Opublikowano: śr, Lip 10th, 2019

Wiadomości z magistratu 10.07.2019

Włocławek, dn. 10 lipca 2019 r.

 • Włocławski Budżet Obywatelski 2020. Pierwsze projekty mieszkańców już są,
  21 lipca
  mija termin zgłoszeń Dotychczas złożone projekty to propozycje projektów infrastrukturalnych, w założeniu mających wpływ na jakość przestrzeni miejskiej. We wrześniu 2019 włocławianie będą decydować, które projekty zwyciężą w edycji BO na rok 2020.

  Projekty zadań mieszkańcy Włocławka mogą zgłaszać w terminie do 21 lipca 2019 drogą elektroniczną (system do składania projektów dostępny na stronie https://bo.wloclawek.eu) bądź poprzez wrzucenie formularza zgłoszenia projektu do urny.

  Urny są wystawione w: budynku Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13; budynku Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Żabia 12a; budynku włocławskiej Straży Miejskiej, ul. Bojańczyka 11/13.

  Formularze zgłoszenia projektu są wyłożone przy urnach, można je również pobrać z serwisów: http://www.wloclawek.pl/ oraz https://bo.wloclawek.eu/

  Weryfikacja złożonych projektów będzie prowadzona do 23 sierpnia 2019 roku. Ogłoszenie wstępnej listy projektów nastąpi do dnia 26 sierpnia 2019 roku. Procedura odwoławcza od wyników weryfikacji wraz z rozpoznaniem odwołań potrwa do 16 września 2019 roku. Wykaz projektów ostatecznie poddanych pod głosowanie zostanie opublikowany 17 września 2019 roku w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie www.wloclawek.pl na stronie dedykowanej WBO bo.wloclawek.eu oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Włocławek. Głosowanie odbędzie się w terminie od 17 września 2019 roku do 01 października 2019 roku.

  Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku.

 • W centrum Włocławka powstanie miejski mural Urząd Miasta Włocławek ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym.

  Zadanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  Pierwszy mural w obszarze rewitalizacji ma powstać na ścianie bocznej bloku przy ul. Żabiej 14/16 we Włocławku. Zgodnie z regulaminem, jego projekt powinien być inspirowany charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym (obecnie już nieistniejącym).

  Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości  10 000 zł brutto oraz środki finansowe ujęte w kosztorysie przeznaczone na zakup farb i innych materiałów umożliwiających wykonanie muralu.

  Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 30 sierpnia 2019 r. Wyniki prac jury poznamy najpóźniej 12 września. Na wykonanie muralu zwycięzca konkursu będzie miał czas do 30 listopada.

  Regulamin konkursu jest dostępny pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/274/12589/mural

 • Konkurs o Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej Wystartowała 17. edycja konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny. Wyróżnienie danej atrakcji turystycznej Certyfikatem POT oznacza jej rekomendację, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie.

  Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które wyróżniają się atrakcyjnością, są nowatorskie, przyjazne turystom i urozmaicają spędzanie wolnego czasu.

  Kategorie Certyfikatów POT to: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

  Zgłoszenia do etapu regionalnego konkursu, koordynowanego przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, będą przyjmowane do 18 sierpnia 2019 r.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34531-konkurs-o-certyfikaty-polskiej-organizacji-turystycznej

 • Dziś w “Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 10 lipca 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na wakacyjne zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 7-15 lat “Nie ma jak wakacje”, współfinansowane ze środków Gminy Miasto Włocławek. Początek o godz. 10:00.

  O godz. 14.00 w kawiarni obywatelskiej rozpocznie się dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 1 “Śródmieście”.

 • Malowane Wakacje Centrum Rozwoju Lokalnego wybrało m.in. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasta Włocławek do realizacji projektu “Malowane Wakacje”. Do LGD trafi pakiet stu kolorowanek, które dzieci otrzymają podczas Wakacyjnych Zajęć Interdyscyplinarnych.

  Rozpoczęcie akcji zaplanowano na 25 lipca 2019. Będzie to Artystyczny Czwartek.

  Informacja jest opublikowana: https://cop.wloclawek.pl/2019/07/malowane-wakacje/

 • W bibliotece… bal podróżników Dziś, tj. 10 lipca 2019 roku o godz. 11.00 w Filii Dziecięcej nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpocznie się wyjątkowa podróż dookoła świata z animatorami Teatru „Pomarańczowy Cylinder”.

  Najmłodsi czytelnicy wezmą udział w „Balu podróżników z Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem”.

 • Pierwszy turnus “MOC ATRAKCJI W CZASIE WAKACJI” zakończony Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Włocławek Stowarzyszenie ARTiK organizuje dwa turnusy półkolonii dla dzieci.

  Podczas I turnusu 35 dzieci poznało zagrożenia i pokusy czekające na nich w kolejnych latach życia i uczyło się asertywności. Poznane zagadnienia uczestnicy mogli przedstawić za pomocą rysunku biorąc udział w  konkursie plastycznym. Ważne aspekty, jakimi są zdrowe i bezpieczne wakacje oraz alternatywy spędzania wolnego czasu były tematem przewodnim,  oprócz tego mnóstwo zabawy, radości i nowych znajomości.

  Wycieczka do Straży Miejskiej, do Kłóbki oraz na basen i do Parku Trampolin to dodatkowe atrakcje jakie czekały na uczestników półkolonii. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i gadżety.

  Informacja jest opublikowana: https://cop.wloclawek.pl/2019/07/moc-atrakcji-w-czasie-wakacji/

 • Pogotowie maturalne z matematyki Dla tych, którym nie powiodło się na maturze, w szczególności z matematyki, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa organizuje bezpłatne Pogotowie Maturalne, czyli cykl zajęć powtórkowych, dzięki którym będzie można przygotować się solidnie do egzaminu poprawkowego.

  Zajęcia z matematyki poprowadzi Karolina Kalińska, nauczyciel akademicki wyróżniający się znakomitymi efektami w nauczaniu tego przedmiotu.

  Warsztaty przygotowujące do matury poprawkowej z matematyki odbędą się w dniach od 12 sierpnia do 14 sierpnia br. w godzinach od 9.00 do 12.00 w budynku dydaktycznym PWSZ przy ul. Mechaników 3 w sali 304.

  Zainteresowani bezpłatnymi zajęciami powtórkowymi z matematyki mogą zgłaszać się do PWSZ pod adres promocja@pwsz.wloclawek.pl lub pod nr telefonu 602 451 662, 600 528 665.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.pwsz.wloclawek.pl/8-aktualnosci/1686-pogotowie-maturalne-z-matematyki2019

MartinezFilm

Informacje

Festyn upamiętniający 100 – lecie PCK

20 września 2019, Możliwość komentowania Festyn upamiętniający 100 – lecie PCK została wyłączona

IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych

19 września 2019, Możliwość komentowania IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych została wyłączona

Rysowanie po ścianie tunelu

19 września 2019, Możliwość komentowania Rysowanie po ścianie tunelu została wyłączona

Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019

18 września 2019, Możliwość komentowania Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019 została wyłączona

Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019

17 września 2019, Możliwość komentowania Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019 została wyłączona

III Włocławski Festiwal Modelarski

16 września 2019, Możliwość komentowania III Włocławski Festiwal Modelarski została wyłączona

Archiwa