Opublikowano: wt, Lip 30th, 2019

Wiadomości z magistratu 30.07.2019

Włocławek, dn. 30 lipca 2019 r.

 • Dziś ostatni dyżur poświęcony mikrograntom Dziś, tj. 30 lipca 2019 roku o godz. 16.00 w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się dyżur dotyczący możliwości otrzymania mikrograntu na organizację wydarzenia w obszarze rewitalizacji.

  Realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 projekt skierowany jest do nieformalnych grup mieszkańców, organizacji pozarządowych i instytucji.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,jak_uzyskac_mikrogrant_przyjdz_na_nasz_dyzur_,555.html

 • Włocławek odda hołd powstańcom warszawskim 1 sierpnia 2019 roku odbędą się miejskie obchody 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. O godz. 17.00 uczestnicy uroczystości spotkają się w parku Łokietka, przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej.

  Harmonogram uroczystości przedstawia się następująco:
  – o godz. 17.00 oddanie hołdu poległym w Powstaniu Warszawskim w trakcie symbolicznego dźwięku syreny
  – odegranie hymnu państwowego
  – modlitwa w intencji poległych Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej, którą poprowadzi ksiądz prałat Zbigniew Szygenda
  – przemówienie Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego
  – złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/9/12601/obchody-75-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego

 • „Kartka z Powstania”. Biblioteka organizuje niezwykły pokaz W 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 1,2,5,6,7 sierpnia 2019 roku na pokaz filmu „Kartka z Powstania”.

  „Kartka z Powstania” to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”.

  Pełna informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/kartka-z-powstania/

 • Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku – MEN przypomina Na półmetku wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina o zachowaniu środków bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku.

  Warto pamiętać, że na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się specjalnie utworzona baza wypoczynku. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

  Jeżeli do rodziców docierają niepokojące sygnały o okolicznościach czy warunkach lub sytuacjach, np. na kolonii, należy zgłosić je przede wszystkim do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce lokalizacji wypoczynku. W zależności od problemu, jakiego dotyczą nieprawidłowości, rodzice mogą także powiadomić właściwą (zgodnie z miejscem wypoczynku) powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, Państwową Straż Pożarną lub inne służby interwencyjne.

  Jak co roku MEN poleca również strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi.

  Szczegółowe informacje na ten temat publikuje w swoim serwisie internetowym kujawsko-pomorskie Kuratorium Oświaty: https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=8886

 • Latem o zimie. MZUKiD ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg ogłosił postępowanie przetargowe na zimowe utrzymanie jezdni, chodników, ścieżek rowerowych i kładek dla pieszych na terenie miasta Włocławek w sezonie 2019-2020.

  Zadanie podzielono na dwie części: część nr 1 – zimowe utrzymanie jezdni na terenie miasta Włocławek, część nr 2 – zimowe utrzymanie ścieżek rowerowych, chodników i kładek dla pieszych.

  Szczegóły postępowania są dostępne pod adresem: https://mzukid.bipgov.net/przetargi/1564142727ogloszenie_o_zamowieniu.pdf

 • „Kosmiczne opowieści”. Warsztaty z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu Dziś, tj. 30 lipca 2019 roku o godz. 11.00 w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Łęgskiej 28 rozpoczną się „Kosmiczne opowieści”, czyli warsztaty zorganizowane z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu.

  W programie: wykonanie ekologicznej rakiety, zabawy, konkurs plastyczny. Warsztaty są częścią projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką II” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

 • Włocławskie muzeum w grze dla kolekcjonerów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku włącza się do gry turystycznej skierowanej do wszystkich miłośników podróży i zapalonych kolekcjonerów. Od 26 lipca 2019 roku w Muzeum Historii Włocławka, Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie oraz w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce można nabyć znaczki turystyczne.

  Organizatorzy akcji piszą: „Są na znaczkowej mapie Polski takie miejsca, do których z chęcią już dawno byśmy Was zabrali, ale nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście znaczkowa idea rozwija się i dzięki temu co jakiś czas możemy Was zaprosić do odwiedzania coraz to ciekawszych zakątków naszego kraju. W ten oto sposób dzisiaj zapraszamy do Włocławka i jego okolic, gdzie właśnie pojawiły się trzy nowe znaczki turystyczne”.

  Zasady gry kolekcjonerskiej ze znaczkami są bardzo proste. Należy zebrać dziesięć znaczków opatrzonych kolejnymi dostępnymi numerami (w ramach jednego państwa), a następnie odciąć papierowe kupony przymocowane do każdego z nich. Kupony trzeba nakleić na formularz, włożyć do koperty i wysłać na adres: Znaczki Turystyczne, skr. poczt. nr 38, 57-250 Złoty Stok z dopiskiem „Znaczek Kolekcjonera” (jeden brakujący numer w każdej dziesiątce można zastąpić JOKEREM, ale tylko jeden raz).

  Za każdych wysłanych dziesięć kuponów kolekcjoner otrzymuje Znaczek Kolekcjonera czyli Znaczek Turystyczny, którego nie można kupić w żadnym miejscu – jest przydzielany przez centralę w Polsce. Uroczyste wręczanie odznak odbywa się raz w roku, w październiku, podczas Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów ZT.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.znaczki-turystyczne.pl/gra-kolekcjonerska.html

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa