Opublikowano: pt, Kwi 12th, 2019

Wiadomości z magistratu 12.04.2019

Włocławek, dn. 12 kwietnia 2019 r.

 • Dziś ostatnie spotkanie Prezydenta Włocławka z mieszkańcami Za nami spotkania na Zazamczu, Południu, Michelinie, Kazimierza Wielkiego i Zawiślu.

  Dziś o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Podczas spotkań jest dostępny kącik dla dzieci. Zapraszamy do udziału.

 • Już w sobotę i niedzielę Włocławski Jarmark Wielkanocny! 13 i 14 kwietnia na placu Wolności na odwiedzających czekać będzie kilkudziesięciu wystawców prezentujących najróżniejsze produkty w drewnianych straganach.

  Kupcy z Włocławka i okolic, a także osoby z innych regionów Polski sprzedawać będą tradycyjne wyroby. Stragany zapełnią szynki, kiełbasy, słodycze, wypieki, pyszne sery, aromatyczne przyprawy, wiklinowe koszyki, ręcznie robione ozdoby, palmy wielkanocne i oczywiście pisanki.

  W sobotę i niedzielę od 12.00 odbędą się warsztaty „Palma i pisanka”. W niedzielę, w samo południe, nastąpi rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną organizowanym przez Klub „Łęg”. Atrakcją dla najmłodszych będą dmuchańce.

  Przez cały weekend na placu Wolności czynna będzie Strefa Food Truck.

  Informacja o imprezie: https://ckbrowarb.pl/wloclawski-jarmark-wielkanocny-3/

 • Konferencja naukowa w PWSZ Dziś o godz. 15.00 w budynku dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Mechaników 3 rozpocznie się konferencja naukowa pn. „Marzenia i pasje – ich rola w życiu osób niepełnosprawnych”.

  Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych tą tematyką, a  w szczególności do osób z niepełnosprawnością. Celem konferencji jest uświadomienie społeczności akademickiej, że niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji pasji i marzeń. Konferencja rozpocznie się spotkaniem z Agnieszką Maciejewską absolwentką PWSZ we Włocławku – wokalistką, poetką i blogerką. Prelekcje wygłoszą również studenci PWSZ we Włocławku.

  Organizatorem konferencji jest  Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych PWSZ we Włocławku.

  Komunikat o konferencji: https://www.pwsz.wloclawek.pl/8-aktualnosci/1638-zapraszenie-na-konferencje-naukowa

 • Konsultacje społeczne w sprawie budowy mieszkań z dojściem do własności 15 kwietnia w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a odbędą się pierwsze konsultacje społeczne w sprawie budowy mieszkań z dojściem do własności w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

  Od godziny 16.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jakie należy spełnić warunki, aby móc ubiegać się o kupno jednego z około 280 lokali mieszkalnych, które powstać mają przy ul. Tumskiej oraz Stodólnej.

  Program kupna mieszkań z dojściem do własności dedykowany jest szczególnie dla osób lub rodzin średnio sytuowanych, które regularnie opłacają czynsz i inne opłaty związane z najmem.

 • W Tonacji Naszej Generacji To nowy projekt muzyczny, którego pomysłodawcami są zespoły działające w Klubie „Zazamcze” Centrum Kultury “Browar B.”. Dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się niezwykły koncert.

  Zabrzmią utwory Grzegorza Turnaua, Georga Michaela, Perfectu, Manamu, Kasy Chorych, Deep Purple, Roda Stewarta i wielu innych. Usłyszymy też kilka własnych kompozycji Emila Szprengiela i Marzeny Agnieszki Gajewskiej.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/w-tonacji-naszej-generacji/

 • „Strom-drzewo” Pavla Talicha. Wystawa we Włocławku Dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy “Strom-drzewo” Pavla Talicha.

  Artysta urodził się 4 kwietnia 1957 roku w Humpolcu. Swoje prace tworzy z wykorzystaniem camery obscura, prostego przyrządu optycznego, zbudowanego z poczernionego wewnątrz pudełka, w którym rolę obiektywu pełni niewielki otwór na jednej ze ścian. Cały proces opiera się na procesie chemicznym. Na ekspozycji zobaczymy fotografie z cykli: “Pejzaż mojego dzieciństwa”, “Bernard” i “Strkov”.

  Pavel Talich jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Czech Południowych oraz Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Republiki Czeskiej.

  Wystawę można zwiedzać do 12 maja. Wstęp wolny.

  Informacja o wydarzeniu: https://ckbrowarb.pl/wernisaz-wystawy-strom-drzewo-pavla-talicha/

 • Wernisaż wystawy: „W kuźni Andrzeja Schmidta” Dziś o godz. 17.00 w Muzeum Etnograficznym odbędzie się wernisaż wystawy pt.: „W kuźni Andrzeja Schmidta”. Jest to ekspozycja monograficzna, poświęcona twórczości jednego z najznamienitszych, czynnych zawodowo kujawskich kowali.

  Ekspozycja składa się z wyrobów użytkowych o wyraźnych cechach dekoracyjnych. Na wystawie zobaczyć można między innymi bogato zdobione świeczniki, zestawy kominkowe, a także okienne kraty, fragmenty ogrodzeń i balustrad, zawiasy, klamki, uchwyty, szyldy do zamków drzwiowych. Swoje prace Andrzej Schmidt ozdabia tradycyjnymi esownicami, małżowinami, ślimacznicami, spiralne skręconymi prętami, nacięciami klinowymi. Uzupełnieniem ekspozycji są sprzęty i narzędzia, stanowiące wyposażenie tradycyjnej kuźni: miech, kowadło, młotki, kształtowniki i inne.

  Wszystkie prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz prywatnych. Wystawie towarzyszy katalog.

  Pełna informacja o wydarzeniu: http://muzeum.wloclawek.pl/wernisaz-wystawy-kuzni-andrzeja-schmidta/

 • Zajęcia czytelnicze z okazji Dnia Czekolady Dziś o 10.00 Filia Dziecięca nr 1 biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13 organizuje zajęcia czytelnicze pt. „Bajka pachnąca czekoladą”.

  Okazją do zorganizowania wydarzenia jest Dzień Czekolady.

 • Agro-art Gołaszewo 2019 Wernisaż wystawy odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16.00 w Browarze B.

  Artystom plastykom, którzy przyjechali do Gołaszewa na Międzynarodowy Plener Malarski „Agro-art Gołaszewo 2019″ przyświecała chęć zgłębienia wszystkiego, co nas otacza i wyrażenia swojego malarskiego komentarza do otaczającej rzeczywistości.

  W tym roku, oprócz artystów z Polski, w plenerze uczestniczyli artyści ze Słowacji i z Czech.

  Pełna informacja o wystawie: https://ckbrowarb.pl/wernisaz-wystawy-agro-art-golaszewo-2019/

 • Wiosenny Turniej Łuczniczy 14 kwietnia na Brackiej Osi Strzeleckiej zlokalizowanej na Strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego Rybnica – Ostrowy, odbędzie się Drugi Wiosenny Turniej Łuczniczy. Uczestnicy zawodów będą rywalizować w dwóch kategoriach: 1. Do lat 15 – strzelanie z łuków o naciągu 8-12 kg i 2. Powyżej 15 lat – strzelanie z łuków o naciągu 14 kg.

  Początek zawodów o godzinie 11.00.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/11712/ii-wiosenny-turniej-luczniczy

 • Niedzielny Spektakl Familijny Bajka „O Smoku i Królu leniuchu” zagości na deskach włocławskiego teatru w niedzielę o godz. 11.00.

  To barwne widowisko, wspaniała zabawa, ale i nauka szlachetnych zasad. Spektakl tworzony jest przy interakcji z najmłodszymi widzami, a muzyka i barwna scenografia przenosi ich w świat baśni.

  W przedstawieniu występują aktorzy Teatru Bajlandia w Warszawie.

  Pełna informacja na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/smok-i-krol-leniuch/

 • Legendy bardów XX wieku Koncert odbędzie się w Centrum Kultury Browar B. 14 kwietnia o godz. 18.00.

  Publiczność usłyszy utwory legendarnych twórców: Okudżawy, Cohena, Nohavicy, Wysockiego.

  Zaśpiewają artyści od lat z zamiłowaniem wykonujący utwory swoich mistrzów, a wśród nich wielki bard krakowski Paweł Orkisz z zespołem oraz niesamowity duet Łukasz Nowak i Adam Snokowski, od lat zafascynowany twórczością Jaromira Nohavicy.

  Pełna informacja o koncercie: https://ckbrowarb.pl/legendy-bardow-xx-wieku/

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa