NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 27.05.2019

Włocławek, dn. 27 maja 2019 r.

 • Święto Kultury. Dziś wręczenie nagród Prezydenta Włocławka Dziś, tj. 27 maja 2019 roku o godz. 16.30 w sali widowiskowej Teatru Impresaryjnego rozpoczną się obchody Święta Kultury.

  W uroczystości wezmą udział pracownicy, twórcy, animatorzy, przedstawiciele instytucji, klubów i stowarzyszeń działających w sferze kultury.

  W trakcie obchodów Święta Kultury nastąpi wręczenie Nagród Prezydenta Włocławka w dziedzinie kultury.

  Wydarzenie uświetni recital gitarowy Adama Palmy – laureata Nagrody Głównej z roku 2018.

 • Rozpoczynają się Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków – Scena dla malucha Impreza odbędzie się w dniach 27 – 28 maja 2019 roku na scenie Centrum Kultury Browar B.

  Koncerty przygotowywane przez włocławskie przedszkola. Dzieci prezentują swoje umiejętności z zakresu: śpiewu, tańca, recytacji i inscenizacji bajek.

  Prezentacje rozpoczną się o godz. 16.00.

  Harmonogram imprezy: https://ckbrowarb.pl/prezentacje-artystyczne-przedszkolakow-scena-dla-malucha/

 • Od dziś kursuje „piątka”, nowa linia MPK Od dziś, tj. 27.05.2019 r. kursuje linia nr 5 w relacji ul. Kaliska – ul. Ostrowska przez ul. POW, Królewiecką, Łęgską i ul. Zagajewskiego.

  Z  przyczyn  techniczno – organizacyjnych  w  pierwszym  okresie  kursowania, kursy  w  kierunku ul. Kaliskiej poprowadzone zostaną ul. Bechiego z przystankiem przy  Browarze B.

  Rozkłady jazdy znajdują się na przystankach i na  stronie: http://rozklad.mpk.com.pl/linia-5.html

 • Od środy budowa przyłącza w ul. Guzowskiej W związku z budową przyłącza energetycznego do obiektu przy ul. Guzowskiej, z dniem 29 maja 2019 roku rozpoczną się prace przyłączeniowe w ciągu drogi wewnętrznej.
  Wykonawca – City Road Design Łukasz Rządkowski informuje, że dalsze prace realizowane będą w ciągu ulicy Kapitulnej oraz z poboczu ulicy Guzowskiej.

  Prace mają się zakończyć do 7 czerwca.

  Szczegółowych informacji udziela wykonawca pod nr tel.: 509 406 168.

 • „Jestem stąd. Polska wielu narodów”. Niezwykła ekspozycja w szkole W maju Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku gości wystawę „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, której autorami są: Stowarzyszenie Centrum Polsko – Niemieckie w Krakowie i Dom Anny Frank w Amsterdamie.

  Wystawa ma na celu pogłębienie wiedzy na temat mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących terytorium Polski oraz kształtowanie tolerancji wobec wielokulturowości.

  Instalacja składa się z kilku  integralnie połączonych ze sobą części: prezentacji historii mniejszości etnicznych i narodowych, wypowiedzi tych grup i obszernej dokumentacji fotograficznej.

 • W czerwcu we Włocławku zaparkuje mammobus 1 czerwca 2019 roku w godzinach 10.00 -16.00 przy markecie Kaufland (ul. Kilińskiego 5) będzie dostępny mammobus.
  Bezpłatne badanie mammograficzne będzie adresowane do kobiet w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

  Organizatorzy badania we Włocławku proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty).

 • Dzień z Erasmus+. Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli 5 czerwca 2019 roku w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz w Kujawskiej Szkoły Wyższej odbędzie się Dzień z Erasmus+.

  Udział w projektach edukacyjnych Erasmus+ oraz eTwinning wspiera u uczniów rozwój najważniejszych kompetencji kluczowych – językowych, cyfrowych, społecznych i obywatelskich w prostej i przystępnej formie z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej.

  W programie:

  Warsztaty „Dołącz do eTwinning”, które poprowadzi Joanna Sołtysiak-Gurpinar, ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych w województwie kujawsko-pomorskim.

  Prezentacja Mobilnego Centrum Edukacyjnego Erasmus+, gdzie można zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania, a także skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2033:rozwijanie-kompetencji-przyszoci&catid=39:aktualnoci

 • Ulica Zamcza – Ulica Sztuki w czerwcową niedzielę W ramach obchodów 30-lecia Zbiorów Sztuki, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza w niedzielę, 9 czerwca 2019 r., w godzinach od 10.00 do 18.00, do odwiedzenia zabytkowego spichrza przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

  W programie „Niedzieli na Zamczej” oprócz zwiedzania wystaw sztuki XIX i XX wieku przewidziano też wiele innych atrakcji.

  Będzie wspólne malowanie obrazu na płótnie, kiermasz prac uczniów Szkoły Plastycznej we Włocławku, warsztaty dla dzieci, książkobranie „Sztuka za sztukę” – bezpłatna wymiana książek wyłącznie o sztuce, stoisko z jadłem „prowincjonalnym”.

  Szczegółowy harmonogram wydarzeń: http://muzeum.wloclawek.pl/niedziela-zamczej-ulica-zamcza-ulica-sztuki/

 • Ile energii elektrycznej pobiera Zespół Szkół Elektrycznych To kolejny, niezwykły projekt uczniów i nauczycieli.

  Uczniowie Elektryka kształcący się w zawodzie technik elektryk: Dawid Gniewecki III Tg, Michał Bednarski III Tg, Paweł Błażejewski II Ta, Mateusz Karolczak II Ta oraz Jakub Gotówka II Ta pod kierunkiem Piotra Misiaka wykonali instalację do pomiaru i rejestracji parametrów energii elektrycznej szkoły przy jednoczesnej prezentacji tych wyników bezpośrednio na komputerze lub online poprzez sieć internetową. Instalacja działa w oparciu o rejestrator energii ND20 firmy Lumel i oprogramowanie PowerVis.

  Uczniowie w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz podczas zajęć w pracowni elektrycznej wykonali rozdzielnicę z niezbędną aparaturą pomiarową. Wykonane urządzenie podłączyli bezpośrednio oraz poprzez przekładniki prądowe do rozdzielni głównej budynku szkoły. Aparatura pomiarowa wyświetlająca aktualne pomiary została umieszczona w modelu instalacji elektrycznej znajdującej się obok sali 406. Wizualizacja pomiarów online była możliwa dzięki pomocy nauczycieli: Andrzeja Kriegera, Wojciecha Kaczmarka oraz ucznia klasy III Tb Michała Kaczmarka.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2018_2019/zuzycie_energii.php

 • Bez prądu Energa informuje o przerwach w dostawie prądu: dnia 28.05.2019 w godz. 10.30 do 13.30 stacja Paprocia obwód 900 we Włocławku ul. Lipowa 29.