Opublikowano: pon, Cze 17th, 2019

Wiadomości z magistratu 17.06.2019

Włocławek, dn. 17 czerwca 2019 r.

 • Konferencja „Włocławek – miasto dla biznesu” Dziś, tj. 17 czerwca 2019 roku w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się konferencja zatytułowana: „Włocławek – miasto dla biznesu”. Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski oraz Radna Rady Miasta Agnieszka Jura-Walczak.

  Konferencja rozpocznie się o godz. 11.00. W programie m.in.: prezentacja inspirująca, w której wystąpi poseł Paweł Pudłowski: Przemysł 4.0 i rewolucja cyfrowa – trendy dla biznesu; panele konferencyjne instytucji otoczenia biznesu oraz włocławskich stowarzyszeń i inicjatyw biznesowych, wykład: „Nowe otwarcie w polityce gospodarczej Włocławka”, podpisanie porozumienia na rzecz rozwoju Włocławka.

  Szczegółowe informacje na temat konferencji:   https://www.facebook.com/events/2329866460666639/

 • Na placu Wolności trwa układanie dywanów kwiatowych Już niebawem zieleń na placu Wolności położonym w obszarze rewitalizacji zyska nowe oblicze.

  Dywany kwiatowe od lat rozsławiają Włocławek w całej Polsce. W ramach tegorocznych prac na centralnym placu Włocławka zostanie zasadzonych kilkanaście tysięcy roślin z takich gatunków jak m.in. żeniszek meksykański, irezyna Herbsta, starzec popielny, aksamitka rozpierzchła, turzyca oszimska, smagliczka nadmorska fioletowa. Roślinną kompozycję uzupełniać będzie 7 wież kwiatowych.

  Nasadzeń dokonują pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i Dróg. Harmonogram przewiduje ukończenie prac do końca czerwca.

  Ułożenie dywanów kwiatowych to nie koniec zmian na placu Wolności. W ostatnich dniach na centralnym placu Włocławka pojawiły się ławki pomalowane w kujawskie wzory.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,na_placu_wolnosci_rozpoczelo_sie_ukladanie_dywanow_kwiatowych_,502.html

 • Gala laureatów i finalistów olimpiad oraz turniejów Dziś, tj. 17 czerwca 2019 r. o godz. 13.00 w Pałacu Bursztynowym nastąpi wręczenie dyplomów i pamiątkowych statuetek laureatom i finalistom olimpiad oraz turniejów z rejonu toruńsko-włocławskiego.

  Harmonogram uroczystości jest opublikowany: https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=1&item=300&page=8843

 • Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców Kujawsko-Pomorskie COIE oraz Urząd Patentowy RP zapraszają na kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców pt. „ Jak chronić własność przemysłową na terenie Unii Europejskiej i poza nią”.

  Jest to już piąte w tym roku spotkania informacyjne, organizowane przez  Kujawsko-Pomorskie Centrum  Obsługi Inwestorów i Eksporterów we współpracy z Urzędem Patentowym RP

  Termin: 18 czerwca 2019 r., rozpoczęcie o godzinie 11.00 (rejestracja od godziny 10.30).

  Miejsce spotkania: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-  Pomorskiego w Toruniu, Plac Teatralny 2, Patio (I piętro).

  Seminarium skierowane jest, przede wszystkim, do firm z różnych branż zainteresowanych tematyką ochroną znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wynalazków i wzorów użytkowych na terenie Unii Europejskiej i poza Unią.

  Podczas spotkania eksperci z Urzędu Patentowego przekażą szeroki zakres informacji. Zaprezentowane będą m.in. przydatne adresy i narzędzia (wyszukiwarki, strony urzędów patentowych, rejestry patentów i znaków towarowych) wraz z praktycznymi przykładami ich wykorzystania w działalności biznesowej. Jednocześnie poruszone zostanie interesujące orzecznictwo, obowiązujące praktyki oraz strategie ochrony marek.

  Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z ekspertami.

  Rejestracja: http://formularze.mojregion.eu/index.php?sid=74197&newtest=Y&lang=pl

 • Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o terminie sesji Przewodniczący Rady Miasta informuje o zwołaniu sesji Rady Miasta Włocławek, podczas której rozpatrywany będzie raport o stanie Gminy Miasto Włocławek za rok 2018 i przeprowadzona debata.

  Sesja odbędzie się w  dniu 25 czerwca 2019 r. o godzinie 9.00 w Sali nr 4 Urzędu Miasta Włocławek przy ul. Zielony Rynek 11/13.

  Stosownie do art. 28aa ust. 6 ustawy z 8 marca 1990 r. ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) w debacie nad raportem o stanie Gminy Miasto Włocławek za rok 2018 mieszkańcy Miasta mogą zabierać głos. Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z ww. uprawnienia winni złożyć do sekretariatu Przewodniczącego Rady Miasta pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie miasta. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi  o zwiększeniu tej liczby.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/informacja-przewodniczacego-rady-miasta-o-terminie-sesji/

 • Koncert w „Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 17 czerwca 2019 roku w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się koncert: „Hufiec Pracy dla Śródmieścia”.

  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30.

 • Samorząd Włocławka wspiera kulturę i sztukę 6 czerwca 2019 roku na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta ukazał się konkurs ofert nr 2 na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w związku z Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  Rodzaj zadań:

  Zadanie nr 1 „Imprezy integracyjne” – m.in. potańcówki, karaoke, pikniki, spektakle, koncerty itp. Bezpłatna forma imprez w otwartej przestrzeni miejskiej Śródmieścia.

  Zadanie nr 2 „Zakamarki historii” – organizacja plenerowych wystaw w obszarze Śródmieścia opisujących ważne wydarzenia i osoby związane z Włocławkiem, w szczególności z obszarem rewitalizowanym.

  Termin składania ofert upływa 28 czerwca 2019 roku.

  Szczegółowa specyfikacja konkursu jest dostępna pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/category/kultura-sztuka-ochrona-dobr-kultury/

 • Przerwa na basenach Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że ze względu na prace konserwacyjne oraz przerwę w dostawie ciepła, włocławskie pływalnie będą nieczynne wg harmonogramu:
  Kryta Pływalnia Delfin będzie nieczynna przez cały lipiec (od 1 lipca do 31 lipca 2019 r.)
  Międzyosiedlowy Basen Miejski będzie nieczynny przez cały sierpień (od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r.).
 • Miasto – Ludzie – Wolność Jest to druga edycja projektu wystawienniczego Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz muzeów województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach tego przedsięwzięcia realizowane są wystawy (wraz z wydarzeniami towarzyszącymi i wydawnictwami).

  Celem projektu jest zachęcenie do odbywania podróży i odkrywania ciekawych, czasem mało znanych, a nierzadko wyjątkowych miejsc naszego regionu.

  Z tej okazji każdy z partnerów przygotował niezwykłe atrakcje, które zapewnią zwiedzającym wyjątkowe i niezapomniane przeżycia. Wśród nich jest konkurs „Zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody”. Jego głównym założeniem jest odwiedzenie muzeów i zebranie jak największej liczby różnych pieczątek.

  W projekcie obecne są placówki działające w naszym mieście: Muzeum Diecezjalne i Muzeum Historii Włocławka.

  Akcja trwa od 15 czerwca do 15 września 2019 roku.

  Więcej na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/miasto-ludzie-wolnosc/

 • Math-Kronika czyli z pamiętnika matematyka. Głosowanie na szkolny projekt Projekt: “Math-Kronika czyli z pamiętnika matematyka” Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku otrzymał dofinansowanie w ramach VI edycja Programu mPotęga oraz jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu, ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności.

  W głosowaniu weźmie udział 30 najlepiej ocenionych przez Kapitułę projektów – 15 adresowanych do uczniów klas 4-6 oraz 15 adresowanych do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Głosowanie internetowe potrwa od 17 do 30 czerwca 2019 roku. W czasie głosowania każda osoba będzie mogła oddać 1 głos raz na 24h.

  Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony: http://mpotega.pl/glosowanie/

 • Noc Świętojańska 2019 Tradycją stało się już, że Noc Świętojańską włocławianie spędzają w Parku im. H. Sienkiewicza z Zespołem Pieśni i Tańca Kujawy. Impreza odbędzie się 23 czerwca 2019 roku, początek o godz. 17.00.

  I w tym roku „Kujawy“ przygotowały wiele atrakcji. Osada Krajeńska pozwoli przybyłym na dosłowne przeniesienie się w świat Słowian z IX i X wieku. Grupa rekonstrukcyjna stworzy klimat żywej lekcji historii, która z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem. Uczestnikom „Nocy Świętojańskiej“ czas umili także włocławska „Kapela z Szaconkiem“, która zaprezentuje repertuar folklorystyczny rodem ze starej Warszawy i Lwowa. Mieszkańcy Włocławka będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z tworzenia wianków.

  Wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy“ zaprezentują się wieczorem w koncercie, która zostanie zwieńczonym starym zwyczajem puszczenia wianków na wodę.

  Informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/noc-swietojanska-3/

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa