Opublikowano: śr, Lip 31st, 2019

Wiadomości z magistratu 31.07.2019

Włocławek, dn. 31 lipca 2019 r.

 • 1 sierpnia zabrzmią syreny Realizując wytyczne Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 18 czerwca 2019 r. w sprawie włączenia syren alarmowych na terenie województwa w związku z upamiętnieniem 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00, decyzją Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe miasta jako wyraz pamięci i uhonorowania poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich w 1944 roku.

  Dnia 1 sierpnia 2019 roku odbędą się miejskie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 uczestnicy uroczystości spotkają się w parku Łokietka, przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej.

  Harmonogram uroczystości jest opublikowany: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/9/12601/obchody-75-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego

 • Rok Lekkiej Atletyki na Kujawach i Pomorzu Rok 2019 jest ustanowionym przez sejmik województwa Rokiem Lekkiej Atletyki na Kujawach i Pomorzu – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl

  W dniach 9-11 sierpnia 2019 roku w Bydgoszczy odbędą się lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy. Swoich reprezentantów będą miały: Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Ukraina, Włochy, Czechy, Grecja, Szwecja, Finlandia i Szwajcaria. Zawodnicy będą rywalizować w dwudziestu punktowanych konkurencjach wśród kobiet i mężczyzn.

  Zawodnicy do rywalizacji w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy przystąpią w piątek, 9 sierpnia 2019 roku o godz. 18.30. Dzień później zawody zaczną się o godz. 16.00, a w niedzielę – o 15.00.

  Ambasadorami imprezy są reprezentanci naszego kraju związani z Bydgoszczą: Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34610-druzynowe-mistrzostwa-europy-w-lekkiej-atletyce

 • Drzewa i krzewy owocowe jeszcze w tym roku pojawią się na terenach miasta, dostawca wybrany Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie ofertowe na zakup drzew i krzewów w ramach dofinansowania Programu Priorytetowego Ochrona Przyrody 2019.

  Jeszcze w tym roku (2019) na nadwiślańskich terenach zielonych Włocławka pojawią się m.in.: grusze, dzikie jabłonie, czarny bez, porzeczki, agrest czy wiśnie.

  Dostawcą roślin wyłonionym w postępowaniu ofertowym jest F.H.U Hortipasja.

  Specyfikacja oraz protokół wyboru są opublikowane: https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,7775,412decf7f56202004e18650fb2db5897.html

 • W sierpniu spotkanie konsultacyjne w Centrum Organizacji Pozarządowych, warto zarezerwować czas 26 sierpnia 2019 roku o godzinie 16.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne pt. “O współpracy przy kawie“.

  Podczas spotkania zostaną zebrane propozycje do Programu współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.

  Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przypomina, że wnioski z propozycjami oraz uwagami do Programu na rok 2020 można składać również drogą elektroniczną na adres: zdrowie@um.wloclawek.pl lub azglobicka@um.wloclawek.pl  oraz pisemnie do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego przy ul. Kościuszki 12 (termin ich składania mija 27 sierpnia 2019).

  Informacja na ten temat jest opublikowana: https://cop.wloclawek.pl/2019/07/o-wspolpracy-przy-kawie/

 • W kawiarni obywatelskiej porozmawiajmy o książkach Dziś, tj. 31 lipca 2019 roku w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się spotkanie z księgarzem zatytułowane: „Co warto czytać”.

  Początek spotkania o godz. 12.30.

 • Filię nr 8 biblioteki czeka inwentaryzacja W związku z tym w dniach 7-14 sierpnia 2019 roku, Filia nr 8 przy ul. Olszowej 9 będzie nieczynna.

  Bibliotekarze zapraszają do innych placówek na terenie miasta. Najbliżej znajdują się: Filia nr 11 przy ul. Łęgskiej 28 oraz biblioteka centralna przy ul. Warszawskiej 11/13.

  Informacja jest opublikowana: http://biblioteka.wloclawek.pl/filia-nr-8-bedzie-nieczynna/

 • Mikrogranty na organizację wydarzeń w obszarze rewitalizacji. We wrześniu nastąpi kontynuacja dyżurów 30 lipca 2019 roku odbył się ostatni przed przerwą, dyżur poświęcony procedurze przyznawania mikrograntów.

  Realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 projekt skierowany jest do nieformalnych grup mieszkańców, organizacji pozarządowych i instytucji. Celem “Programu wsparcia projektów lokalnych” jest zwiększenie aktywności, zaangażowania i integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji w sprawy lokalne oraz ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta.

  Od września nastąpi kontynuacja dyżurów w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe”.

 • Służba przygotowawcza. Wojskowa Komenda Uzupełnień zaprasza ochotników Służba Przygotowawcza to rodzaj czynnej służby wojskowej dla ochotników posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej, a także innych osób nie podlegających obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego.

  Powołanie do tej służby powstaje w drodze dobrowolnego zgłoszenia się do jej pełnienia.

  Osoba ubiegająca się o powołanie do służby przygotowawczej składa wniosek bezpośrednio do Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

  Więcej informacji na ten temat: https://wkuwloclawek.wp.mil.pl/pl/pages/suzba-przygotowawcza-2018-06-18-3/

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa