Opublikowano: śr, Paź 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 09.10.2019

Włocławek, dn. 9 października 2019 r.

 • Turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Europy U-17 na stadionie OSiR Miasto Włocławek jest wśród gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy U-17 w piłce nożnej.

  9 października 2019 roku o godz. 15.30 na stadionie OSiR we Włocławku zostanie rozegrany mecz: Belgia – Lichtenstein, a 15 października o godz. 15.30 mecz Polska – Belgia. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

  W turnieju uczestniczyć będą reprezentacje: Polski, Belgii, Macedonii Północnej i Liechtensteinu. Arenami spotkań będą obiekty w Inowrocławiu, Toruniu i Włocławku.

  Organizatorem zawodów Kujawsko – Pomorski Związek Piłki Nożnej, przy współpracy z Włocławską Akademią Piłkarską.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/1/13300/uefa-u17-we-wloclawku

 • „Włocławki – Nowa Odsłona”. Otwarcie wystawy pokonkursowej 9 października 2019 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród i wyróżnień w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt małej formy użytkowej/dekoracyjnej pt. „Włocławki – Nowa Odsłona 2019”.

  Konkurs adresowany był przede wszystkim do artystów plastyków oraz studentów uczelni artystycznych, którzy nie krępując swojej wyobraźni mogli zaprezentować wizje na „Włocławki” w nowej odsłonie. Spośród prac spełniających wymogi regulaminowe Jury dokonało wyboru najlepszych projektów małych form użytkowych i przyznało trzy nagrody i dwa wyróżnienia specjalne.

 • Włocławianie polubili rowery miejskie Od 7 sierpnia 2019 roku, czyli od czasu wprowadzenia pilotażowego programu Włocławski Rower Miejski, z tej formy transportu i rekreacji skorzystało ok. 1800 użytkowników. Włocławianie przejechali już ponad 40 tysięcy kilometrów w trakcie ponad 12 tysięcy przejazdów.

  Z rowerów miejskich może skorzystać każdy. Osoby chcące wypożyczyć rower muszą zapoznać się z regulaminem, który dostępny jest na stronie www.wrm.bike  Tam też znajdują się wszelkie szczegóły dotyczące Włocławskiego Roweru Miejskiego, w tym m.in. odpowiedzi na pytania: czy można uruchomić rower nie posiadając aplikacji mobilnej, czy trzeba zostawić go w strefie WRM i co zrobić, gdy nie ma miejsca oraz czy las lub park może być miejscem parkowania roweru.

  Operatorem programu jest Orange.

  Obecnie w ramach pilotażowego programu Włocławski Rower Miejski dostępnych jest 50 pojazdów zlokalizowanych w 6 strefach WRM-ROOVEE PARK: Delfin, Ostrowska, Przystań przy ul. Piwnej, Promienna, Okrzei, Kaliska. Dodatkowo, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, we Włocławku zostały otwarte trzy wirtualne stacje Włocławskiego Roweru Miejskiego: na osiedlu Południe (SP 23), w Michelinie (SP 19) i na Zawiślu (zatoka autobusowa).

 • Wybieramy “Markowy lokal Śródmieścia” Dwadzieścia podmiotów gospodarczych funkcjonujących w obszarze rewitalizacji rywalizuje o tytuł “Markowego lokalu Śródmieścia”. Internetowe głosowanie potrwa do 14 października 2019 r.

  Plebiscyt organizowany jest przez Urząd Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR). Przedsięwzięcie 2.1.5. “Markowy lokal Śródmieścia” realizowane w związku z niskim poziomem gospodarczym obszaru rewitalizacji, adresowane jest do przedsiębiorców prowadzących tam działalność.

  Zgodnie z zapisami GPR, przedsięwzięcie polega na organizacji cyklicznego konkursu na najlepszą jakościowo usługę lub produkt Śródmieścia. Wybrany w drodze głosowania  mieszkańców przedsiębiorca otrzyma tytuł “Markowego lokalu Śródmieścia z oznaczeniem na witrynie oraz voucher na usługi promocyjne w lokalnych mediach. Wartość nagrody wynosi około 5 tys. zł.

  Wyniki “Markowego Lokalu Śródmieścia” zostaną opublikowane nie później niż 15 listopada 2019.

  Głosowanie odbywa się pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/13274/wybierz-markowy-lokal-srodmiescia

 • 12 października kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych Tradycyjnie, w ramach akcji będzie prowadzony odbiór mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z poszczególnych osiedli we Włocławku.

  Tym razem niepotrzebnych, dużych odpadów pozbędą się mieszkańcy osiedla Południe. Odbiór rzeczy przez „Saniko” będzie prowadzony w godzinach od 6.00 do 15.00.

  Zbiórki odbędą się jeszcze: 19 i 26 października 2019 roku

  Szczegółowy harmonogram jest opublikowany: https://www.zbierajselektywnie.pl/zbiorka-mebli

 • Straż Miejska przypomina: spalanie odpadów jest zabronione Od 1 października 2019 roku do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło 17 interwencji związanych z możliwością popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów. W dwóch przypadkach kontrole strażników wykazały spalanie starych mebli i zakończyły się nałożeniem mandatów karnych. W jednym przypadku stwierdzono materiał przygotowany do spalenia, dlatego została zastosowana forma pouczenia.

  Straż Miejska przypomina, że na gruncie prawa, pozbywanie się odpadów regulują odpowiednie przepisy. Strażnicy mogą, w drastycznych przypadkach, kierować wnioski do sądu o ukaranie.  Natomiast osoba, która udaremnia lub utrudnia wykonanie kontroli paleniska popełnia przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, zatem gdy właściciel posesji odmawia wpuszczenia funkcjonariuszy Straży Miejskiej, sprawa może być przekazana do dalszej realizacji przez policję.

  W ubiegłym (2018) roku strażnicy miejscy przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję informacyjną,  której myśl przewodnia brzmiała „domowy piec to nie spalarnia śmieci”, połączoną z kolportowaniem ulotek wśród osób zainteresowanych problemem spalania odpadów, ale wśród administratorów i zarządców kamienic oraz właścicieli nieruchomości jednorodzinnych, która miała zwrócić uwagę na ten problem i spowodować, że w jakimś zakresie zostanie zminimalizowany.

  Warto dodać, że kontrole palenisk na nieruchomościach prywatnych mogą być prowadzone od godz. 6:00 do 22:00, a na terenach, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza – przez całą dobę.

  W sytuacjach, w których występują znamiona wskazujące na możliwość popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów (pamiętajmy przy tym, że nie każdy wydobywający się z komina dym jest wynikiem spalania odpadów), należy kontaktować się na alarmowy numer telefonu Straży Miejskiej 986.

 • Akcja bezpłatnych badań mammograficznych 25 października 2019 roku w godz. od 8.00 do 17.00 przy markecie Kaufland (ul. Kilińskiego 5) będzie dostępny mammobus.

  Bezpłatne badanie mammograficzne będzie adresowane do kobiet w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

  Organizatorzy badania we Włocławku proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty).

 • Co w „Śródmieście Cafe” 9 października 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na spotkanie w ramach akcji “Kawiarnia obywatelska dla osób z autyzmem”. Początek o godz. 16:00.

  O tej samej porze rozpocznie się dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 “Zazamcze”.

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa