Opublikowano: śr, Sie 8th, 2018

Wiadomości z magistratu 08.08.2018

Włocławek, dn. 8 sierpnia 2018 r.

 • Ostrzeżenie 2 stopnia o upałach! Od dziś od godz. 12.30 do piątku do godz. 15.30 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozowane są upały.

  Temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 22°C.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 2.

 • Briefing prasowy na Przystani Dziś o godz. 12.00 na Przystani przy ul. Piwnej rozpocznie się briefing prasowy poświęcony Festiwalowi Wisły.

  Serdecznie zapraszamy przedstawicieli redakcji.

 • Wkrótce ruszą prace budowlane w bibliotece przy ul. Warszawskiej Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że 13 sierpnia rozpoczną się prace związane z montażem windy zewnętrznej w gmachu biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13 (Budżet Obywatelski 2018).

  Prace te spowodują pewne zakłócenia w codziennej pracy biblioteki. Utrudnione będzie również parkowanie na parkingu znajdującym się za budynkiem.

  Bibliotekarze przepraszają za ewentualne utrudnienia i niedogodności w korzystaniu z biblioteki i proszą o cierpliwość oraz zrozumienie.

  Informacja jest opublikowana: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/

 • Nocne utrudnienia w ruchu Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg informuje, że w związku z wymianą istniejącej sieci wodociągowej z przyłączami, od 09.08.2018r. od godz. 23:30 do 10.08.2018r. do godz. 05:00 zostanie wyłączony z ruchu wjazd na Rondo Tajnej Organizacji Nauczycielskiej z ul. Kilińskiego.
 • Projekt dokumentu do wglądu Od dziś w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja 22 wyłożony jest do publicznego wglądu projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu na lata 2019 – 2028 dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych, położonych na terenie Gminy Miasto Włocławek.

  Zainteresowani właściciele lasów mogą zapoznawać się z dokumentacją w godzinach: poniedziałek, środa, czwartek 7:30-15:00; wtorek 7:30 – 16:30; piątek 7:30 – 13:30 .

  Na podstawie art. 21 ust. 5 ustawy o lasach w terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu można składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie projektu.

  Uwagi należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, na adres email: srodowisko@um.wloclawek.pl lub w siedzibie Urzędu.

  Uwagi i wnioski złożone po terminie pozostaną bez rozpatrzenia (decyduje data wpływu)

  Projekt dokumentu będzie dostępny do 06.10.2018 r.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.bip.um.wlocl.pl/obwieszczenie-o-wylozeniu-do-publicznego-wgladu-projektu-uproszczonego-planu-urzadzenia-lasow/

 • Potrzeba pomoc lub porada prawna po nieudanym zakupie? Pomoże Miejski Rzecznik Konsumentów Siedziba Miejskiego Rzecznika Konsumentów mieści się w gmachu Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja 22 (pok. 10, 11; tel.+48 54 414-43-05).

  Kompetencje Miejskiego Rzecznika Konsumentów to udzielanie bezpłatnych informacji i porad w zakresie praw i interesów konsumentów, występowanie w imieniu i na rzecz konsumentów do przedsiębiorców, udzielanie pomocy w kierowaniu spraw na drogę sądową.

  Miejski Rzecznik Konsumentów może również:

  – wytaczać powództwa na rzecz konsumentów oraz wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumentów.

  – występować do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskami o wszczęcie postępowania przeciwko przedsiębiorcom nadużywającym pozycji dominującej na rynku (praktyki monopolistyczne) oraz w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

  – składać wnioski o zmianę lub stanowienie prawa miejscowego w sprawach ochrony konsumentów.

  Więcej informacji na ten temat, a także druk wniosku o udzielenie pomocy konsumentowi, można znaleźć pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/miejski-rzecznik-konsumentow/

 • Festiwal Wisły w niedzielę zagości we Włocławku 12 sierpnia rusza druga edycja FESTIWALU WISŁY, największego w Polsce zlotu tradycyjnych jednostek rzecznych. Każdy kto w niedzielne przedpołudnie wybierze się na włocławskie bulwary będzie mógł obserwować paradę kilkudziesięciu niepowtarzalnych statków i łodzi (drakkarów, berlinek, szkut, galarów i innych). Flisacy zaprezentują je płynąc z przystani przy ul. Piwnej w kierunku tamy, a następnie zawrócą i udadzą się rejs do Nieszawy.

  Początek parady o godz. 10:00. Wcześniej, o godz. 8:30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji flisaków i szyprów wiślanych w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku.

  Festiwalowe klimaty będzie można poczuć także w wieczór poprzedzający inaugurację FESTIWALU WISŁY. Miłośnicy muzyki szantowej i kultury żeglarskiej, a także wszystkie osoby liczące na dobrą zabawę, będą mogły posłuchać występu zespołu „Barowe Żywioły”. Razem z zespołem oraz flisakami, będzie można się bawić w sobotę 11 sierpnia na przystani przy ul. Piwnej.

  Wszystkich włocławian i gości serdecznie zapraszamy.

 • Ciekawostka z muzeum. Dzieło Wita Płażewskiego odzyskuje dawny blask Wraz z pracami remontowymi trwającymi w Muzeum Historii Włocławka, równolegle prowadzone są prace konserwatorskie przy ceramicznym fryzie autorstwa Wita Płażewskiego.

  Dzieło znajdujące się na dziedzińcu muzeum pochodzi z 1973 r. i przedstawia w ośmiu oddzielnych kompozycjach dzieje Włocławka na tle historii Polski — od narodzin do czasów PRL-u.

  Prace polegają na zabezpieczaniu ceramiki, która miejscami odspoiła się od podłoża, czyli od ściany, na uzupełnieniu ubytków oraz scaleniu kolorystycznemu.

  Fryz ten jest świadectwem bardzo bogatych tradycji ceramicznych we Włocławku w latach 60. i 70. XX w., w których to tworzyła cała plejada włocławskich ceramików, w tym również autor tego dzieła.

  Pod adresem: http://muzeum.wloclawek.pl/dzielo-plazewskiego-odzyskuje-dawny-blask/ muzeum publikuje informację na ten temat oraz zdjęcia z różnych etapów prac konserwatorskich.

 • Filmowe rozpoczęcie weekendu. „Gwiezdne wojny” w plenerze Włocławski Instytut Rozwoju organizuje trzeci w tym sezonie seans Kina Samochodowego “Stara Zajezdnia”, realizowanego dzięki grantowi programu Lechstarter oraz wsparciu Urzędu Miasta Włocławek.

  10 sierpnia o 21:00 na Pchlim Targu przy al. Kazimierza Wielkiego 12 zostaną wyświetlone “Gwiezdne Wojny. Część IV: Nowa Nadzieja” w reż. Georga Lucasa (1977) z Markiem Hamillem, Carrie Fisher i Harrisonem Fordem w rolach głównych. W roli Obi-Wana Kenobiego sir Alec Guinness, głosu Darthowi Vaderowi użyczył James Earl Jones.

  Wstęp od 12. roku życia.

 • W niedzielę… Bulwar Teatru 12 sierpnia od godz. 16.00 zapraszamy na Letni Bulwar z Teatrem Impresaryjnym.

  W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję m.in. wymyśleć postaci z przedmiotów domowego użytku, zapoznają się z technikami lalkowymi, stworzą własne lalki do widowiska, wezmą udział w inscenizacji spektaklu lalkowego…

  Do krainy wyobraźni zabierze publiczność, specjalnie stworzony na tę okazję z uczestników zabawy, pociąg! Nie zabraknie zabaw, gier i konkursów z nagrodami dla całych rodzin!

  Chętni zaproszeni zostaną również do zabawy w profesjonalną scenę, a widzowie wysłuchają kilku wierszy znanych i lubianych autorów piszących przede wszystkim dla dzieci…

  Więcej na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/bulwar-teatru-2/

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

“Bezpieczny Pierwszak” 2018

19 października 2018, Możliwość komentowania “Bezpieczny Pierwszak” 2018 została wyłączona

Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg.

18 października 2018, Możliwość komentowania Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg. została wyłączona

Dzień Seniora we Włocławku

17 października 2018, Możliwość komentowania Dzień Seniora we Włocławku została wyłączona

Będą inwestycje we włocławskim ANWILU

16 października 2018, Możliwość komentowania Będą inwestycje we włocławskim ANWILU została wyłączona

Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych

16 października 2018, Możliwość komentowania Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych została wyłączona

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

15 października 2018, Możliwość komentowania Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” została wyłączona

Archiwa