Opublikowano: pon, Maj 14th, 2018

Wiadomości z magistratu 14.05.2018

Włocławek, dn. 14 maja 2018 r.

 • 100 lat Niepodległej – inauguracja regionalnych obchodów Dziś w Toruniu nastąpi inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym, czyli spotkaniem samorządowców wszystkich szczebli. Podczas uroczystości rozpocznie się akcja zbierania podpisów pod deklaracją na stulecie niepodległości.

  Do udziału w obchodach marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober zaprosili także między innymi parlamentarzystów, przedstawicieli środowisk naukowych, służb mundurowych, duchowieństwa, młodego pokolenia, organizacji pozarządowych oraz seniorów i kombatantów.

  Spotkanie odbędzie się na placu przed Urzędem Marszałkowskim.

  W programie dzisiejszych obchodów znalazło się także podniesienie flagi na maszt, inscenizacja wizyty w regionie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego w klimacie lat 20-tych oraz czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Wydarzenie odbędzie się w oprawie muzyki fortepianowej, wystąpi też Orkiestra Wojskowa z Torunia. Po oficjalnej uroczystości rozpocznie się piknik rodzinny.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32503-100-lat-niepodleglej-zapraszamy-do-wspolnego-swietowania

 • Specjaliści od rewitalizacji zagoszczą we Włocławku Jutro i pojutrze (15 – 16 maja) we Włocławku odbędzie się ogólnopolska konferencja pn. „REWITALIZACJA – wspólne zmiany, wspólny sukces?”, skierowana do miast zaangażowanych w proces rewitalizacji.

  Konferencja organizowana jest w ramach projektu: „Śródmieście na drodze do zmian – opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

  Swoje wystąpienia zapowiedzieli uznani w tej dziedzinie eksperci, a wśród nich m.in. prof. Krzysztof Skalski i dr Aleksandra Jadach–Sepioło. Tematyka konferencji obejmie szeroki wachlarz wyzwań związanych z procesem rewitalizacji w polskich miastach –  mieszkalnictwa, partycypacji społecznej, nowych narzędzi ustawowych wprowadzonych ustawą o rewitalizacji i innych. Otwarty charakter konferencji, której część prowadzona będzie w atrakcyjnej formule Open Space Technology, umożliwi każdemu z uczestników realny wpływ na jej program i rezultat.

  Konferencja odbywać się będzie w Centrum Kultury „Browar B.”.

  Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Włocławek przy współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Rewitalizacji.

  Szczegóły: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,konferencja_rewitalizacja_wspolne_zmiany_wspolny_sukces__,271.html

 • Profilaktyka raka szyjki macicy. Otwarte spotkanie w ratuszu Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Rada Miasta Włocławek podjęli decyzję o sfinansowaniu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) odpowiedzialnego m. in. za rozwój raka szyjki macicy.

  W związku z powyższym zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza rodziców i opiekunów prawnych uczennic zamieszkałych we Włocławku i urodzonych w 2006 roku na otwarte spotkanie, które odbędzie się 17 maja o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 w sali nr 4-parter).

  Spotkanie poprowadzi ekspert w dziedzinie ginekologii onkologicznej i chirurgii –
  dr nauk medycznych Anna Bartosińska-Dyc.

  Dodatkowych informacji udziela Sekretariat Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej ul. Kilińskiego 16, nr tel. 54 231 10 33.

 • Stowarzyszenie OLIGO jest „Rodzynką z pozarządówki” Wyłoniono laureatów jedenastej edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Wśród laureatów znalazła się organizacja pozarządowa z Włocławka – Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „OLIGO” , która otrzymała to wyróżnienie za projekt „Bez barier”. Serdecznie gratulujemy.

  Spośród 23 organizacji, które złożyły swój akces do konkursu, 12 zdobyło wymaganą regulaminem liczbę punktów i tym samym zakwalifikowało się do drugiego jego etapu. Jedna organizacja nie spełniła wymogów formalnych konkursu.

  Po przeprowadzonych w siedzibach organizacji wizytacjach, Kapituła jednomyślnie postanowiła zarekomendować do nagrody Zarządowi Województwa wszystkie 12 z wizytowanych inicjatyw. Zarząd na posiedzeniu w dniu 2 maja 2018 r., zgodnie z rekomendacjami Kapituły postanowił przyznać 12 równorzędnych nagród finansowych wraz z tytułem „Rodzynki z pozarządówki”.

  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 23 maja br. w Pałacu Bursztynowym we Włocławku.

  O tegorocznych „Rodzynkach z pozarządówki” można przeczytać na stronie: http://ngo.kujawsko-pomorskie.pl/rodzynki-z-pozarzadowki-po-raz-xi—znamy-zwyciezcow,1609,l1.html

 • Sesja młodzieżowych radnych Dziś o godzinie 14.30 w sali nr 5 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku rozpocznie się X sesja Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Wykład o terapii dzieci niepełnosprawnych Dziś o godz. 11.00 studenci Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wezmą udział w wykładzie zatytułowanym: „Niepełnosprawni – normalna rzecz! – Zespół Szkół nr 3 we Włocławku”.

  Wykład wygłosi Ewa Fol – dyrektor Zespołu Szkół nr 3, pedagog specjalny, logopeda, surdopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

  Pełna informacja na ten temat: http://wutw.ckziu.wloclawek.pl/

 • Wypłata stypendium szkolnego Wydział Edukacji Urzędu Miasta Włocławek informuje, że wypłata stypendium szkolnego za okres od stycznia do czerwca 2018r. dla osób, które przedstawiły faktury i/lub rachunki potwierdzające zakupy na cele edukacyjne w całej przyznanej kwocie stypendium, odbędzie się w następujący sposób:

  dla osób, które podały numer konta bankowego nastąpi przelewem na wskazany rachunek bankowy do dnia 18.05.2018r.;

  pozostali wnioskodawcy kwotę przysługującego stypendium będą odbierać w terminie od 21.05.2018r. do 24.05.2018r. w kasie Nr 2 Urzędu Miasta Włocławek, ul. Zielony Rynek 11/13.

  Szczegółowe terminy wypłat w kasie przedstawiają się następująco:
  21 MAJA (poniedziałek) w godzinach 10.00-14.00 – wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery A, B, C, D, F, H, J.
  22 MAJA (wtorek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery G, K, Ł, N, O.
  23 MAJA (środa) w godzinach 10.00-14.00 – wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery L, M, P, Ś, T, Ż.
  24 MAJA (czwartek) w godzinach 10.00-14.00 – wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery R, S, W, Z.

 • Hocki-klocki na dziedzińcu Browaru B. W każdy poniedziałek w godz. 16.00 – 19.00 Centrum Kultury Browar B. zaprasza wszystkich zainteresowanych na dziedziniec przy ul. Łęgskiej (w przypadku złej pogody „Hocki-klocki” będą odbywać się w sali nr 5).

  Organizatorzy zapraszają małych i dużych konstruktorów na wspólne budowanie. Układanie klocków to także forma nauki, podczas której dzieci uczą się budować, konstruować, rozwijają wyobraźnię, czerpią inspirację do realizowania własnych pomysłów.

  Do dyspozycji uczestników jest ponad 10 tysięcy klocków o unikalnych kształtach, różnej wielkości, wielorakiej strukturze – każdy znajdzie coś dla siebie.

  Pełna informacja na ten temat: http://ckbrowarb.pl/hocki-klocki-na-dziedzincu-browaru-b/

 • Haft i szydełkowanie w „Śródmieście Cafe” Dziś Stowarzyszenie Starówka organizuje kolejne warsztaty w Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9.

  Zajęcia z szydełkowania i haftu rozpoczną się o godz. 11.00.

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

22 września mecz „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wlkp

18 września 2018, Możliwość komentowania 22 września mecz „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wlkp została wyłączona

Szkoła w Chmurze Microsoft

18 września 2018, Możliwość komentowania Szkoła w Chmurze Microsoft została wyłączona

w CK “Browar B.”

18 września 2018, Możliwość komentowania w CK “Browar B.” została wyłączona

Turniej Tenisa z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla młodzieży pnadgimnazjalnej

18 września 2018, Możliwość komentowania Turniej Tenisa z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla młodzieży pnadgimnazjalnej została wyłączona

ZUS ostrzega: Uwaga, oszuści

16 września 2018, Możliwość komentowania ZUS ostrzega: Uwaga, oszuści została wyłączona

Archiwa