Opublikowano: pon, Wrz 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 09.09.2019

Włocławek, dn. 9 września 2019 r.

 • Włocławski Budżet Obywatelski 2020. Wkrótce głosowanie 17 września 2019 roku ruszy głosowanie w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 1 października 2019. Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku.

  Wykaz projektów ostatecznie poddanych pod głosowanie będzie dostępny od 17 września w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie www.wloclawek.pl, na stronie dedykowanej WBO https://bo.wloclawek.eu/ oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Włocławek.

 • Jak uzyskać mikrogrant? Zapraszamy na dyżury We wtorki 10, 17, 24 i 30 września 2019 zapraszamy do kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 na spotkania informacyjne dotyczące realizacji “Programu wsparcia projektów lokalnych”. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału i złożenia wniosku o mikrogrant.

  W trakcie spotkań pracownicy Biura Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek przybliżą ideę mikrograntów oraz pomogą w wypełnieniu wniosków aplikacyjnych. O środki z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 mogą ubiegać się osoby fizyczne oraz prawne, grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe.

  Wsparcie finansowe udzielane będzie w kwocie od 500 do 2 500 zł. Serdecznie zapraszamy w godz. 16:00-17:00.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,jak_uzyskac_mikrogrant_przyjdz_na_nasz_dyzur_,617.html

 • Planowane roboty budowlane przy ulicach: Płockiej i Ptasiej Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę i budowę ciągów komunikacyjnych wraz ze stanowiskami postojowymi przy ulicy Płockiej oraz ulicy Ptasiej, z podziałem na 2 zadania.

  Zadanie nr 1 obejmuje przebudowę istniejących dróg wewnętrznych oraz chodników, budowę nowych fragmentów dróg wewnętrznych, stanowisk postojowych i chodników na ulicy Płockiej.

  Zadanie nr 2 to budowa 20 miejsc postojowych, przebudowa drogi wewnętrznej, remont chodnika przy budynku Ptasia 2.

  Data otwarcia ofert w tym przetargu to 18.09.2019. Określony w specyfikacji termin realizacji zadań wynosi 120 dni.

 • Na rzecz ograniczenia smogu Z dniem 1 września 2019 roku weszła w życie uchwała antysmogowa dla naszego województwa – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl. To nowe prawo miejscowe, którego efekty powinny w ciągu kilku lat znacząco poprawić stan powietrza, którym oddychamy.

  Uchwała antysmogowa dla Kujaw i Pomorza zawiera katalog paliw stałych, których stosowanie jest zakazane oraz określa standardy emisyjne i w zakresie efektywności energetycznej, którym wkrótce będą musiały podlegać wszystkie piece centralnego ogrzewania, inne piece, a nawet domowe kominki. Określa też stosunkowo długie okresy przejściowe dla części nowych regulacji – tak, by ich wprowadzenie było jak najmniej uciążliwe i wpisywało się w naturalny rytm wymiany wyeksploatowanych urządzeń.

  Kalendarium wdrażania nowych zasad:

  – zakaz palenia węglem brunatnym oraz mułami i flotokoncentratami węglowymi (także ich pochodnymi), miałem węglowym najgorszej jakości i mokrą biomasą (np. niesezonowanym drewnem) – od 1 września 2019
  – obowiązek posiadania świadectwa jakości używanego paliwa stałego – od 1 września 2019
  – zakaz eksploatacji tzw. pozaklasowych kotłów grzewczych – od 1 stycznia 2024
  – zakaz używania ogrzewaczy pomieszczeń (np. kominków) niemieszczących się w standardach emisji i efektywności energetycznej – od 1 stycznia 2024
  – zakaz eksploatacji kotłów grzewczych poniżej 5. klasy – od 1 stycznia 2028

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34714-nowe-prawo-ograniczy-smog

 • Seniorzy będą mogli zaszczepić się przeciwko grypie Po raz kolejny Urząd Miasta Włocławek finansuje „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia, zamieszkałych na terenie miasta Włocławek”.

  Akcja potrwa do 15 listopada 2019 roku. Osoby zainteresowane mogą się umówić na szczepienie we wszystkich Poradniach Ogólnych Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Dostępna będzie czterowalentna szczepionka przeciwko grypie Vaxigrip Tetra na sezon 2019/2020.

  Liczba szczepionek finansowanych przez Urząd Miasta Włocławek będzie ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 • W Browarze B. w 80 minut dookoła świata 23 października 2019 roku o godz. 18.00, na spotkaniu w Centrum Kultury Browar B. podróżnik Piotr Wnuk opowie o Wietnamie, Kambodży, Laosie, Birmie i o swoich przygodach.

  Piotr Wnuk to pasjonat podróży przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień. W Indochinach spędził łącznie 7 miesięcy.

  Pełna informacja o spotkaniu: https://ckbrowarb.pl/w-80-minut-dookola-swiata-indochiny/

 • Bez prądu Dnia 09.09.2019 w godz. 09.00 do 13.30 stacja: Zazamcze 28 obwód 400, we Włocławku ul. Pogodna 9, Grunwaldzka, w godz. 23.00 do 02.00 WŁOCŁAWEK stacja GOŚCINNY, Toruńska 44, 46.

  Szczegółową informację Energa Operator publikujemy: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/13028/komunikat-energa

  Bieżące informacje o planowanych wyłączeniach publikuje Energa-Operator na stronie: www.energa-operator.pl Pod tym adresem podane są również numery infolinii. W sprawie szczegółów harmonogramu należy kontaktować się bezpośrednio z Energą.

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa