, że w ramach akcji 727 osób oddało przetrzymane książki, a suma umorzonych kar wyniosła 4488,90 zł.

  Akcja dotyczyła biblioteki głównej oraz filii na terenie całego miasta.

  Informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/podsumowanie-amnestii/

 • Ferie z Vectrą. Dziś zapisy Dzieci w wieku 6-16 lat zamieszkałe na terenie Włocławka mogą wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych pn. Ferie z Vectrą.

  Zajęcia odbywać się będą w trakcie ferii zimowych, I turnus w terminie 14-18.01., II turnus 21-25.01. Realizowane będą na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku (hala sportowo-widowiskowa oraz stadion lekkoatletyczny) w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00- 13.00.

  Zaplanowano gry i zabawy ruchowe, zajęcia ogólnorozwojowe z elementami lekkiej atletyki i korektywy wad postawy, zajęcia taneczne oraz zajęcia plastyczne.

  Zgłoszenia dzieci będzie można dokonać dziś w godz. 18.00-20.00 w siedzibie klubu lekkoatletycznego Vectra na Stadionie przy ul. Leśnej (wejście od al. Chopina). Zgłaszać mogą wyłącznie rodzice/prawni opiekunowie dziecka.

  Zadanie realizowane jest ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

MartinezFilm

Informacje

Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”. została wyłączona

Rusza trasa Nowej Piątki!

18 marca 2019, Możliwość komentowania Rusza trasa Nowej Piątki! została wyłączona

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności. została wyłączona

”Pod dachami Paryża”

17 marca 2019, Możliwość komentowania ”Pod dachami Paryża” została wyłączona

„Książkomaniacy”

15 marca 2019, Możliwość komentowania „Książkomaniacy” została wyłączona

Wiosenne porządki i nieporządki

15 marca 2019, Możliwość komentowania Wiosenne porządki i nieporządki została wyłączona

Archiwa