Opublikowano: czw, Lip 11th, 2019

Wiadomości z magistratu 11.07.2019

Włocławek, dn. 11 lipca 2019 r.

 • Briefing prasowy w ratuszu Dziś, tj. 11 lipca 2019 roku o godz. 12.00 przed salą 302 w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku rozpocznie się briefing prasowy, którego tematem będą wyniki tegorocznej rekrutacji do placówek oświatowych.

  Zapraszamy przedstawicieli redakcji do udziału.

 • Konsultujemy z organizacjami pozarządowymi program współpracy na 2020 rok W związku z przystąpieniem do opracowania projektu „Rocznego Programu współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020”, organizacje pozarządowe zainteresowane współpracą z samorządem i realizacją zadań publicznych mogą do zgłaszać propozycje i uwagi do programu.

  Punktem odniesienia do ewentualnych propozycji i uwag może być Roczny Program współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2019” (Uchwała nr III/19/2018 RADY MIASTA WŁOCŁAWEK z dnia 10 grudnia 2018 r.: http://wloclawek.esesja.pl/zalaczniki/30477/uchwala-iii-19_2018_297882.pdf ).

  Wnioski należy kierować droga elektroniczną na adres  zdrowie@um.wloclawek.pl lub azglobicka@um.wloclawek.pl bądź pisemnie do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego przy ul. Kościuszki 12.

  Termin składania propozycji upływa 27 sierpnia 2019 r.

  Pełna informacja na ten temat: https://cop.wloclawek.pl/2019/07/program-wspolpracy-na-rok-2020/

 • Firma z Włocławka na Polskiej Wystawie Gospodarczej Nabór na Wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej został rozstrzygnięty. Swoje najlepsze produkty zaprezentuje podczas głównej odsłony Wystawy 91 wybranych przez Kapitułę PWG, polskich firm, w tym RENEX z Włocławka.

  Grupie RENEX przypadła możliwość zaprezentowania aż dwóch swoich produktów – Robota Lutowniczego REECO oraz Stołu Antystatycznego REECO Premium.

  Pełna treść komunikatu prasowego na ten temat: http://renex.biuroprasowe.pl/101253/grupa-renex-na-polskiej-wystawie-gospodarczej

 • Będą środki dla przedsiębiorstw na badania i rozwój Pod koniec lipca 2019 rozpocznie się nabór wniosków w dwóch konkursach, dzięki którym możliwe będzie wsparcie procesów badawczo-rozwojowych w kujawsko-pomorskich firmach. Konkurs ma charakter grantowy, to znaczy, że w jego wyniku zostaną wybrane instytucje otoczenia biznesu, które następnie rozdysponują środki wśród przedsiębiorstw.

  Do wykorzystania będzie kwota 84,5 mln złotych.

  Szczegółowa informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34537-srodki-dla-firm-na-badania-i-rozwoj

 • Nabór do Wojewódzkiej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Trwa zgłaszanie kandydatur do Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych V kadencji. Swoich przedstawicieli mogą rekomendować do niej m.in. działające w Kujawsko-Pomorskiem organizacje pozarządowe.

  Rada jest powoływanym przez marszałka województwa na czteroletnią kadencję siedmioosobowym ciałem opiniotwórczo-doradczym, uczestniczącym w kreowaniu segmentów regionalnej polityki społecznej dotyczących środowiska osób niepełnosprawnych. Po raz pierwszy została powołana w 2003 roku. Jej misją jest między innymi inspirowanie działań na rzecz ochrony praw oraz integracji społecznej i zawodowej tej grupy mieszkańców regionu. Zajmuje się też opiniowaniem odnoszących się do tej sfery dokumentów samorządu województwa.

  Nabór potrwa do 31 lipca 2019 r.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34536-nabor-do-rady-ds-osob-niepelnosprawnych

 • Rozpoczęły się „Kreatywne Wakacje 5” Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” 8 lipca 2019 roku rozpoczęła wakacyjne zajęcia w ramach piątej, jubileuszowej edycji projektu „Kreatywne Wakacje”. Udział w nich biorą dzieci z Włocławka, w trzech grupach wiekowych. Fundacja „Vladislawia” przygotowała różnorodny program zajęć aktywizujących wiele sfer życia najmłodszych.

  Każda grupa rozpoczyna swój turnus od warsztatów psychologicznych i gier planszowych, które integrują, uczą współpracy, radzenia sobie w trudnych sytuacjach a nawet umiejętności wygrywania i przegrywania.

  W programie „Kreatywnych Wakacji 5” są zajęcia uczące podstaw pierwszych pomocy przedmedycznej i zdrowego stylu życia pn. „Pan Doktorek na wakacjach” oraz ścieżka edukacyjna w Nadleśnictwie Włocławek i ognisko z kiełbaskami. Jest też miejsce na aktywność fizyczną – przygotowano zajęcia sportowe, zabawy w Parku Trampolin oraz zajęcia taneczne. Zajęcia wakacyjne trwają do 26 lipca.

  „Kreatywne Wakacje 5” współfinansowane są przez Gminę Miasto Włocławek w ramach zadania pn. Prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich.

 • Dziś w “Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 11 lipca 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na “Plenerowe zajęcia plastyczne na 3 Maja”. Początek o godz. 12:00.

  O godz. 14.00 w kawiarni obywatelskiej rozpocznie się dyżur pracownika dyżur Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej MOPR.

 • Latem o Bożym Narodzeniu. Urząd Miasta rozstrzygnął postępowania ofertowe Wiadomo już, jakie nowe elementy będą zdobiły Włocławek, a także kto zajmie się montażem i bieżącym utrzymaniem pozostałych iluminacji w okresie świąteczno-noworocznym. Urząd Miasta w postępowaniach ofertowych wyłonił rekomendowanych wykonawców.

  Najkorzystniejszą cenowo ofertę na dostawę z montażem fabrycznie nowych dekoracji świątecznych 3D w ilości 2 sztuk bombek LED złożyła Firma Polamp Sp. z o.o., z ceną 36 777,00 PLN: https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,6416,8e77b3768b440a281c5101ca7941d5e0.html

  Jeśli chodzi o pozostałe elementy, to rekomendację na wykonanie, dostawę, montaż, bieżące utrzymanie, demontaż i przechowywanie dekoracyjnych świątecznych elementów oświetleniowych otrzymał, wyłoniony w osobnym postępowaniu ofertowym, Energorozruch Szymon Urbański, z zaproponowaną kwotą 97 000,00 PLN: https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,6789,46d045ff5190f6ea93739da6c0aa19bc.html

 • Wakacyjne warsztaty rodzinne: „ubieranki” Dziś, tj. 11 lipca 2019 roku o godz. 11.00 w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 rozpoczną się warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej „Prowincja” – Powrót po 30 latach.

  Uczestnicy otrzymają  szablon do wycięcia lalki z papieru, dla której będą mogli samodzielnie zaprojektować ubranko bądź wyciąć je z przygotowanego wzoru, a przy pomocy kolorowych papierów, wycinanek i bibuły przyozdobić je według własnego uznania.

  Z okazji 30-lecia otwarcia Zbiorów Sztuki powstanie również mały model muzeum.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/wakacyjne-warsztaty-rodzinne-ubieranki/

MartinezFilm

Informacje

Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka”

22 lipca 2019, Możliwość komentowania Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka” została wyłączona

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Archiwa