Opublikowano: wt, Maj 15th, 2018

Wiadomości z magistratu 15.05.2018

Włocławek, dn. 15 maja 2018 r.

 • Włocławek gości specjalistów w tej dziedzinie Dziś i jutro (15 – 16 maja) we Włocławku będzie się odbywała ogólnopolska konferencja pn. „REWITALIZACJA – wspólne zmiany, wspólny sukces?”, skierowana do miast zaangażowanych w proces rewitalizacji.

  Konferencja organizowana jest w ramach projektu: „Śródmieście na drodze do zmian – opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

  Swoje wystąpienia zapowiedzieli uznani w tej dziedzinie eksperci, a wśród nich m.in. prof. Krzysztof Skalski i dr Aleksandra Jadach–Sepioło. Tematyka konferencji obejmie szeroki wachlarz wyzwań związanych z procesem rewitalizacji w polskich miastach –  mieszkalnictwa, partycypacji społecznej, nowych narzędzi ustawowych wprowadzonych ustawą o rewitalizacji i innych. Otwarty charakter konferencji, której część prowadzona będzie w atrakcyjnej formule Open Space Technology, umożliwi każdemu z uczestników realny wpływ na jej program i rezultat.

  Miejscem wydarzenia będzie Centrum Kultury „Browar B.”.

  Organizatorem konferencji jest Urząd Miasta Włocławek przy współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Rewitalizacji.

  Szczegóły: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,konferencja_rewitalizacja_wspolne_zmiany_wspolny_sukces__,271.html

 • Profilaktyka raka szyjki macicy. W czwartek spotkanie dla mieszkańców W ramach programu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) odpowiedzialnego m. in. za rozwój raka szyjki macicy, 17 maja o godz. 18.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców.

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza rodziców i opiekunów prawnych uczennic zamieszkałych we Włocławku i urodzonych w 2006 roku.

  Spotkanie poprowadzi ekspert w dziedzinie ginekologii onkologicznej i chirurgii –
  dr nauk medycznych Anna Bartosińska-Dyc.

  Dodatkowych informacji udziela Sekretariat Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej ul. Kilińskiego 16, nr tel. 54 231 10 33.

 • Rajd rowerowy i rejs promem, zapraszamy! Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Włocławski Krajoznawczy Klub Rowerowy PTTK CYKLISTA zapraszają na Rajd Rowerowy do Bobrownik z przeprawą promową do Nieszawy w dniu 9 czerwca 2018 r.

  Zbiórka uczestników nastąpi o godz. 9:30 przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Willowej 8, następnie przejazd i zwiedzanie ruin zamku w Bobrownikach, przeprawa promowa do Nieszawa i powrót do Włocławka. Zakończenie rajdu zaplanowano ok. godz. 16:15 przy bursie szkolnej przy ulicy Mechaników. Całość trasy wyniesie ok. 50 km.

  Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rajdzie zapraszamy do zapisywania się w biurze Informacji Turystycznej, ul. Warszawska 11/13, tel. 54 411 27 57, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Zapisy przyjmowane są do 7 czerwca br.

  Przy zapisywaniu się należy podać: Imię i nazwisko, PESEL. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby dorosłej, dzieci i młodzież do 18 roku życia (udział pod opieką osoby dorosłej) oraz emeryci i renciści 5 zł. W ramach opłaty organizator zapewnia: ubezpieczenie, obsługę medyczną, pamiątkowy znaczek, poczęstunek, koszt przeprawy promowej.

 • Walka z meszkami. Wczorajszy zabieg nie odbył się Wydział Zarządzania Kryzysowego informuje, że przewidziany na poniedziałek 14.05.2018 r. w godz. 18.00 – 21.00  zabieg opryskowy metodą naziemną został odwołany.

  Przyczyną decyzji były niedogodne warunki pogodowe (opady deszczu i silny wiatr). Kolejny termin wykonania zabiegu zostanie wyznaczony w oparciu o dalsze badania monitoringowe oraz w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

 • Ulica Brzegowa do przebudowy Został rozstrzygnięty przetarg, którego przedmiotem jest przebudowa ulicy Brzegowej.

  Prace swoim zakresem obejmują wykonanie koryta, warstwy odcinającej, podbudowy z destruktu betonowego, nawierzchni z płyt żelbetowych, nawierzchni z kostki betonowej, ścieku z korytek muldowych, regulację urządzeń obcych i wykonanie poboczy.

  Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Drogi i Mosty Urszula Popowska Bogumiła Maj Popowska s.c. z Włocławka, z ceną brutto wynoszącą 172 648,61 zł, 60-dniowym terminem realizacji zamówienia i 60-miesięcznym okresem gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane.

 • ENERGA-OPERATOR funduje stypendia uczniom „Elektryka” 10 maja 2018 roku w siedzibie toruńskiego oddziału ENERGA-OPERATOR S. A. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uczniom Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku kształcących się w zawodzie technik elektryk.

  Fundatorem stypendiów jest ENERGA-OPERATOR S.A., z którą współpracuje włocławski „Elektryk” w ramach projektu „Energ(i)a do Nauki”. Współpraca została zapoczątkowana we wrześniu 2017 roku i ma na celu wspieranie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych uczniów szkół technicznych z obszaru działania firmy ENERGA-OPERATOR S.A..

  W tym roku szkolnym ENERGA-OPERATOR S. A. na podstawie osiągniętych wyników stypendia otrzymają: Robert Kikosicki – klasa IV Ta, Arkadiusz Osmałek – klasa III Ta, Kinga Molenda – klasa III TA, Marcel Skierkowski – klasa III Ta oraz Kamil Urbański – klasa II Ta.

  Dalsze wsparcie polegało będzie na tworzeniu patronackiej pracowni elektrycznej – ENERGA OPERATOR. Wsparcie obejmie m in. doposażenie pracowni w stoły narzędziowe, stanowiska pomiarowe, oraz narzędzia niezbędne do praktycznego szkolenia przyszłych elektryków.

  Firma zobowiązała się także wspomagać szkołę w zakresie realizacji praktyk uczniowskich i wycieczek zawodowych oraz nagród.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2017_2018/energa.php

 • Sukces uczennic LZK Uczennice Liceum Ziemi Kujawskiej odniosły sukces w II Wojewódzkim Konkursie Biologicznym dla uczniów klas I LO „Zmagania z genetyką”, którego finał odbył się 10 maja w Bydgoszczy.

  Pierwsze miejsce i tytuł laureata zdobyła Aleksandra Goździk z kl. I E, uczennica Małgorzaty Bisagi.

  Z tytułami finalisty wróciły Julia Rojek z kl. I E, uczennica Małgorzaty Bisagi oraz Marta Klimowska i Magdalena Lewandowska, uczennice Lilianny Iwińskiej.

 • Przypominamy, że trwa głosowanie na lokalne projekty w programie Lechstarter Zachęcamy do głosowania na lokalne, w tym włocławskie projekty, które walczą o granty w programie Lechstarter.  Do 17 maja 2018 trwa głosowanie internautów. Głosy można oddawać codziennie na każdy z projektów.
  A oto one:

  Kino Samochodowe „Stara Zajezdniato nowy projekt Włocławskiego Instytutu Rozwoju. Już w czerwcu Włocławek może ugościć kino samochodowe, rodem z hollywoodzkich produkcji. Uzyskanie finansowania z programu Lechstarter pozwoli realizować „Starą Zajezdnię” jako kino bezpłatne, gdzie za udział w seansie nie trzeba będzie płacić za bilety.

  Oprócz Starej Zajezdni mieszkańcy naszego regionu mogą też codziennie głosować na rewitalizację Gwoździarni ze Stowarzyszenia Ładowarka (w kategorii „Akademia grantów”) oraz na projekt „Nie ma Lipy” ze Stowarzyszenia Zielona Lipa (w kategorii „Granty”).

  Wszystkie głosy oddawać można na stronie: https://lechstarter.urbanforms.org/

  Każdy mieszkaniec Polski może codziennie oddać trzy głosy – po jednym w każdej z kategorii, a Włocławek i Lipno mogą dostać po 100 tysięcy złotych.

 • Posiedzenie Komisji Rady Miasta Dziś o godz. 15.00 w sali 302  ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska.

  Przedmiotem obrad komisji będzie m.in. analiza realizacji budżetu w oparciu o przedłożone przez Prezydenta Miasta Włocławek sprawozdanie z wykonania budżetu  miasta Włocławek za 2017 rok, informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej za 2017 rok oraz informacja o stanie mienia miasta Włocławek za 2017 rok.

  Szczegółowy porządek obrad komisji dostępny jest pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/porzadek-obrad-komisji-gospodarki-miejskiej-i-ochrony-srodowiska-odbywajacego-sie-15-maja-2018-roku/

 • Dyżur radnych Dziś, 15 maja br. dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 1 (osiedle „Śródmieście”).

  Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy wtorek tygodnia, w godzinach od 15.00 do 17.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.

  Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/dyzury-radnych-rm/

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

22 września mecz „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wlkp

18 września 2018, Możliwość komentowania 22 września mecz „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wlkp została wyłączona

Szkoła w Chmurze Microsoft

18 września 2018, Możliwość komentowania Szkoła w Chmurze Microsoft została wyłączona

w CK “Browar B.”

18 września 2018, Możliwość komentowania w CK “Browar B.” została wyłączona

Turniej Tenisa z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla młodzieży pnadgimnazjalnej

18 września 2018, Możliwość komentowania Turniej Tenisa z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla młodzieży pnadgimnazjalnej została wyłączona

ZUS ostrzega: Uwaga, oszuści

16 września 2018, Możliwość komentowania ZUS ostrzega: Uwaga, oszuści została wyłączona

Archiwa