Opublikowano: pon, Cze 17th, 2019

Wiadomości z magistratu 17.06.2019

Włocławek, dn. 17 czerwca 2019 r.

 • Konferencja „Włocławek – miasto dla biznesu” Dziś, tj. 17 czerwca 2019 roku w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się konferencja zatytułowana: „Włocławek – miasto dla biznesu”. Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski oraz Radna Rady Miasta Agnieszka Jura-Walczak.

  Konferencja rozpocznie się o godz. 11.00. W programie m.in.: prezentacja inspirująca, w której wystąpi poseł Paweł Pudłowski: Przemysł 4.0 i rewolucja cyfrowa – trendy dla biznesu; panele konferencyjne instytucji otoczenia biznesu oraz włocławskich stowarzyszeń i inicjatyw biznesowych, wykład: „Nowe otwarcie w polityce gospodarczej Włocławka”, podpisanie porozumienia na rzecz rozwoju Włocławka.

  Szczegółowe informacje na temat konferencji:   https://www.facebook.com/events/2329866460666639/

 • Na placu Wolności trwa układanie dywanów kwiatowych Już niebawem zieleń na placu Wolności położonym w obszarze rewitalizacji zyska nowe oblicze.

  Dywany kwiatowe od lat rozsławiają Włocławek w całej Polsce. W ramach tegorocznych prac na centralnym placu Włocławka zostanie zasadzonych kilkanaście tysięcy roślin z takich gatunków jak m.in. żeniszek meksykański, irezyna Herbsta, starzec popielny, aksamitka rozpierzchła, turzyca oszimska, smagliczka nadmorska fioletowa. Roślinną kompozycję uzupełniać będzie 7 wież kwiatowych.

  Nasadzeń dokonują pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i Dróg. Harmonogram przewiduje ukończenie prac do końca czerwca.

  Ułożenie dywanów kwiatowych to nie koniec zmian na placu Wolności. W ostatnich dniach na centralnym placu Włocławka pojawiły się ławki pomalowane w kujawskie wzory.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,na_placu_wolnosci_rozpoczelo_sie_ukladanie_dywanow_kwiatowych_,502.html

 • Gala laureatów i finalistów olimpiad oraz turniejów Dziś, tj. 17 czerwca 2019 r. o godz. 13.00 w Pałacu Bursztynowym nastąpi wręczenie dyplomów i pamiątkowych statuetek laureatom i finalistom olimpiad oraz turniejów z rejonu toruńsko-włocławskiego.

  Harmonogram uroczystości jest opublikowany: https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=1&item=300&page=8843

 • Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców Kujawsko-Pomorskie COIE oraz Urząd Patentowy RP zapraszają na kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców pt. „ Jak chronić własność przemysłową na terenie Unii Europejskiej i poza nią”.

  Jest to już piąte w tym roku spotkania informacyjne, organizowane przez  Kujawsko-Pomorskie Centrum  Obsługi Inwestorów i Eksporterów we współpracy z Urzędem Patentowym RP

  Termin: 18 czerwca 2019 r., rozpoczęcie o godzinie 11.00 (rejestracja od godziny 10.30).

  Miejsce spotkania: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-  Pomorskiego w Toruniu, Plac Teatralny 2, Patio (I piętro).

  Seminarium skierowane jest, przede wszystkim, do firm z różnych branż zainteresowanych tematyką ochroną znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wynalazków i wzorów użytkowych na terenie Unii Europejskiej i poza Unią.

  Podczas spotkania eksperci z Urzędu Patentowego przekażą szeroki zakres informacji. Zaprezentowane będą m.in. przydatne adresy i narzędzia (wyszukiwarki, strony urzędów patentowych, rejestry patentów i znaków towarowych) wraz z praktycznymi przykładami ich wykorzystania w działalności biznesowej. Jednocześnie poruszone zostanie interesujące orzecznictwo, obowiązujące praktyki oraz strategie ochrony marek.

  Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z ekspertami.

  Rejestracja: http://formularze.mojregion.eu/index.php?sid=74197&newtest=Y&lang=pl

 • Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o terminie sesji Przewodniczący Rady Miasta informuje o zwołaniu sesji Rady Miasta Włocławek, podczas której rozpatrywany będzie raport o stanie Gminy Miasto Włocławek za rok 2018 i przeprowadzona debata.

  Sesja odbędzie się w  dniu 25 czerwca 2019 r. o godzinie 9.00 w Sali nr 4 Urzędu Miasta Włocławek przy ul. Zielony Rynek 11/13.

  Stosownie do art. 28aa ust. 6 ustawy z 8 marca 1990 r. ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) w debacie nad raportem o stanie Gminy Miasto Włocławek za rok 2018 mieszkańcy Miasta mogą zabierać głos. Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z ww. uprawnienia winni złożyć do sekretariatu Przewodniczącego Rady Miasta pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie miasta. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi  o zwiększeniu tej liczby.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.bip.um.wlocl.pl/informacja-przewodniczacego-rady-miasta-o-terminie-sesji/

 • Koncert w „Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 17 czerwca 2019 roku w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się koncert: „Hufiec Pracy dla Śródmieścia”.

  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30.

 • Samorząd Włocławka wspiera kulturę i sztukę 6 czerwca 2019 roku na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta ukazał się konkurs ofert nr 2 na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w związku z Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  Rodzaj zadań:

  Zadanie nr 1 „Imprezy integracyjne” – m.in. potańcówki, karaoke, pikniki, spektakle, koncerty itp. Bezpłatna forma imprez w otwartej przestrzeni miejskiej Śródmieścia.

  Zadanie nr 2 „Zakamarki historii” – organizacja plenerowych wystaw w obszarze Śródmieścia opisujących ważne wydarzenia i osoby związane z Włocławkiem, w szczególności z obszarem rewitalizowanym.

  Termin składania ofert upływa 28 czerwca 2019 roku.

  Szczegółowa specyfikacja konkursu jest dostępna pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/category/kultura-sztuka-ochrona-dobr-kultury/

 • Przerwa na basenach Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że ze względu na prace konserwacyjne oraz przerwę w dostawie ciepła, włocławskie pływalnie będą nieczynne wg harmonogramu:
  Kryta Pływalnia Delfin będzie nieczynna przez cały lipiec (od 1 lipca do 31 lipca 2019 r.)
  Międzyosiedlowy Basen Miejski będzie nieczynny przez cały sierpień (od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r.).
 • Miasto – Ludzie – Wolność Jest to druga edycja projektu wystawienniczego Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz muzeów województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach tego przedsięwzięcia realizowane są wystawy (wraz z wydarzeniami towarzyszącymi i wydawnictwami).

  Celem projektu jest zachęcenie do odbywania podróży i odkrywania ciekawych, czasem mało znanych, a nierzadko wyjątkowych miejsc naszego regionu.

  Z tej okazji każdy z partnerów przygotował niezwykłe atrakcje, które zapewnią zwiedzającym wyjątkowe i niezapomniane przeżycia. Wśród nich jest konkurs „Zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody”. Jego głównym założeniem jest odwiedzenie muzeów i zebranie jak największej liczby różnych pieczątek.

  W projekcie obecne są placówki działające w naszym mieście: Muzeum Diecezjalne i Muzeum Historii Włocławka.

  Akcja trwa od 15 czerwca do 15 września 2019 roku.

  Więcej na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/miasto-ludzie-wolnosc/

 • Math-Kronika czyli z pamiętnika matematyka. Głosowanie na szkolny projekt Projekt: “Math-Kronika czyli z pamiętnika matematyka” Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku otrzymał dofinansowanie w ramach VI edycja Programu mPotęga oraz jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu, ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności.

  W głosowaniu weźmie udział 30 najlepiej ocenionych przez Kapitułę projektów – 15 adresowanych do uczniów klas 4-6 oraz 15 adresowanych do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Głosowanie internetowe potrwa od 17 do 30 czerwca 2019 roku. W czasie głosowania każda osoba będzie mogła oddać 1 głos raz na 24h.

  Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony: http://mpotega.pl/glosowanie/

 • Noc Świętojańska 2019 Tradycją stało się już, że Noc Świętojańską włocławianie spędzają w Parku im. H. Sienkiewicza z Zespołem Pieśni i Tańca Kujawy. Impreza odbędzie się 23 czerwca 2019 roku, początek o godz. 17.00.

  I w tym roku „Kujawy“ przygotowały wiele atrakcji. Osada Krajeńska pozwoli przybyłym na dosłowne przeniesienie się w świat Słowian z IX i X wieku. Grupa rekonstrukcyjna stworzy klimat żywej lekcji historii, która z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem. Uczestnikom „Nocy Świętojańskiej“ czas umili także włocławska „Kapela z Szaconkiem“, która zaprezentuje repertuar folklorystyczny rodem ze starej Warszawy i Lwowa. Mieszkańcy Włocławka będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z tworzenia wianków.

  Wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy“ zaprezentują się wieczorem w koncercie, która zostanie zwieńczonym starym zwyczajem puszczenia wianków na wodę.

  Informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/noc-swietojanska-3/

MartinezFilm

Informacje

Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka”

22 lipca 2019, Możliwość komentowania Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka” została wyłączona

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Archiwa