Opublikowano: czw, Paź 10th, 2019

Wiadomości z magistratu 10.10.2019

Włocławek, dn. 10 października 2019 r.

 • Konferencja profrekwencyjna w ratuszu 10 października 2019 roku o godz. 9.30 zapraszamy przedstawicieli redakcji na konferencję profrekwencyjną, która odbędzie się w sali nr 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13.
 • Pokaż region na zdjęciach – nagrody czekają! Urząd Marszałkowski zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”. Do 15 listopada 2019 roku można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

  Nadsyłane w konkursie fotografie powinny prezentować zmiany, które nastąpiły w naszym województwie dzięki realizacji projektów współfinansowanych i finansowanych w ramach dwóch regionalnych programów operacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego: na lata 2007-2013 oraz na lata 2014-2020.

  Uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową w wybranej kategorii: region przyjazny środowisku i rolnictwo, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka; edukacja, kultura i sport; transport i infrastruktura.

  Zwycięzcy otrzymają po 2 tysiące złotych. Nagrody za drugie i trzecie miejsce wyniosą odpowiednio: 1,5 tysiąca złotych i tysiąc złotych. 800 złotych otrzyma autor wyróżnionej pracy.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34111-pokaz-region-na-zdjeciach-nagrody-czekaja

 • W okresie Wszystkich Świętych miejskimi autobusami pojedziemy bez biletu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że 31 października 2019 roku autobusy będą kursować jak w dni robocze i dodatkowo uruchomione zostaną połączenia z cmentarzem komunalnym przy al. Chopina i Pińczatą realizowane przez linie:

  G   w  relacji  ul. Brzezinowa – cmentarz  komunalny – Pińczata

  H   w  relacji  ul. Promienna – u. Wysoka – cmentarz  komunalny – Pińczata

  I     w  relacji   ul. Wiejska  – cmentarz  komunalny  –  Pińczata

  J    w  relacji   ul. Rybnicka  – Płocka/osiedle  – ul.  Zielna – cmentarz  komunalny  – Pińczata

  31 października przejazdy komunikacją publiczną będą bezpłatne.

  1 listopada 2019 roku autobusy będą kursować jak w dni świąteczne (również linia P) i  dodatkowo uruchomione zostaną połączenia z cmentarzem komunalnym przy al. Chopina i Pińczatą realizowane przez linie:

  G, H, I  i  J  jak w dniu 31 października oraz

  A   w   relacji    ul. Toruńska  –  ul.  Cmentarna

  B   w  relacji   ul.  Promienna – ul. Cmentarna

  C    w  relacji   ul.  Promienna  –  ul. Wieniecka  –  ul. Cmentarna

  D    w  relacji  ul. Wiejska –  ul. Cmentarna

  E    w  relacji   ul. Kaliska  –  ul.  Cmentarna

  F    w  relacji  ul. Węglowa  –  ul. Cmentarna

  1 listopada przejazdy komunikacją publiczną we Włocławku będą bezpłatne.

  Uwaga! W związku ze zmianą organizacji ruchu autobusy linii 3, 12, 15, 23 i P nie będą się zatrzymywać na przystanku al. Chopina/Witosa. W ul. Cmentarną wjadą tylko  autobusy linii 3 i 23 oraz oznaczone literami A, B, C, D, E i F.

  2 listopada 2019 roku autobusy będą kursować jak w soboty (również linia P) i dodatkowo uruchomione zostaną połączenia  z cmentarzem komunalnym i Pińczatą jak w dniu 1 listopada tzn. linie A, B, C, D, E, F, G, H, I  i  J.

  2  listopada przejazdy komunikacją publiczną we Włocławku będą bezpłatne. 

  3 listopada 2019 roku autobusy będą kursować jak w niedziele (również linia P) i  dodatkowo uruchomione zostaną połączenia z cmentarzem komunalnym i Pińczatą jak  w  dniu 1 listopada tzn. linie A, B, C, D, E, F, G, H, I, J.

  Uwaga: przejazdy 3 listopada będą płatne na zasadach ogólnych. Na liniach specjalnych (oznaczonych  literami) bilet będzie kosztował 2,60 zł, żadne ulgi nie przysługują.

  4 listopada 2019 roku autobusy będą kursować jak w dni powszednie oraz dodatkowo  linia P. Przejazdy płatne według zasad ogólnych.

 • Szkolenie w Inkubatorze Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne szkolenia dla osób, które chcą założyć własną firmę oraz przedsiębiorców działających w obszarze rewitalizacji. Drugie szkolenie z cyklu „Jak skutecznie prowadzić działalność gospodarczą w obszarze rewitalizacji”?, poświęcone będzie reklamie i promocji firmy w internecie.

  Wykłady odbędą się 12 października 2019 roku we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy ulicy Toruńskiej 148 w godz. 14:00 – 18:00.

  Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres e-mail : biuro@inkubator.wloclawek.pl

  Szkolenia organizowane są w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 Włocławek.

  Pełna informacja na ten temat, w tym formularz zgłoszeniowy, plan szkolenia i regulamin, są dostępne na stronie: https://inkubator.wloclawek.pl/bezplatne-szkolenie-reklama-i-promocja-firmy-w-internecie/

 • POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY Już tylko do niedzieli 13 października 2019 roku potrwają zapisy do siódmej edycji akcji: „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jesienna edycja odbędzie się w weekend 22-24 listopada 2019 roku.

  Akcja w tym roku będzie promowana także w dziewięciu krajach ościennych. Tym samym przedsiębiorcy, którzy zgłoszą się do akcji mogą spodziewać się turystów także z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Norwegii i Szwecji.

  Polska Organizacja Turystyczna ułatwiła proces rejestracji dla partnerów siódmej edycji. Stworzono panel administracyjny, do którego, dzięki funkcji rejestracji i logowania, zarejestrowane podmioty będą miały stały dostęp – również na poczet przyszłych edycji akcji.

  Zgłoszenia można wysyłać za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl Dołączenie do akcji zajmuje jedynie kilka minut. Tam też znajdują się szczegółowe informacje na temat akcji, regulamin oraz instrukcja zgłaszania ofert.

 • Muzeum przywróci blask cennym obrazom „Dzieła godne wystawiania. Konserwacja obrazów Feliksa Pęczarskiego (1804–1862) prekursora realizmu w malarstwie polskim” to nazwa zadania, na które Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku otrzymało dotację w wysokości 30.000 zł w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wspieranie działań muzealnych. Te środki wraz z dotacją Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego umożliwią przywrócenie blasku czterem płótnom autorstwa najbardziej znanego XIX-wiecznego malarza związanego z Włocławkiem.

  Kolekcja obrazów Feliksa Pęczarskiego w MZKiD złożona z 10 obrazów (8 portretów i 2 scen rodzajowych) należy do największych w Polsce. Niestety stan zachowania kilku dzieł jest zły — to efekt wcześniejszych, nie zawsze prawidłowo przeprowadzonych konserwacji wykonanych przed ich zakupem, które zatarły w większości pierwotny wyraz oraz kolorystykę, a to zakłóca ich właściwy odbiór. Ze względu na rangę twórczości Feliksa Pęczarskiego w sztuce polskiej, istnieje konieczność udostępnienia na stałe jego obrazów szerokiej publiczności. Muzeum planuje włączenie ich, jako najważniejszego elementu, do przygotowywanej wystawy stałej „Sztuka Kujaw i ziemi dobrzyńskiej XIX i 1. poł. XX w.” Ekspozycja będzie miała miejsce w gmachu Zbiorów Sztuki. Jej realizacja przewidziana jest w 2020 r.

  Obrazy znanego i cenionego w historii sztuki polskiej realisty są najcenniejszymi dziełami w kolekcji malarstwa Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, gromadzonej w Dziale Sztuki MZKiD.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/dziela-godne-wystawiania/

 • W „Śródmieście Cafe” o radzeniu sobie z depresją 10 października 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na prelekcję o radzeniu sobie z depresją.

  Spotkanie odbędzie się w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Początek o godz. 16:00.

 • Turniej dla szkół i zajęcia edukacyjne w bibliotece 10 października 2019 roku o godz. 11.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się międzyszkolny turniej dla uczniów szkół podstawowych. Tytuł konkursu to: „Od Homera do Tolkiena”.

  10 października o godz.10.00 w Filii Dziecięcej nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpoczną się zajęcia edukacyjne dla dzieci z okazji Europejskiego Tygodnia Dysleksji, zatytułowane: „Jedna literka a zmiana wielka”.

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa