Opublikowano: czw, Sie 9th, 2018

Wiadomości z magistratu 09.08.2018

Włocławek, dn. 9 sierpnia 2018 r.

 • Już po sinicach. Kąpielisko nad jeziorem Czarnym otwarte Komunikatem wydanym 8 sierpnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku poinformował, że woda w kąpielisku zlokalizowanym nad jeziorem Czarnym jest przydatna do kąpieli.

  Informacja jest opublikowana: https://www.pssewloclawek.pl/

 • Najbliższej nocy wystąpią utrudnienia w ruchu Przypominamy, że w związku z wymianą istniejącej sieci wodociągowej z przyłączami, od 09.08.2018r. od godz. 23:30 do 10.08.2018r. do godz. 05:00 zostanie wyłączony z ruchu wjazd na Rondo Tajnej Organizacji Nauczycielskiej z ul. Kilińskiego.
 • Dziś polecamy czytanie w plenerze Dziś o godz. 12.00 Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza dzieci na „Podwórkowe czytanie” – wakacyjne spotkanie z bajkami.

  Impreza odbędzie się na placu zabaw przy Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego ul. Bechiego 2.

  W razie niepogody bibliotekarze zapraszają do siedziby biblioteki.

  „Podwórkowe czytanie” realizowane jest w ramach projektu: „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką”, finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/

 • „Rodzina w Centrum 2” – przeczytaj, skorzystaj Od 1 lipca 2018r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku kontynuuje realizację partnerskiego projektu Rodzina w Centrum.

  Obecny projekt pod nazwą „Rodzina w Centrum 2” jest drugą edycją i kontynuacją działań mających  na celu zwiększenie dostępu do wspierania rodzin naturalnych i zastępczych w województwie kujawsko-pomorskim na lata 2018-2020.

  Wśród form wsparcia, które będą realizowane w bieżącym roku, znajdują się m.in:  warsztaty i specjalistyczne poradnictwo.

  Zakres projektu został poszerzony o działania wspierające na terenie dwóch świetlic środowiskowych: Zefir i Zorza. W wymienionych placówkach odbywać się będą regularnie zajęcia socjoterapeutyczne oraz korepetycje z matematyki. Placówki wsparcia zostaną doposażone w sprzęty ułatwiające prowadzenie zajęć. W świetlicy Zorza planowany jest również remont.

  Udział w projekcie jest bezpłatny, rekrutacja ma charakter ciągły.

  Szczegółowe informacje na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1979

 • PCK zamienia przemoc w pomoc Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża realizował projekt współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn.: „Zamień przemoc w pomoc”. W ramach projektu przeprowadzone zostały trzy szkolenia w łącznej liczbie 21 godzin z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych.

  Szkoleniem objętych zostało 30 opiekunek PCK. Głównym założeniem szkolenia było nabycie wiedzy na temat umiejętnego wykrywania przemocy fizycznej, psychicznej, a także ekonomicznej wśród  podopiecznych. Siostry PCK zdobyły niezbędną wiedzę w zakresie udzielenia skutecznej pomocy ofiarom przemocy oraz działań prewencyjnych, które należy podjąć, aby do takiej przemocy nie dopuścić.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.pckwloclawek.org.pl/index.php/484-projekt-zamien-przemoc-w-pomoc

 • Leśne wakacje z przygodą rozpoczęte! Uczestnikami „Leśnych wakacji z przygodą” są dzieci reprezentujące rodziny korzystające ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w tym z Klubu Integracji Społecznej oraz rodziny nieobjęte świadczeniami MOPR.

  To trzecia edycja grantowego projektu partnerskiego, finansowanego przez „Fundację ANWIL dla Włocławka”, realizowanego we współpracy pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku, Nadleśnictwem Włocławek i Fundacją Caietanus.

  Codziennie podczas półkolonii odbywają się  warsztaty dotyczące kultury i obyczajów różnych krajów.

  W ramach  projektu “Leśne wakacje z przygodą” zaplanowano trzy turnusy aktywnego wypoczynku. Półkolonie będą trwały do 24 sierpnia br.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1981

 • Będą kolejne vouchery na żłobki i nianie Rodziny z regionu kolejny raz będą mogły otrzymać nawet 800 złotych miesięcznie w postaci voucherów na pokrycie kosztów opieki na małymi dziećmi w żłobku lub wynagrodzenie niani – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl

  Wystartował konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym zarząd województwa wyłoni podmioty odpowiedzialne za realizację tego rodzaju projektów. To one rozdysponują wsparcie wśród młodych rodziców. Ze wsparcia skorzysta co najmniej 1,5 tysiąca rodzin.

  Pomoc finansową, która trafia bezpośrednio w ręce rodziców, można wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Chodzi między innymi o wynagrodzenie niani (do 800 złotych miesięcznie) i dziennego opiekuna (do 600 złotych miesięcznie), a także opłacenie pobytu malucha w żłobku (do 800 złotych miesięcznie) lub klubie dziecięcym (do 600 złotych miesięcznie). Z tej pomocy można korzystać przez 12 miesięcy. Dodatkowym wsparciem są szkolenia i doradztwo dla rodziców poszukujących pracy.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32987-kolejne-vouchery-na-zlobki-i-nianie

 • Być jak Zagajewski – warsztaty rodzinne w muzeum Dziś o godz. 11.00 w Zbiorach Sztuki odbędą się warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej pt. „Ja jestem artysta wielki. Rzecz o Stanisławie Zagajewskim (1927–2008)”.

  Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym rzeźba różni się od płaskorzeźby. Spróbują także swoich sił w trudnej sztuce interpretacji, dzięki czemu uświadomią sobie, że nie tylko to, co piękne może wzbudzać podziw. Natomiast w części warsztatowej, inspirując się twórczością Stanisława Zagajewskiego, wykonają własną rzeźbę w glinie, dodając do tego surowce „najniższej rangi”, tj. nakrętki, słomki, koraliki, druciki.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/byc-jak-zagajewski/

MartinezFilm

Informacje

Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim

22 marca 2019, Możliwość komentowania Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim została wyłączona

Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo

20 marca 2019, Możliwość komentowania Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo została wyłączona

Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”. została wyłączona

Rusza trasa Nowej Piątki!

18 marca 2019, Możliwość komentowania Rusza trasa Nowej Piątki! została wyłączona

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności. została wyłączona

”Pod dachami Paryża”

17 marca 2019, Możliwość komentowania ”Pod dachami Paryża” została wyłączona

Archiwa