Opublikowano: pt, Wrz 6th, 2019

Wiadomości z magistratu 06.09.2019

Włocławek, dn. 6 września 2019 r.

 • Narodowe Czytanie 2019 W tym roku czytać będziemy polskie nowele. Już w przeddzień Narodowego Czytania, tj. 6 września 2019 roku w godz. od 10.00 do 14.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza przy ul. Warszawskiej 11/13 zaprasza na „Katarynki” czar … Przy melodiach XIX-wiecznego instrumentu przywołana zostanie jedna z najpopularniejszych polskich nowel autorstwa Bolesława Prusa. Grze kataryniarza Marka towarzyszyć będzie wystawa poświęcona nowelom wybranym w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

  Pełna informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/narodowe-czytanie/

  W sobotę, 7 września 2019 roku o godz. 17.00 Teatr Impresaryjny i Teatr Ludzi Upartych zapraszają na skwer przed głównym wejściem do Teatru, skąd uczestnicy wydarzenia wyruszą na krótki literacki spacer po włocławskim parku im. Henryka Sienkiewicza. Podczas tej przechadzki spotkamy w parkowych alejkach m.in. bohaterów nowel Elizy Orzeszkowej „Dobra pani” i Bolesława Prusa „Katarynka”.

  Każdy, kto przyniesie ze sobą książkę z polskimi nowelami będzie mógł ozdobić ją okolicznościową pieczęcią.

  Warto przypomnieć, że akcja: Narodowe Czytanie odbywa się po raz ósmy pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego towarzyszy temu niezwykłemu wydarzeniu od pierwszej edycji.

  Informacja na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/teatr-i-narodowe-czytanie-2019/

  W akcję: Narodowe Czytanie 2019 włącza się również Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. 7 września 2019 roku o godz. 10.00 wydarzenie rozpocznie się w siedzibie Centrum przy ulicy Nowomiejskiej 15 A.

  Szczegóły przedsięwzięcia: http://www.cen.org.pl/

 • Jubileuszowa wystawa Letosławy Charaszkiewicz Po raz trzeci Galeria Sztuki Współczesnej będzie gościć jubileuszową wystawę Letosławy Charaszkiewicz, malarki, rysowniczki, projektantki. Wernisaż nastąpi 6 września 2019 roku o godz. 18:00 w siedzibie Galerii przy ul. Miedzianej.

  Na wystawie będzie można zobaczyć przekrój dorobku Letosławy Charaszkiewicz, a także najnowsze kompozycje. Twórczość artystki sięga poza utarty szlak malarstwa i rysunku, dlatego też wśród prac prezentowanych na wystawie znajdziemy kolaże, asamblaże, tkaniny i dzianiny artystyczne, projekty ubiorów i biżuterii, kompozycje recyklingowe.

  Więcej na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/

 • Otwarcie Jadło&Dzielni Dnia 6 września 2019 r. o godz.11.00 w sali konferencyjnej Przystani przy ul. Piwnej 1a rozpocznie się konferencja inaugurująca otwarcie Siedziby “Jadło&Dzielni-Włocławskiej”.

  O godz.12.00 na ul. Cyganka 24 nastąpi otwarcie siedziby J&D.

 • Zmieni się teren wokół biblioteki Urząd Miasta ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej i Informacji Turystycznej.

  Zgodnie ze specyfikacją, plac zostanie utwardzony przy użyciu kostki betonowej oraz płyt betonowych ażurowych. Droga oraz chodnik również zostaną wykonane z kostki betonowej.

  Data otwarcia ofert w tym przetargu to 20.09.2019. Wykonawca będzie miał 50 dni na realizację prac.

 • Trwa konkurs: „Kropla dla ogrodu”, można wygrać zbiorniki na deszczówkę Prezydent Marek Wojtkowski zaprasza mieszkańców Włocławka do udziału w konkursie „Kropla dla Ogrodu”, którego celem jest zachęcanie do zatrzymywania wody deszczowej na swoim terenie i wykorzystywania jej do podlewania ogródków, roślin balkonowych czy też do innych celów gospodarczych. Mała, przydomowa retencja jest działaniem bardzo ekologicznym.

  Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia kompozycji ogrodowej swojego ogrodu (np. drzewa, krzewy, rabaty, warzywa, kwiaty) i przesłanie go w formie wiadomości na stronę Urzędu Miasta Włocławek na Facebook’u: www.facebook.com/UMWloclawek lub adres mailowy: srodowisko@um.wloclawek.pl  w terminie od 20 sierpnia 2019 roku do 15 września 2019 roku.

  Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna, będąca właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości położonej na terenie miasta Włocławka z wyłączeniem ogródków działkowych ROD.

  Dla laureatów wyróżnionych zdjęć przewidziane są nagrody w postaci kompletnych zbiorników do gromadzenia wody deszczowej o pojemności 360 litrów. Warto dodać, że zbiorniki są wykonane z komponentów pochodzących z recyklingu, są bardzo trwałe i nadają się do wieloletniego użytkowania, mogą stać w ogrodzie przez cały rok, są odporne na korozję, czynniki chemiczne, mechaniczne itp.

  Zgłoszenia do konkursu już są, ale czekamy na jeszcze, zachęcamy do pokazywania swoich ogródków.

 • Browar B. rozpoczyna nowy rok artystyczny W niedzielę 8 września 2019 r. będzie okazja do zapoznania się z ofertą zajęć na nowy rok artystyczny oraz skorzystania z zaplanowanych atrakcji.

  W godzinach 13.00-15.00 w Sali Kameralnej Browaru B. odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zajęć z automatyki i robotyki dla dzieci „Twój Robot”(więcej na ten temat: https://ckbrowarb.pl/zaprogramujemy-twoje-dziecko-na-sukces/)

  Między 13.00 a 18.00 odbędą się zabawy klockami – tradycyjnie, ponad 10 tysięcy klocków o przeróżnych formach będzie do dyspozycji najmłodszych!

  Od 15.00 do 18.00 czekać będą instruktorzy zajęć oraz lektorzy języków obcych. Wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się więcej szczegółów, organizatorzy zapraszają na 3. piętro do Pracowni Edukacji Plastycznej (oferta zajęć: https://ckbrowarb.pl/nowy-rok-artystyczny-zaczynamy-atrakcjami/).

  Równolegle, również od 15.00 do 18.00 wszyscy, niezależnie od wieku, zaproszeni są na „W miarę fajną imprezę metrologiczną”: https://ckbrowarb.pl/w-miare-fajna-impreza-metrologiczna/

  Na wszystkie atrakcje wstęp jest wolny.

 • Gra miejska o architekturze Włocławka W sobotę, 7 września 2019 roku w godzinach od 10.00 do 12.00 na terenie śródmieścia Włocławka odbędzie się gra miejska przygotowana w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  Gra została stworzona w oparciu o wystawę czasową pt. „Architektura Włocławka w dwudziestoleciu międzywojennym” prezentowaną w Muzeum Historii Włocławka a jej tematem są miejsca, zagadki związane z tematem tej wystawy.

  Celem gry jest przybliżenie jej uczestnikom wiedzy dotyczącej zabudowy miasta powstałej w latach 1918-1939. Zadaniem uczestników gry będzie poruszanie się pomiędzy punktami na terenie śródmieścia Włocławka oraz udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach gry.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/architektura-wloclawka-dwudziestoleciu-miedzywojennym-2/

 • Dyżur rekrutacyjny “Szlachetnej Paczki” w “Śródmieście Cafe” Dnia 6 września 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur rekrutacyjny “Szlachetnej paczki”.

  Początek o godz. 16:00.

 • Szkółka bowlingowa dla dzieci i młodzieży W dniach 7 i 8 września 2019 na kręgielni „PIWNICA” przy ul. Wysokiej 12 odbędą się kolejne po przerwie wakacyjnej zajęcia pn. „Szkółka bowlingowa dla dzieci”.

  Zajęcia odbywać się będą w godz. 11.00-14.00.

  Projekt Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących „Pionek” współfinansowany jest ze środków Gminy Miasto Włocławek.

 • „W miarę fajna impreza metrologiczna” Zaplanowane na 8 września 2019 roku wydarzenie związane z Włocławską Kolekcją Wag i Miar ma na celu przybliżenie tematu zmiany definicji jednostek z układu SI (w szczególności kg), upamiętnieniu 100. rocznicy powstania struktur Urzędu Miar w Polsce oraz wprowadzenia nad Wisłą jednolitego systemu miar – metrycznego.

  W godzinach od 15.00 do 18.00 w Centrum Kultury Browar B. – w siedzibie Włocławskiej Kolekcji Wag i Miar będzie można zwiedzać kolekcję, a także m.in. zmierzyć dokładność swojego zegarka za pomocą chronokomparatora, sprawdzić szybkość swojej reakcji za pomocą przyrządu do pomiaru czasu, zobaczyć falę dźwiękową na generatorze figur Chladniego, spróbować swoich sił w zagadkach logicznych z wykorzystaniem wag.

  Dla najmłodszych: rowerek zamieniający energię mechaniczną w elektryczną, warsztaty pod tytułem „Ważę, liczę, kupuję”, budowanie wagi z klocków Lego, kolorowanka w tematyce metrologicznej, rysowanie laurki dla „nowego” kilograma.

  Wydarzenie jest współorganizowane przez Okręgowy Urząd Miar w Bydgoszczy – Oddział we Włocławku.

  Wstęp wolny.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/w-miare-fajna-impreza-metrologiczna/

 • Komunikat o robotach w obrębie pasa kolejowego W dniach od 10 do 13 września 2019 roku Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o. w Gdańsku będzie realizować remont nawierzchni w przejeździe kolejowym kat. A na linii nr 18 Kutno-Piła Gł. st. Włocławek w ciągu ul. Szpitalnej.

  Roboty będą wykonywane w obrębie pasa kolejowego.

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa