Opublikowano: czw, Sie 29th, 2019

Wiadomości z magistratu 29.08.2019

Włocławek, dn. 29 sierpnia 2019 r.

 • Dziś w ratuszu szkolenie na temat prawnych aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z organizatorem – Stowarzyszeniem CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego na kolejne bezpłatne szkolenia i konsultacje w ramach projektu „WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego”.

  Dziś, tj. 29 sierpnia 2019 roku uczestnicy spotkają się w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13, w sali nr 5 (na parterze). Szkolenie trwać będzie w godzinach 10.00 – 15.00 i obejmować będzie część wykładową, po której każdy uczestnik szkolenia będzie mógł skorzystać z konsultacji i doradztwa prowadzonego przez radcę prawnego – Monikę Czarnowską.

  Celem panelu szkoleniowego „PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO” jest przedstawienie zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły w przepisach regulujących zasady działalności NGO w sferze ekonomii społecznej.

  Szczegółowa informacja o szkoleniu: https://ngo.kujawsko-pomorskie.pl/prawne-aspekty-funkcjonowania-ngo—podstawy-prawne-dzialalnosci-organizacji-pozarzadowych-w-sferze-ekonomii-spolecznej—bezplatne-szkolenie-we-wloclawku,1828,l1.html

 • Powstanie dokumentacja rozbudowy Zespołu Szkół nr 3 Urząd Miasta rozstrzygnął ofertowe, którego przedmiotem jest sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę budynków Zespołu Szkół nr 3.

  Szkoła zostanie m.in. rozbudowana o łącznik i windę w ramach dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Łącznik skomunikuje budynek szkoły z salą gimnastyczną, salą rehabilitacji ruchowej i warsztatami Szkoły Zawodowej.

  Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu złożyło Biuro Projektowe i Nadzór Budowlany Marcin Bartoś, z ceną brutto wynoszącą 98 400,00 zł.

 • W Centrum Organizacji Pozarządowych o mediach społecznościowych Dziś, tj. 29 sierpnia 2019 roku w godz. 15:30 – 18:00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a rozpocznie się szkolenie pt. ” Media Społecznościowe narzędziem w budowaniu silnej marki NGO-sów”.

  Uczestnicy szkolenia zyskają umiejętność zaplanowania skutecznej komunikacji w mediach społecznościowych w celu docierania do konkretnej grupy odbiorców i budowania z nimi trwałych, pozytywnych relacji, przekładających się na efektywniejszą realizację misji organizacji.

  Pełna informacja na ten temat jest opublikowana: https://cop.wloclawek.pl/2019/08/szkolenie-media-spolecznosciowe-narzedziem-w-budowaniu-silnej-marki-ngo-sow/

 • Świetlice MOPR uczą najmłodszych jak dbać o zęby W dniach 22-23 sierpnia 2019 r. świetlice: „Zacisze”, „Zorza” i „Zefir” odwiedził mobilny gabinet stomatologiczny, tzw. Dentobus. W zakresie usług, które świadczył lekarz stomatolog i asystentka stomatologiczna były m.in. ocena stanu zębów, zgryzu, intensywności próchnicy oraz profilaktyki fluorkowej. Łącznie w bezpłatnych konsultacjach udział wzięło 69 wychowanków świetlic.

  Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Dentobus świadczy wsparcie w leczeniu stomatologicznym w tych placówkach, które są zbyt małe, aby umieścić w nich gabinet dentystyczny.

  Firma realizująca program dla dzieci ze świetlic, ma podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2393

 • Statuetki „Stalowego Anioła” będą przyznane po raz trzynasty, można zgłaszać kandydatów Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił XIII edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego „Stalowy Anioł”.

  Celem jest promowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz odwagi we wdrażaniu innowacyjnych przedsięwzięć; a także nagradzanie rzetelności i ofiarności w realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej.

  Laureatami mogą zostać osoby indywidualne lub zespoły, będące animatorami zmian, prezentujący ciekawe, nowe podejście do idei rozwoju społeczności lokalnych, pomocnych przy rozwiązywaniu lokalnych problemów społecznych.

  Wnioski o przyznanie nagrody należy składać do 30 września 2019 roku osobiście do siedziby Departamentu Spraw Społecznych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 lub przesłać pocztą na adres urzędu (Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń).

  Pełna informacja na ten temat: https://ngo.kujawsko-pomorskie.pl/nagrody-dla-osob-wyrozniajacych-sie-w-dzialalnosci-pomocy-spolecznej—-stalowy-aniol—,1813,l1.html

 • Sanepid daje zalecenia dotyczące tornistrów szkolnych Zbliża się początek nowego roku szkolnego, czas wyposażania dzieci w podręczniki, przybory szkolne, a także tornistry i plecaki. Mając na uwadze profilaktykę wad postawy wśród dzieci i młodzieży, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku przypomina o świadomym wyborze tornistra lub plecaka.

  Waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała ucznia. Nadmierna waga może powodować nasilenie bólów pleców, ma wpływ na zmniejszenie pojemności płuc, może sprzyjać kształtowaniu nieprawidłowej statyki ciała i w efekcie skrzywieniom kręgosłupa. Skutki wad postawy nabytych w dzieciństwie ujawniają się w wieku dojrzałym.

  Przy zakupie tornistra lub plecaka należy zwracać uwagę na rodzaj materiału, z którego został wykonany. Ważna jest także kontrola rodziców nad zawartością tornistra, aby zapobiec zabieraniu przez uczniów nadmiernej ilości zbędnych rzeczy.

  Szczegółowe zalecenia Sanepidu w tej sprawie: https://www.pssewloclawek.pl/index.php/10-uncategorised/aktualnosci/803-tornistry

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa