Opublikowano: czw, Kwi 11th, 2019

Wiadomości z magistratu 11.04.2019

Włocławek, dn. 11 kwietnia 2019 r.

 • Dziś kolejne spotkanie Prezydenta Włocławka z mieszkańcami O godz. 17.00 prezydent Włocławka Marek Wojtkowski spotka się z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Willowej.

  Ostatnie spotkanie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 17.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Podczas spotkań jest dostępny kącik dla dzieci. Zapraszamy do udziału.

 • Już w sobotę i niedzielę Włocławski Jarmark Wielkanocny! 13 i 14 kwietnia na placu Wolności na odwiedzających czekać będzie kilkudziesięciu wystawców prezentujących najróżniejsze produkty w drewnianych straganach.

  Kupcy z Włocławka i okolic, a także osoby z innych regionów Polski sprzedawać będą tradycyjne wyroby. Stragany zapełnią szynki, kiełbasy, słodycze, wypieki, pyszne sery, aromatyczne przyprawy, wiklinowe koszyki, ręcznie robione ozdoby, palmy wielkanocne i oczywiście pisanki.

  W sobotę i niedzielę od 12.00 odbędą się warsztaty „Palma i pisanka”. W niedzielę, w samo południe, nastąpi rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną organizowanym przez Klub „Łęg”. Atrakcją dla najmłodszych będą dmuchańce.

  Przez cały weekend na placu Wolności czynna będzie Strefa Food Truck.

  Informacja o imprezie: https://ckbrowarb.pl/wloclawski-jarmark-wielkanocny-3/

 • Miejska biblioteka przyjazna czworonogom Filia Nr 2 biblioteki przy ul. Dziewińskiej 17 otworzyła swoje podwoje dla zwierząt.

  Od 1 kwietnia tę filię biblioteki mogą odwiedzać psy ze swoimi właścicielami, i nie chodzi tylko o czworonogi z uprawnieniami psów przewodników. Wszystkie psiaki są mile widziane.

  Kontakt do Filii nr 2 oraz godziny pracy biblioteki przy ul. Dziewińskiej są dostępne pod adresem:  http://biblioteka.wloclawek.pl/filie/

 • Punkt Adopcji Roślin w Centrum Organizacji Pozarządowych Od 1 kwietnia we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a funkcjonuje wyjątkowy punkt dla osób, które z różnych względów chcą oddać domową roślinę. To Punkt Adopcji Roślin.

  W COP swoją siedzibę ma wiele organizacji pozarządowych i grupa wolontariuszy „AnaNas możesz liczyć”. Dzięki troskliwej opiece „Ananasów”, kwiaty szybko dojdą do siebie. Na podobnych zasadach w okresie zimowym w Centrum funkcjonuje Punkt Wymiany Ciepła.

  Informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2019/04/punkt-adopcji-roslin/

 • Akcja Saniko: „Torba za makulaturę lub PETulki” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO zaprasza do wzięcia udziału w akcji pod hasłem: „Torba za makulaturę lub PETulki”.

  Organizator chce zachęcić mieszkańców do zbiórki surowców w domach a, także do robienia zakupów w torbie bawełnianej zamiast foliowej – która szkodzi środowisku.

  Co trzeba zrobić, aby otrzymać torbę bawełnianą na zakupy z hasłem „Jestem z Włocławka – jestem eko” ?

  Wystarczy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ul. Komunalna 4 we Włocławku) co najmniej 3 kg makulatury lub/i co najmniej 50 plastikowych butelek PET.

  Akcja będzie trwała od 12 kwietnia do 10 maja br., od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.saniko.com.pl/akcja-torba-za-makulature-lub-petulki/

 • Jest jeszcze czas, by wziąć udział w kampanii: “1% zostawiam we Włocławku” Zachęcamy do udziału w corocznej, miejskiej kampanii: „1% zostawiam
  we Włocławku”. Pamiętajmy – 1% to nie tylko największe organizacje pożytku publicznego. We Włocławku jest wiele podmiotów, które mogą dużo zrobić i są godne naszego zaufania. Dzielmy i mnóżmy dobro wokół siebie – po sąsiedzku.

  Przekazanie 1% podatku dochodowego to jeden z najprostszych sposobów na wsparcie ważnych społecznie działań. To także świadoma inwestycja w przyszłość i wkład wniesiony w rozwój otoczenia, w którym żyjemy. Pozornie niewielka kwota stanowi każdego roku poważną część środków, jakimi dysponują lokalne fundacje i stowarzyszenia.

  W 2018 roku włocławskie organizacje pożytku publicznego, dzięki hojności podatników z Włocławka i okolic, otrzymały wsparcie w wysokości 920 843,99 złotych z 1% podatku.

  Szczegółowe informacje, m.in. o tym w jaki sposób przekazać 1% podatku, znajdują się pod adresem: http://cop.wloclawek.pl/1-procent-podatku/

 • Produkty tradycyjne z Włocławka na Toruńskim Festiwalu Smaków W najbliższy weekend (13-14 kwietnia) w Centrum Targowym Park w Toruniu odbędzie się Toruński Festiwal Smaków – impreza, która tradycyjnie już towarzyszy Targom Turystycznym „Wypoczynek 2019”.

  Jak co roku, przedświąteczne targi będą okazją do zaprezentowania oferty firm, które należą do sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

  W gronie wystawców będzie obecna Kujawska Spółdzielnia Mleczarska z Włocławka.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34151-torunski-festiwal-smakow-i-nasze-regionalne-specjaly-2

 • Dbajmy o czystość. Strażnicy miejscy apelują Straż Miejska przypomina mieszkańcom o obowiązkach wynikających z odpowiednich przepisów związanych z utrzymywaniem czystości na terenie miasta, w tym o przepisach regulujących pozbywanie się przez właścicieli nieruchomości odpadów, ale także o przepisach penalizujących zanieczyszczanie i zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności.

  Jedną z okoliczności, które powodują zanieczyszczanie miejsc publicznych oraz powstawanie, w sposób niezamierzony, tzw. dzikich wysypisk jest pozbywanie się odpadów wielkogabarytowych. Strażnicy miejscy z racji swoich kompetencji i uprawnień, będą w szczególny sposób zwracać uwagę na wykorzystywane  do tego celu, nieogrodzone i niezabudowane tereny miejskie lub  nieruchomości prywatne, takie do których dostęp jest w żaden sposób nieograniczony.

  Municypalni będą zdecydowanie występować wobec osób, które wyrzucają odpady, stosując najbardziej rygorystyczne formy kar, jakimi są mandaty karne. Ponadto strażnicy miejscy przypominają, że każdy kto posiada na swojej nieruchomości odpady powinien odpowiednio je segregować w workach  lub pojemnikach, następnie przekazać do utylizacji uprawnionej, koncesjonowanej firmie. Posegregowane odpady  można również we własnym zakresie bezpłatnie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiorki  Odpadów Komunalnych mieszczącego się we Włocławku na ul. Komunalnej 4.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.strazmiejska.um.wlocl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1402&Itemid=1

 • Miłośnicy pięknego słowa zmierzą się w eliminacjach W niedzielę w Browarze B. odbędą się eliminacje rejonowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

  Przesłuchania rozpoczną się o godz. 10.00 w sali kameralnej Browaru B.

  Uczestnicy zaprezentują się w ramach: Turnieju Recytatorskiego i Wywiedzione ze Słowa, Turnieju Teatrów Jednego Aktora oraz Turnieju Poezji Śpiewanej.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/64-ogolnopolski-konkurs-recytatorski-2/

MartinezFilm

Informacje

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS! została wyłączona

Archiwa