Opublikowano: pt, Sie 30th, 2019

Wiadomości z magistratu 30.08.2019

Włocławek, dn. 30 sierpnia 2019 r.

 • Informacja włocławskiego Sanepidu w związku z awarią oczyszczalni ścieków w Warszawie W związku z awarią kolektorów ściekowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku informuje, że mieszkańcy miasta Włocławka oraz powiatu włocławskiego korzystają z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia, opartych wyłącznie na studniach głębinowych, w związku z powyższym nie ma zagrożenia pogorszenia jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

  Na terenie miasta Włocławka i powiatu włocławskiego nie funkcjonują kąpieliska, ani miejsca okazjonalnie przeznaczone do kąpieli, zlokalizowane nad rzeką Wisłą. Zwracamy uwagę, że po dotarciu na nasz teren wody zanieczyszczonej (w wyniku awarii) ściekami, należy unikać kontaktu z wodą, najlepiej ograniczyć spacery bezpośrednio przy brzegu. Ostrzegamy też przed używaniem zanieczyszczonej wody do nawadniania upraw i pozyskiwaniem ryb z rzeki Wisły.

  Komunikat jest opublikowany: https://www.pssewloclawek.pl/index.php/10-uncategorised/aktualnosci/805-awaria-warszawa

 • Delokalizacja urzędów centralnych. Włocławek spełnia kryteria W związku z pracami toczącymi się w ramach delokalizacji urzędów centralnych, czynione są starania o zlokalizowanie jednego z nich we Włocławku.

  Według wielokryterialnej analizy porównawczej wybranych miast pod kątem optymalnego wyboru miast docelowych dla delokalizacji, z punktu widzenia efektywności funkcjonowania urzędu oraz z perspektywy równoważenia rozwoju kraju zawartej w raporcie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii pn.: „Uwarunkowania delokalizacji centralnych urzędów w Polsce”, Włocławek spełnia najwyższą liczbę przyjętych kryteriów.

  W tym celu wystosowano pisma do: Mateusza Morawieckiego – Prezesa Rady Ministrów, Jerzego Kwiecińskiego – Ministra Inwestycji i Rozwoju oraz Jadwigi Emilewicz  – Minister Przedsiębiorczości  i Technologii.

 • Włocławek upamiętni 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej Koncert, projekcja filmu, prezentacje zdjęć i pokazy sprzętu militarnego to wydarzenia zaplanowane we Włocławku na 1 września 2019 roku w związku z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.

  W uroczystościach miejskich o 12.00 przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności udział wezmą: władze Włocławka, kompanie honorowe wraz z pocztami sztandarowymi, organizacje kombatanckie i społeczne, reprezentacje szkół, harcerze, mieszkańcy.

  O godz. 15.00 na dziedzińcu Centrum Kultury “Browar B.” odbędą się pokazy sprzętu militarnego przygotowane przez Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu Patrol Włocławek. Zobaczymy także na wielkim ekranie prezentacje zdjęć naszego miasta z okresu II wojny światowej przygotowaną przez włocławskich historyków.

  Na godz. 17.00 zaplanowany jest koncert piosenek patriotycznych w sali widowiskowej Centrum Kultury “Browar B.”. Wykonawcami będą włocławscy muzycy i wokaliści oraz dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych. Na scenie wystąpi 26 osób, a posłuchamy m.in. „Dnia pierwszego września”, „Gdy w noc wrześniowe” i Rozszumiały się wierzby płaczące”.

  O godz. 19.00 na dziedzińcu Centrum Kultury “Browar B.” odbędzie się pokaz filmu „Pianista”. To dramat wojenny wyprodukowany w koprodukcji francusko-niemiecko-polsko-brytyjskiej. Film jest adaptacją autobiografii pianisty i kompozytora żydowskiego pochodzenia Władysława Szpilmana.

  Wydarzenia organizują: Urząd Miasta, Centrum Kultury „Browar B.”, Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu „Patrol Włocławek”, Fundacja Ładowarka, Hufiec ZHP Włocławek.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: https://ckbrowarb.pl/80-rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej/

 • Wojewódzkie obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Województwo Kujawsko-Pomorskie jest jednym z organizatorów Wojewódzkich obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

  Otwarte dla wszystkich mieszkańców województwa uroczystości główne odbędą się 1.09 (niedziela) od godz. 9:00 w Parku Pamięci w Toruniu (ul. Uniwersytecka/ul. Dąbrowskiego) pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939.

  Pełna informacja na ten temat: https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34670-wojewodzkie-obchody-wybuchu-ii-wojny-swiatowej

 • Zakończenie wakacji w “Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 30 sierpnia 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na “Zakończenie wakacji” – zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek.

  Początek imprezy o godz. 15:00.

 • Rajd rowerowy do Ciechocinka Rowerowa wycieczka z przeprawą promową do Nieszawy odbędzie się 31 sierpnia 2019 r. Na imprezę zaprasza Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

  Start nastąpi o godz. 9:00 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Willowej 8. Trasa będzie liczyć około 78 km i prowadzić będzie przez: Bobrowniki – z przeprawą promową do Nieszawy – Siarzewo – Ciechocinek – Przypust – Kucerz – Gąbinek. Zakończenie przewidziane jest na ok. godz. 17:30 na Przystani Wodnej na rzece Wiśle przy ul. Piwnej 1a.

  Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, uczestnicy proszeni są o dostosowanie stroju do pogody.

 • Sąsiedzkie śniadanie w Gwoździarni 31 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 przy ul. Szpichlernej 7/9 odbędzie się Sąsiedzkie śniadanie w Gwoździarni, czyli spotkanie i wspólna konsumpcja warzyw posadzonych w lipcu br. w pierwszym miejskim warzywniaku. Na gości czekać również będą: chrupiące pieczywo, pyszne wędliny i słodki deser.

  Projekt realizowany jest dzięki mikrograntowi udzielonemu Fundacji Ładowarka przez Urząd Miasta Włocławek w ramach przedsięwzięcia 1.1.9. Program Wsparcia Projektów Lokalnych.

 • Łęgowianie organizują miejską potańcówkę 31 sierpnia 2019 roku o godz. 16.00 Klub Seniora Łęgowianie zaprasza na niezwykłe wydarzenie: miejską potańcówkę.

  Impreza odbędzie się przy kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” (ul. 3 Maja 9). W programie: muzyka biesiadna na żywo, znane i lubiane przeboje taneczne, kiełbaski z grilla, słodki poczęstunek.

  Informacja o wydarzeniu: https://cop.wloclawek.pl/2019/08/klub-seniora-legowianie-zaprasza-na-miejska-potancowke/

 • Festiwal muzyki elektronicznej w nadwiślańskiej scenerii 31 sierpnia 2019 roku o godz. 16:00 na przystani przy ul. Piwnej rozpocznie się Włocławski Festiwal Muzyki Elektronicznej Freshland Festival. Dla włocławian zagra 11 dj`ów: Jack Da Rule, KC, Lexxus MC, 4Future, Dave Metzo, Arusha, Deleś, Adamlluki, Emerski, Milky Way, Matez.

  Wydarzenie organizują: Freshland Events, Fundacja Ari Ari i Fundacja Ładowarka.

 • Deser z kulturą afrykańską Na zakończenie tegorocznych wakacji Klub „Stara Remiza” przygotował Deser z kulturą afrykańską.

  Dziś, tj. 30 sierpnia 2019 roku o godzinie 18.00 na scenie przy ul. Żabiej 8 zaprezentuje się zespół „Moribaya”, który za pomocą „bębnów z serca Afryki” przeniesie słuchaczy na Czarny Kontynent.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/deser-z-kultura-afrykanska/

 • Nocne granie w „Taktyku” Dziś, tj. 30.08.2019 Klub gier planszowych „Taktyk” zaprasza na całonocne spotkanie z grami. Bohaterami będą zwierzęta. Czy dzik umieszczony w salonie staje się automatycznie zwierzęciem domowym? Jak powstaje wieża z wielbłądów? Co wyprawia miś, która doczekał się trójki pandziątek? Ozdobą wieczoru powinny być rozgrywki w Agricolę.

  Tej nocy rozrywkę zapewni również cała plejada „pędzących”: ślimaki, żółwie i jeże, a nawet wielbłądy. Młodszych graczy powinny zachwycić Myszki w opałach oraz wymagające zręczności i bystrego oka Motylki. Można też będzie stworzyć własny ogród zoologiczny w Zooloretto albo nawet bambusowy dla nieznośnego pandy-żarłoka w Takenoko. Ambitnym graczom Taktyk proponuje jedną z najpiękniej wykonanych gier pt. Waggle Dance o życiu pszczół.

  Granie rozpocznie się o godz. 18.00 i tradycyjnie potrwa do świtu.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/miec-w-domu-barana/

 • Ostatni wakacyjny spacer w przewodnikiem Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na ostatnie wakacyjne spotkanie z Przewodnikiem. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazje zwiedzić Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego we Włocławku.

  Zwiedzający będą mogli zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania teatru, historią placówki i budynku. Podczas zwiedzania wyświetlona zostanie również prezentacja multimedialna.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższą sobotę 31 sierpnia br. o godz. 10:00. Zbiórka przy siedzibie Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13. Udział w spacerku jest bezpłatny.

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa