Opublikowano: pt, Cze 14th, 2019

Wiadomości z magistratu 14.06.2019

Włocławek, dn. 14 czerwca 2019 r.

 • Dziś w katedrze msza święta w intencji Włocławka 14 czerwca obchodzimy Święto Patrona Miasta, bł. Michała Kozala.

  Błogosławiony Michał Kozal, patron Włocławka, to biskup i męczennik II wojny światowej. Więcej o sylwetce i życiu M. Kozala: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/31/187/blogoslawiony-michal-kozal-25-09-1893-26-01-1943

  Z okazji Święta Patrona dziś, tj. 14 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 w bazylice katedralnej rozpocznie się celebra mszy świętej w intencji Włocławka.

 • 15 i 16 czerwca Dni Włocławka 2019! Prezydent Marek Wojtkowski zaprasza W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. dniach 15-16 czerwca odbędą się Dni Włocławka 2019. Jak zawsze, na włocławian i wszystkich, którzy w tym terminie odwiedzą nasze miasto, czeka mnóstwo atrakcji.

  Odbędą się m.in.: I Włocławski Przegląd Seniorskich Zespołów Wokalnych w Starej Remizie, Festiwal Smaków Food Trucków, Włocławski Jarmark na ulicy 3 Maja, a na Bulwarach koncerty.

  15 czerwca wystąpią: Zakopower, Piersi i Zouzy. 16 czerwca zagrają: Lao Che, Maleo Reggae Rockers. Odbędzie się też koncert „Piosenki naszego dzieciństwa”.

  Szczegółowy harmonogram Dni Włocławka publikuje Centrum Kultury Browar B.: https://ckbrowarb.pl/dni-wloclawka-2019/

  Uwaga, utrudnienia w ruchu: Urząd Miasta Włocławek informuje, że w związku z organizacją Dni Włocławka, w najbliższy weekend będą nieprzejezdne ulice:

  3 Maja – wyłączona z ruchu kołowego od 14 czerwca 2019 r. (piątek) od godz. 6.00 do 17 czerwca 2019 r. (poniedziałek) do godz. 15.30.
  Bulwary im. Marsz. J. Piłsudskiego na odcinku: Stary Rynek – Ogniowa oraz nieprzejezdne będą ulice: Browarna, Rybacka, Towarowa, Bechiego w dniach 15 i 16 czerwca 2019 r. w godz. 6.00 – 24.00.

 • Konferencja „Włocławek – miasto dla biznesu” 17 czerwca 2019 roku w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się konferencja zatytułowana: „Włocławek – miasto dla biznesu”. Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski oraz Radna Rady Miasta Agnieszka Jura-Walczak.

  Konferencja rozpocznie się o godz. 11.00. W programie m.in.: prezentacja inspirująca, w której wystąpi poseł Paweł Pudłowski: Przemysł 4.0 i rewolucja cyfrowa – trendy dla biznesu; panele konferencyjne instytucji otoczenia biznesu oraz włocławskich stowarzyszeń i inicjatyw biznesowych, wykład: „Nowe otwarcie w polityce gospodarczej Włocławka”, podpisanie porozumienia na rzecz rozwoju Włocławka.

  Szczegółowe informacje na temat konferencji:   https://www.facebook.com/events/2329866460666639/

 • Dzień sportu we Włocławku Dziś, tj. 14 czerwca 2019 roku we Włocławku odbędzie się trzecia już odsłona cyklicznego turnieju sportowego „Dzień sportu”.

  Tym razem w ramach projektów „Trampolina 2” oraz „Wykluczenie – nie ma MOWy!” na stadionie OSiR zorganizowany zostanie turniej piłki nożnej oraz turniej lekkoatletyczny pod nazwą „Dzień sportu”.  Rozpoczęcie imprezy o godz. 10.00 (szczegółowy harmonogram dołączamy w osobnym pliku).

  W zawodach weźmie udział 16 dziesięcioosobowych młodzieżowych drużyn piłkarskich, zaś dla pozostałych uczestników przewidziano zajęcia sportowo-animacyjne na świeżym powietrzu, w tym bieg na 100 metrów, skok w dal czy zajęcia rozgrzewkowe w rytmie tanecznym.

  Oprócz sportowej rywalizacji na uczestników zmagań czekają spotkania ze znanymi sportowcami, między innymi z piłkarzami Krzysztofem Elsnerem, Michałem Wojciechowskim i Michałem Waszakiem, sędzią piłkarskim Jakubem Winklerem, kolarką Anną Sagan, lekkoatletką Klaudią Kazimierską, biegaczką Angeliką Dzięgiel-Pośladą oraz uczestnikiem Letnich Igrzysk Olimpijskich i medalistą Mistrzostw Świata – wioślarzem Sławomirem Kruszkowskim.

  Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy bokserskie oraz pokazy fitness. Podczas turnieju propagowana będzie idea zdrowego stylu życia, czynnego wypoczynku oraz sportowej rywalizacji w zgodzie z zasadami fair play.

  Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu wraz z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 • Przedszkole nr 35 ma nowy plac zabaw Dziś, tj. 14 czerwca 2019 roku o godz. 11.30 w Przedszkolu Publicznym Nr 35 przy ul. 14 Pułku Piechoty 5 nastąpi otwarcie nowego placu zabaw.

  Odbędzie się również festyn rodzinny.

 • Autobusem na finał finału Dziś, tj. 14 czerwca 2019 roku MPK uruchamia specjalne linie umożliwiające dojazd z Zazamcza, Południa i Michelina do „strefy kibica” na decydujący mecz finału Mistrzostw Polski w koszykówce.

  Autobusy oznakowane „Hala  Mistrzów” kursować będą następującymi trasami:

  Michelin (pętla  Dębowa) –  Jana  Pawła II – Planty – Kruszyńska – Królowej  Jadwigi – Chopina  – Hala  Mistrzów. Start – 19.00
  Toruńska ( MPWiK) – Okrzei – Wronia – Kruszyńska – Królowej Jadwigi – Hala  Mistrzów. Start – 19.00
  Promienna – Budowlanych – Wieniecka – Okrzei – Kilińskiego – Pl. Wolności –

  Chopina – Wronia – Kruszyńska – Królowej  Jadwigi – Chopina – Hala  Mistrzów.
  Start -19.00.

  Komunikat jest opublikowany: https://mpk.com.pl/autobusem-na-final-finalu/

 • Warsztaty w „Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 14 czerwca 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na warsztaty pierwszej pomocy, organizowane w związku z rozpoczynającymi się wakacjami. Początek o godz. 17:00.

  Natomiast w sobotę, 15 czerwca 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” zaprasza uczniów: przyjdź i zrób oryginalny prezent dla swojego nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego. Ilość miejsc ograniczona. Początek o godz. 10:30.

 • Piknik Wolontariatu Dziś, tj. 14 czerwca 2019 czerwca o godz. 16:00 na terenie Wake Parku odbędzie się Piknik Wolontariatu.

  Udział wezmą organizacje pozarządowe i instytucje zaangażowane w organizację wolontariatu i działające na terenie Włocławka.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/06/piknik-wolontariatu/

 • Rusza projekt “Urzędnicy na ulicy” W sobotę, 15 czerwca 2019 roku, w trakcie Dni Włocławka, zapraszamy do mobilnego Punktu Obsługi Klientów organizowanego przez Urząd Miasta Włocławek w ramach projektu wynikającego z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  W godz. 10:00-16:00 mieszkańcy będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Wydziału Organizacyjno-Prawnego i Kadr, Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym i Biura Rewitalizacji. Punkt dostępny będzie na ul. 3 Maja 22 przy siedzibie Urzędu Miasta Włocławek.

  W Mobilnym Punkcie Obsługi Klientów udzielane będą informacje dotyczące procedur załatwiania spraw z zakresu administracji publicznej, przyjmowane będą wnioski i petycje, dostępne będą również druki i formularze.

  Celem projektu „Urzędnicy na ulicy” jest ułatwienie dostępu do usług publicznych mieszkańcom obszaru rewitalizacji, a poprzez niwelowanie barier w relacjach z administracją, wspieranie potencjału uczestnictwa w życiu publicznym.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,rusza_projekt_urzednicy_na_ulicy__,501.html

 • Wystawa „Oblicza młodej sztuki VI”. Dziś wernisaż Wystawa „Oblicza młodej sztuki” to szóste już podsumowanie zajęć artystycznych prowadzonych w Pracowni Edukacji Plastycznej Centrum Kultury Browar B.

  W zajęciach biorą udział dzieci, młodzież i dorośli, a więc wszyscy, którym rysowanie, malowanie, tkanie i rzeźbienie przynosi radość. Artyści instruktorzy służą swoją wiedzą i doświadczeniem oraz dbają, aby efekty pracy z uczestnikami zajęć były jak najlepsze. Wystawa pokazuje efekty tej pracy, jest to kolejny pokaz dorobku i talentu uczestników.

  Wernisaż wystawy nastąpi dziś, tj. 14 czerwca 2019 o godz. 18.00. Wystawę można zwiedzać do 8 września. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny.

  Informacja o wydarzeniu: https://ckbrowarb.pl/wystawa-oblicza-mlodej-sztuki-vi/

 • SPRINNT Trikke o Puchar Prezydenta Włocławka Zawody odbędą się 15.06.2019 r. ( sobota) na ścieżce rowerowej na Bulwarach przy Wiśle we Włocławku, na wysokości kościoła św. Jana Chrzciciela.

  Celem zawodów SPRINNT Trikke jest popularyzacja sportu Trikke i podnoszenie jego poziomu w środowisku sympatyków Trikke i osób związanych z różnymi dyscyplinami sportowymi oraz integracja środowiska ludzi jeżdżących na Trikke i Skki Trikke.

  Start pierwszego zawodnika o godz. 14.00.

  Pełna informacja na ten temat: https://trikke.pl/sprinnt-trikke-o-puchar-prezydenta-miasta-wloclawek/

 • IV Festiwal Smaków Food Trucków – jemy i bawimy się w czerwcowy weekend we Włocławku w ramach Dni Miasta 15 i 16 czerwca 2019 roku zapraszamy na Bulwary na pełen atrakcji Festiwal Smaków Food Trucków.

  Od soboty do niedzieli uczestników będą karmić znane i lubiane food trucki, które przyjadą tu nawet z odległych zakątków Polski.

  Na festiwalu nie zabraknie streetfoodowej klasyki: burgerów i frytek belgijskich, a także bardziej oryginalnych potraw z kuchni całego świata. W menu znajdą się mniej i bardziej pikantne dania meksykańskie, nowojorskie pastrami, specjały kuchni chińskiej, gruzińskiej i wiele więcej.

  Food trucki zaserwują także pyszne desery i słodkości.

  Każdego dnia festiwal rozpoczyna się o godzinie 12:00 i trwa do 22:30.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/10/12271/iv-festiwal-smakow-food-truckow-we-wloclawku

 • Regaty Salamander Cup W dniach 15 i 16 czerwca 2019 roku odbywać się będą tegoroczne regaty żeglarskie Salamander Cup. Honorowym patronem imprezy jest Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

  Start do pierwszego wyścigu zaplanowano w sobotę 15 czerwca o godz. 12.00. Zakończenie wyścigów przewidziane jest między godziną 18.00 a 19.00. Około godziny 19.00 rozpocznie się wieczór muzyczny – występ zespołu De LUZERS.

  W niedzielę 16 czerwca wyścigi rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają do 16.00. Uroczystość zakończenia regat zaplanowano na godz. 17.00.

  W trakcie regat, w godzinach 12.00-16.00 odbywać się będą bezpłatne rejsy katamaranem dla publiczności.

  Informacja o imprezie: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/1/12242/salamander-cup-2019

 • Spacerek z Przewodnikiem w Dni Włocławka Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza w sobotę 15 czerwca 2019 roku na pierwszy w tym roku wakacyjny Spacerek z Przewodnikiem.

  Cykl spotkań organizowanych przez Informację Turystyczną ma na celu zwiedzanie atrakcji, miejsc związanych z historią miasta oraz przybliżenie lokalnego dziedzictwa. Trasą zwiedzania będzie Miejski Spacerowy Szlak Obiektów Zabytkowych, który prowadzi po najważniejszych zabytkach Włocławka. Przewodnik przybliży historię powstania miasta, rozwoju dzisiejszego placu Wolności następnie będzie możliwość wejścia do Zespołu kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz  przybliżone zostaną sylwetki włocławskich luteranów. Zwiedzanie zakończy się na włocławskich bulwarach.

  Spotkanie wszystkich zainteresowanych nastąpi przed siedzibą Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 o godz.10:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Oprowadzać będzie jak co roku Przewodnik PTTK Krzysztof Cieczkiewicz. Szczegóły dotyczące spotkania można uzyskać w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13, bądź telefonicznie 54 411 27 57.

 • MOTO KREW 2019 15 czerwca w godz. 11.00 – 17.00 na placu przy Wzorcowni odbędzie się MOTO KREW – kolejna edycja cyklicznej akcji, w tym roku organizowana z okazji Dnia Honorowego Krwiodawcy.

  Jak co roku nie zabraknie motocykli i innych atrakcji towarzyszących wydarzeniu. Na scenie pojawią się zespoły Game Cover i WWK Teraz My. Przygotowane są atrakcje i animacje dla dzieci, konsultacje ze specjalistami, pokazy taneczne oraz konkursy. Na krwiodawców czeka losowanie bardzo wielu atrakcyjnych nagród, w tym do zgarnięcia będzie m.in. nagroda główna – rower.

  Osoby, które chcą oddać krew, mogą to uczynić w godzinach 10:00 – 16:00. Zbiórka krwi w KRWIOBUSIE.

 • Teatralna improwizacja 15 czerwca 2019 roku o godz. 12.00 na scenie Centrum Kultury Browar B. zagości teatr improwizacji dla małych i dużych.

  Bajka zacznie się od wspólnego wyboru bohaterów i rekwizytów. Tytuł znajdzie się na końcu, kiedy cały spektakl zostanie zrealizowany i widzowie odkryją, o czym rzeczywiście była ta historia.

  Wystąpią aktorki improwizatorki bydgoskiego teatru „wymyWammy”.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/teatr-improwizacji-dla-malych-i-duzych-2/

 • Planszówkowe Nocne Granie Impreza rozpocznie się w sobotę 15 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 w klubie gier planszowych Taktyk w Centrum Kultury Browar B.

  Kingdomino to obsypana nagrodami gra kafelkowa. Jest szybka, logiczna i posiada sprawiedliwą zasadę kolejności ruchu w kolejnej turze, która niweluje efekt kuli śnieżnej. Jednak bajkowa stylistyka jest nieco iluzoryczna – gra bywa mocno wymagająca i właśnie dlatego uzyskała ogromną sympatię graczy. Również w Polsce, o czym świadczy liczba ponad 60 zgłoszonych turniejów. Zwycięzca eliminacji w Taktyku awansuje do ogólnopolskiego finału.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/planszowkowe-nocne-granie-kingdomino-czyli-na-podboj-paryza/

 • Bez prądu Dnia 14.06.2019 w godz. 7.30-9.00 i w godz. 22.00-23.30 we Włocławku ul. Stodólna 11, ul. Stodólna od ul. Okrężnej do ul. Celulozowej – linia napowietrzna, Polna 102, 104, Żytnia 89.
MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa