Opublikowano: sob, Sty 12th, 2019

Wiadomości z magistratu 11.01.2019

Włocławek, dn. 11 stycznia 2019 r.

 • Włocławskie licea i technika zostały sklasyfikowane w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
  Decyzją Kapituły na podstawie ustalonych kryteriów powstał Ranking Liceów i Techników 2019r.W Ogólnopolskim Rankingu Liceów oraz w Rankingu Województwa Kujawsko-Pomorskiego włocławskie licea uplasowały się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych. I Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowane zostało na 157 miejscu w Polsce i 5 w województwie kujawsko-pomorskim co daje szkole miano Złotej Szkoły i Najlepszego Liceum we Włocławku.  III Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowane zostało na 446 miejscu w Polsce i 20 w województwie kujawsko-pomorskim co daje szkole miano Srebrnej Szkoły. W Rankingu Olimpijskim I Liceum Ogólnokształcące zajęło 40 miejsce.

  W Ogólnopolskim Rankingu Techników oraz w Rankingu Województwa Kujawsko-Pomorskiego włocławskie technika zajęły następujące miejsca: Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych  sklasyfikowane zostało na 191 miejscu w Polsce i 10 w województwie kujawsko-pomorskim co daje szkole miano Srebrnej Szkoły i Najlepszego Technikum we Włocławku.  Po raz pierwszy w rankingu ogólnopolskim pojawiło się Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych na 448 i 27 w województwie kujawsko-pomorskim i Technikum nr 5 w Zespole Szkół Samochodowych na 467 miejscu i 28 w województwie kujawsko-pomorskim, co daje szkołom miano Brązowej Szkoły. Po raz pierwszy w Rankingu Olimpijskim sklasyfikowano Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych, które  zajęło 200 miejsce.

  Należy zaznaczyć, iż w stosunku do lat ubiegłych uległy zmianie wskaźniki procentowe, które były brane pod uwagę w przypadku rankingu techników.

 • Finał WOŚP we Włocławku. Harmonogram imprez Wydarzenia w ramach włocławskiej edycji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartują już dziś o godz. 16.00 – w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej zostaną zaprezentowane jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy „Zapiecek”.
 • stycznia odbędą się m.in.: IX Rajd „Prosto z serca” oraz w Centrum Kultury Browar B. impreza pt. „Podaj serce”. Będą to prezentacje taneczne i wokalne wykonaniu dzieci i młodzieży.W niedzielę 13 stycznia w koncercie „Włocławek dla Orkiestry” na Zielonym Rynku wystąpią: Sylwia Grzeszczak, Base Brothers, DJ Nova i DJ Mathi. W imprezie: „Seniorzy dla WOŚP – gramy w Starej Remizie!” zaprezentują się kluby seniora działające we Włocławku.  W repertuarze: kolędy, pastorałki, piosenki i melodie ludowe, pokazy taneczne oraz występ gawędziarki – pani Jadzi. Będzie też: „Światełko do nieba z przerębla” nad Jeziorem Czarnym i inne ciekawe wydarzenia.

  O Finale WOŚP we Włocławku pisaliśmy tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10803/final-wosp-jest-opublikowany-harmonogram-imprez

 • Trwają internetowe aukcje na rzecz Orkiestry, można wylicytować m.in. mistrzowski medal Anwilu Włocławek! Pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=24059260 można wylicytować rzeczy przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy we Włocławku.

  Wśród fantów znajduje się m.in. złoty medal  Mistrza Polski w koszykówce mężczyzn – Anwilu Włocławek. Medal został przekazany na licytację przez Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

  Można wylicytować również mistrzowską koszulkę Anwilu Włocławek.

 • Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Ogólnopolski turniej bowlingowy Dziś o godz. 10.45 w budynku OSIR – na kręgielni PIWNICA przy ul. Wysokiej 12 nastąpi oficjalne otwarcie I Ogólnopolskiego Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu Sportowym.Zawody trwają od wczoraj. Bierze w nich udział ok. 80 zawodników niewidomych i słabo widzących z 21 klubów z terenu całej Polski, w tym członkowie kadry narodowej Mistrzowie Polski, Europy i Świata.

  Turniej zakończy się 12 stycznia.

 • Briefing w Straży Miejskiej Dziś o godz. 10:00 na terenie placu parkingowego przy siedzibie Straży Miejskiej (ul. Bojańczyka) rozpocznie się briefing, podczas którego nastąpi podsumowanie działalności Straży Miejskiej w ubiegłym roku; zostaną także przedstawione zamierzenia na rok 2019.Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja nowego pojazdu przeznaczonego dla „eko-patroli”.
 • Czasowa zmiana godzin pracy przychodni przy ul. Grodzkiej 11 stycznia w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Grodzkiej 2i.W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci tej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Kilińskiego 16 (dorośli) oraz w przychodni przy ulicy Mickiewicza 3 (dzieci). Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Grodzkiej.
 • Teatr MY ze Lwowa na włocławskiej scenie Teatr Impresaryjny zaprasza na spektakle w wykonaniu aktorów Teatru MY.12 stycznia o godz. 18.00 na Scenie Dużej Teatru zagości „Opętana”. Autorką sztuki jest Łesia Ukrainka. 14 stycznia o godz. 18.00 publiczność obejrzy spektakl „Boże mój”.

  Szczegółowe informacje: http://teatrwloclawek.pl/teatr-ze-lwowa/

 • „Barwy sportu” w Galerii Sztuki Współczesnej Dziś o godz. 18.00 w Galerii przy ul. Miedzianej nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Leszka Bartkiewicza.Obrazy nie są dosłowne – sportowcy i ich emocje przedstawieni są z humorem i dynamiką. Sport w dziełach Leszka Bartkiewicza jest odniesieniem do codziennych zmagań, przeżyć, porażek i zwycięstw.

  Ekspozycja będzie czynna do 3 lutego.

 • Komunikat Energa. Przerwy w dostawie prąduDnia 14.01.2019 w godz. 7.30 do 18.00  we Włocławku  stacja 15/0,4kV Zazamcze 28, ulice: Grunwaldzka, Pogodna 9 (Pawilon), Pawilon przy ul. Hożej 1, Chocimska 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, Bajeczna 4, 6, garaże,  ul. Żelazne Wody, Wojskowa, Armii Krajowej.

  Dnia 16.01.2019

  • w godz. 08.30 do 13.30  stacja NOWA WIEŚ OSIEDLE 1 – ul. Diamentowa, Szmaragdowa
  • w godz. 08.30 do 10.30  stacja SASANKOWA  obw. 500 – ul. Malinowa, Sasankowa, Witoszyńska, Ruciana.

 

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa