Opublikowano: sob, Sty 12th, 2019

Wiadomości z magistratu 11.01.2019

Włocławek, dn. 11 stycznia 2019 r.

 • Włocławskie licea i technika zostały sklasyfikowane w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
  Decyzją Kapituły na podstawie ustalonych kryteriów powstał Ranking Liceów i Techników 2019r.W Ogólnopolskim Rankingu Liceów oraz w Rankingu Województwa Kujawsko-Pomorskiego włocławskie licea uplasowały się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych. I Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowane zostało na 157 miejscu w Polsce i 5 w województwie kujawsko-pomorskim co daje szkole miano Złotej Szkoły i Najlepszego Liceum we Włocławku.  III Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowane zostało na 446 miejscu w Polsce i 20 w województwie kujawsko-pomorskim co daje szkole miano Srebrnej Szkoły. W Rankingu Olimpijskim I Liceum Ogólnokształcące zajęło 40 miejsce.

  W Ogólnopolskim Rankingu Techników oraz w Rankingu Województwa Kujawsko-Pomorskiego włocławskie technika zajęły następujące miejsca: Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych  sklasyfikowane zostało na 191 miejscu w Polsce i 10 w województwie kujawsko-pomorskim co daje szkole miano Srebrnej Szkoły i Najlepszego Technikum we Włocławku.  Po raz pierwszy w rankingu ogólnopolskim pojawiło się Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych na 448 i 27 w województwie kujawsko-pomorskim i Technikum nr 5 w Zespole Szkół Samochodowych na 467 miejscu i 28 w województwie kujawsko-pomorskim, co daje szkołom miano Brązowej Szkoły. Po raz pierwszy w Rankingu Olimpijskim sklasyfikowano Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych, które  zajęło 200 miejsce.

  Należy zaznaczyć, iż w stosunku do lat ubiegłych uległy zmianie wskaźniki procentowe, które były brane pod uwagę w przypadku rankingu techników.

 • Finał WOŚP we Włocławku. Harmonogram imprez Wydarzenia w ramach włocławskiej edycji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartują już dziś o godz. 16.00 – w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej zostaną zaprezentowane jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy „Zapiecek”.
 • stycznia odbędą się m.in.: IX Rajd „Prosto z serca” oraz w Centrum Kultury Browar B. impreza pt. „Podaj serce”. Będą to prezentacje taneczne i wokalne wykonaniu dzieci i młodzieży.W niedzielę 13 stycznia w koncercie „Włocławek dla Orkiestry” na Zielonym Rynku wystąpią: Sylwia Grzeszczak, Base Brothers, DJ Nova i DJ Mathi. W imprezie: „Seniorzy dla WOŚP – gramy w Starej Remizie!” zaprezentują się kluby seniora działające we Włocławku.  W repertuarze: kolędy, pastorałki, piosenki i melodie ludowe, pokazy taneczne oraz występ gawędziarki – pani Jadzi. Będzie też: „Światełko do nieba z przerębla” nad Jeziorem Czarnym i inne ciekawe wydarzenia.

  O Finale WOŚP we Włocławku pisaliśmy tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/10803/final-wosp-jest-opublikowany-harmonogram-imprez

 • Trwają internetowe aukcje na rzecz Orkiestry, można wylicytować m.in. mistrzowski medal Anwilu Włocławek! Pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=24059260 można wylicytować rzeczy przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy we Włocławku.

  Wśród fantów znajduje się m.in. złoty medal  Mistrza Polski w koszykówce mężczyzn – Anwilu Włocławek. Medal został przekazany na licytację przez Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

  Można wylicytować również mistrzowską koszulkę Anwilu Włocławek.

 • Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Ogólnopolski turniej bowlingowy Dziś o godz. 10.45 w budynku OSIR – na kręgielni PIWNICA przy ul. Wysokiej 12 nastąpi oficjalne otwarcie I Ogólnopolskiego Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu Sportowym.Zawody trwają od wczoraj. Bierze w nich udział ok. 80 zawodników niewidomych i słabo widzących z 21 klubów z terenu całej Polski, w tym członkowie kadry narodowej Mistrzowie Polski, Europy i Świata.

  Turniej zakończy się 12 stycznia.

 • Briefing w Straży Miejskiej Dziś o godz. 10:00 na terenie placu parkingowego przy siedzibie Straży Miejskiej (ul. Bojańczyka) rozpocznie się briefing, podczas którego nastąpi podsumowanie działalności Straży Miejskiej w ubiegłym roku; zostaną także przedstawione zamierzenia na rok 2019.Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja nowego pojazdu przeznaczonego dla „eko-patroli”.
 • Czasowa zmiana godzin pracy przychodni przy ul. Grodzkiej 11 stycznia w godzinach 7:30-18:00 nastąpi zmiana pracy przychodni przy ulicy Grodzkiej 2i.W godzinach 8:00 – 10:00 oraz 15:00-18:00 pacjenci tej przychodni będą przyjmowani w przychodni przy ulicy Kilińskiego 16 (dorośli) oraz w przychodni przy ulicy Mickiewicza 3 (dzieci). Między 10:00 a 15:00 pilne przypadki przyjmowane będą w przychodni przy ulicy Grodzkiej.
 • Teatr MY ze Lwowa na włocławskiej scenie Teatr Impresaryjny zaprasza na spektakle w wykonaniu aktorów Teatru MY.12 stycznia o godz. 18.00 na Scenie Dużej Teatru zagości „Opętana”. Autorką sztuki jest Łesia Ukrainka. 14 stycznia o godz. 18.00 publiczność obejrzy spektakl „Boże mój”.

  Szczegółowe informacje: http://teatrwloclawek.pl/teatr-ze-lwowa/

 • „Barwy sportu” w Galerii Sztuki Współczesnej Dziś o godz. 18.00 w Galerii przy ul. Miedzianej nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Leszka Bartkiewicza.Obrazy nie są dosłowne – sportowcy i ich emocje przedstawieni są z humorem i dynamiką. Sport w dziełach Leszka Bartkiewicza jest odniesieniem do codziennych zmagań, przeżyć, porażek i zwycięstw.

  Ekspozycja będzie czynna do 3 lutego.

 • Komunikat Energa. Przerwy w dostawie prąduDnia 14.01.2019 w godz. 7.30 do 18.00  we Włocławku  stacja 15/0,4kV Zazamcze 28, ulice: Grunwaldzka, Pogodna 9 (Pawilon), Pawilon przy ul. Hożej 1, Chocimska 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, Bajeczna 4, 6, garaże,  ul. Żelazne Wody, Wojskowa, Armii Krajowej.

  Dnia 16.01.2019

  • w godz. 08.30 do 13.30  stacja NOWA WIEŚ OSIEDLE 1 – ul. Diamentowa, Szmaragdowa
  • w godz. 08.30 do 10.30  stacja SASANKOWA  obw. 500 – ul. Malinowa, Sasankowa, Witoszyńska, Ruciana.

 

MartinezFilm

Informacje

Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”. została wyłączona

Rusza trasa Nowej Piątki!

18 marca 2019, Możliwość komentowania Rusza trasa Nowej Piątki! została wyłączona

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności. została wyłączona

”Pod dachami Paryża”

17 marca 2019, Możliwość komentowania ”Pod dachami Paryża” została wyłączona

„Książkomaniacy”

15 marca 2019, Możliwość komentowania „Książkomaniacy” została wyłączona

Wiosenne porządki i nieporządki

15 marca 2019, Możliwość komentowania Wiosenne porządki i nieporządki została wyłączona

Archiwa