Opublikowano: śr, Sty 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 08.01.2019

Włocławek, dn. 8 stycznia 2019 r.

 • Samorząd Włocławka wspiera sport, turystykę i rekreację Urząd Miasta ogłosił otwarty konkurs ofert nr 1 na realizację zadania publicznego w zakresie powierzania, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury fizycznej.

  Dofinansowanie będzie przyznane w ramach 7 zadań, są to m.in.: organizowanie zawodów i imprez sportowych oraz sportowo – rekreacyjnych na terenie miasta Włocławek, organizowanie zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży podczas wakacji 2019, szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizacja  sparingów, meczów kontrolnych w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasto Włocławek oraz udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez właściwe związki sportowe.

  Wśród zadań przewidzianych do wsparcia znajdują się również: organizacja Półmaratonu Włocławek i Olimpiady Hefajstosa czy organizowanie imprez popularyzujących turystykę kwalifikowaną.

  Planowana wysokość kwoty przeznaczonej na realizację zadań w 2019 r. wynosi 1.934.750,00 zł. (warto dodać, że łączna wysokość  dotacji na dofinansowanie realizacji zadań w ramach konkursu w 2018 roku wyniosła 1.410.750,00 złotych).

  Szczegółowa specyfikacja konkursu jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-nr-1-na-realizacje-zadania-publicznego-w-zakresie-powierzania-wspierania-i-upowszechniania-kultury-fizycznej-w-2019-roku-przez-organizacje-pozarzadowe-oraz-inne-po/

 • W ferie odbędą się półkolonie w szkołach Wydział Edukacji informuje, że w okresie ferii zorganizowany będzie wypoczynek zimowy dla dzieci z następujących szkół: SP 2, SP 3, SP 10, SP 18, SP 19 i SP 23. Placówki zostały dobrane w taki sposób, aby wypoczynek miał miejsce na każdym osiedlu.

  W każdej szkole zostaną zorganizowane 2 grupy po 15 osób. Łącznie w półkoloniach zimowych udział weźmie 180 uczniów. Zajęcia będą miały miejsce od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 – 13:00. Dzieci będą miały zapewniony posiłek (śniadanie i obiad).

  Szkoły chcą by dzieci miło spędziły czas, nie nudziły się i postrzegały szkołę nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, a wspólnie spędzony czas był dla każdego ciekawy, radosny i bezpieczny.

 • MZUKID rozstrzygnął przetarg na zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania Określony w specyfikacji przetargowej termin realizacji zamówienia pt. „Zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta Włocławek” to 1 stycznia – 30 kwietnia 2019 roku.

  Zamówienie obejmuje w szczególności prace z zakresu: – opracowania projektu stałej organizacji ruchu dla SPP o pojemności ok. 1500 pojazdów – oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami BRD, z zaznaczeniem lokalizacji parkomatów zawierające również oznakowanie kierujące do najbliższego parkomatu, uzyskania stosownych uzgodnień i zatwierdzenia projektu, -dostawy, montażu i uruchomienia minimum 90 parkomatów zasilanych solarnie.

  Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Projekt Parking Sp. z o.o. z Poznania, za kwotę 424.209,60 zł.

  Szczegółowa specyfikacja jest opublikowana: https://mzukid.bipgov.net/przetarg,zorganizowanie_i_zarzadzanie_strefa_platnego_parkowania_na_terenie_miasta_wloclawek,53,2.html

 • W kasach ratusza już bezgotówkowo Osoby dokonujące płatności w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 mogą to już uczynić za pośrednictwem kart płatniczych. Płatność kartą dotyczy wszystkich typów opłat.

  Kasa w gmachu ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 czynna jest: poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7.45 – 15.30, wtorek w godz. 7.45 – 17.00, piątek w godz. 7.45 – 14.00.

 • Komunikat MZOZ. Zmiana godzin pracy przychodni Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej informuje, że z powodu braku dostawy prądu, dziś w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Chłodnej 24. W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci wyżej wymienionej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Wienieckiej 34a oraz w przychodni przy ulicy Kaliskiej 104a. Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Chłodnej 24.

  Natomiast 9 stycznia 2019 w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Olszowej 9. W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci wyżej wymienionej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Kilińskiego 16 oraz w przychodni przy ulicy Żytniej 55. Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Olszowej 9.

  Komunikat jest opublikowany: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10896/komunikat-mzoz

 • Bezpłatne spotkanie dla firm na temat funduszy europejskich Dziś w godz. 9:45 – 13:15 w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy ul. Bechiego 2 odbędzie się bezpłatne spotkanie pt. „Fundusze Europejskie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”.

  Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy.

  Organizatorzy informują, że trwa nabór uproszczonych wniosków preselekcyjnych w ramach poddziałania 1.6.2 Dotacje dla innowacyjnych MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o dofinansowanie na zakup środków trwałych, rozbudowę zaplecza produkcyjnego/ usługowego, zakup wartości niematerialnych i prawnych, które będą służyły wdrożeniu innowacyjnej usługi czy innowacyjnego produktu.

  Uczestnicy spotkania dowiedzą się czym jest nowy rodzaj pomocy zwrotnej, czy ich pomysł ma szanse na dotacje i jak przygotować wniosek i zwiększyć swoją szansę na wsparcie. Przedsiębiorcy, którzy nie spełnią kryteriów też mają szanse na pomoc w ramach preferencyjnych europejskich pożyczek, których oferta jest bardzo szeroka.

  Kontakt telefoniczny z organizatorami spotkania: 54 235 67 21.

 • Ponad siedemset osób zwróciło do biblioteki przetrzymane książki Z możliwości amnestii, która odbyła się w dniach 13-31 grudnia 2018 r., mogły skorzystać osoby, które na swoich kontach miały naliczone kary za nieterminowy zwrot książek.

  Miejska Biblioteka Publiczna poinformowała, że w ramach akcji 727 osób oddało przetrzymane książki, a suma umorzonych kar wyniosła 4488,90 zł.

  Akcja dotyczyła biblioteki głównej oraz filii na terenie całego miasta.

  Informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/podsumowanie-amnestii/

 • Ferie z Vectrą. Dziś zapisy Dzieci w wieku 6-16 lat zamieszkałe na terenie Włocławka mogą wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych pn. Ferie z Vectrą.

  Zajęcia odbywać się będą w trakcie ferii zimowych, I turnus w terminie 14-18.01., II turnus 21-25.01. Realizowane będą na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku (hala sportowo-widowiskowa oraz stadion lekkoatletyczny) w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00- 13.00.

  Zaplanowano gry i zabawy ruchowe, zajęcia ogólnorozwojowe z elementami lekkiej atletyki i korektywy wad postawy, zajęcia taneczne oraz zajęcia plastyczne.

  Zgłoszenia dzieci będzie można dokonać dziś w godz. 18.00-20.00 w siedzibie klubu lekkoatletycznego Vectra na Stadionie przy ul. Leśnej (wejście od al. Chopina). Zgłaszać mogą wyłącznie rodzice/prawni opiekunowie dziecka.

  Zadanie realizowane jest ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa