Opublikowano: śr, Sie 8th, 2018

Wiadomości z magistratu 08.08.2018

Włocławek, dn. 8 sierpnia 2018 r.

 • Ostrzeżenie 2 stopnia o upałach! Od dziś od godz. 12.30 do piątku do godz. 15.30 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozowane są upały.

  Temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 22°C.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 2.

 • Briefing prasowy na Przystani Dziś o godz. 12.00 na Przystani przy ul. Piwnej rozpocznie się briefing prasowy poświęcony Festiwalowi Wisły.

  Serdecznie zapraszamy przedstawicieli redakcji.

 • Wkrótce ruszą prace budowlane w bibliotece przy ul. Warszawskiej Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że 13 sierpnia rozpoczną się prace związane z montażem windy zewnętrznej w gmachu biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13 (Budżet Obywatelski 2018).

  Prace te spowodują pewne zakłócenia w codziennej pracy biblioteki. Utrudnione będzie również parkowanie na parkingu znajdującym się za budynkiem.

  Bibliotekarze przepraszają za ewentualne utrudnienia i niedogodności w korzystaniu z biblioteki i proszą o cierpliwość oraz zrozumienie.

  Informacja jest opublikowana: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/

 • Nocne utrudnienia w ruchu Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg informuje, że w związku z wymianą istniejącej sieci wodociągowej z przyłączami, od 09.08.2018r. od godz. 23:30 do 10.08.2018r. do godz. 05:00 zostanie wyłączony z ruchu wjazd na Rondo Tajnej Organizacji Nauczycielskiej z ul. Kilińskiego.
 • Projekt dokumentu do wglądu Od dziś w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja 22 wyłożony jest do publicznego wglądu projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu na lata 2019 – 2028 dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych, położonych na terenie Gminy Miasto Włocławek.

  Zainteresowani właściciele lasów mogą zapoznawać się z dokumentacją w godzinach: poniedziałek, środa, czwartek 7:30-15:00; wtorek 7:30 – 16:30; piątek 7:30 – 13:30 .

  Na podstawie art. 21 ust. 5 ustawy o lasach w terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu można składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie projektu.

  Uwagi należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, na adres email: srodowisko@um.wloclawek.pl lub w siedzibie Urzędu.

  Uwagi i wnioski złożone po terminie pozostaną bez rozpatrzenia (decyduje data wpływu)

  Projekt dokumentu będzie dostępny do 06.10.2018 r.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.bip.um.wlocl.pl/obwieszczenie-o-wylozeniu-do-publicznego-wgladu-projektu-uproszczonego-planu-urzadzenia-lasow/

 • Potrzeba pomoc lub porada prawna po nieudanym zakupie? Pomoże Miejski Rzecznik Konsumentów Siedziba Miejskiego Rzecznika Konsumentów mieści się w gmachu Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja 22 (pok. 10, 11; tel.+48 54 414-43-05).

  Kompetencje Miejskiego Rzecznika Konsumentów to udzielanie bezpłatnych informacji i porad w zakresie praw i interesów konsumentów, występowanie w imieniu i na rzecz konsumentów do przedsiębiorców, udzielanie pomocy w kierowaniu spraw na drogę sądową.

  Miejski Rzecznik Konsumentów może również:

  – wytaczać powództwa na rzecz konsumentów oraz wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumentów.

  – występować do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskami o wszczęcie postępowania przeciwko przedsiębiorcom nadużywającym pozycji dominującej na rynku (praktyki monopolistyczne) oraz w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

  – składać wnioski o zmianę lub stanowienie prawa miejscowego w sprawach ochrony konsumentów.

  Więcej informacji na ten temat, a także druk wniosku o udzielenie pomocy konsumentowi, można znaleźć pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/miejski-rzecznik-konsumentow/

 • Festiwal Wisły w niedzielę zagości we Włocławku 12 sierpnia rusza druga edycja FESTIWALU WISŁY, największego w Polsce zlotu tradycyjnych jednostek rzecznych. Każdy kto w niedzielne przedpołudnie wybierze się na włocławskie bulwary będzie mógł obserwować paradę kilkudziesięciu niepowtarzalnych statków i łodzi (drakkarów, berlinek, szkut, galarów i innych). Flisacy zaprezentują je płynąc z przystani przy ul. Piwnej w kierunku tamy, a następnie zawrócą i udadzą się rejs do Nieszawy.

  Początek parady o godz. 10:00. Wcześniej, o godz. 8:30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji flisaków i szyprów wiślanych w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku.

  Festiwalowe klimaty będzie można poczuć także w wieczór poprzedzający inaugurację FESTIWALU WISŁY. Miłośnicy muzyki szantowej i kultury żeglarskiej, a także wszystkie osoby liczące na dobrą zabawę, będą mogły posłuchać występu zespołu „Barowe Żywioły”. Razem z zespołem oraz flisakami, będzie można się bawić w sobotę 11 sierpnia na przystani przy ul. Piwnej.

  Wszystkich włocławian i gości serdecznie zapraszamy.

 • Ciekawostka z muzeum. Dzieło Wita Płażewskiego odzyskuje dawny blask Wraz z pracami remontowymi trwającymi w Muzeum Historii Włocławka, równolegle prowadzone są prace konserwatorskie przy ceramicznym fryzie autorstwa Wita Płażewskiego.

  Dzieło znajdujące się na dziedzińcu muzeum pochodzi z 1973 r. i przedstawia w ośmiu oddzielnych kompozycjach dzieje Włocławka na tle historii Polski — od narodzin do czasów PRL-u.

  Prace polegają na zabezpieczaniu ceramiki, która miejscami odspoiła się od podłoża, czyli od ściany, na uzupełnieniu ubytków oraz scaleniu kolorystycznemu.

  Fryz ten jest świadectwem bardzo bogatych tradycji ceramicznych we Włocławku w latach 60. i 70. XX w., w których to tworzyła cała plejada włocławskich ceramików, w tym również autor tego dzieła.

  Pod adresem: http://muzeum.wloclawek.pl/dzielo-plazewskiego-odzyskuje-dawny-blask/ muzeum publikuje informację na ten temat oraz zdjęcia z różnych etapów prac konserwatorskich.

 • Filmowe rozpoczęcie weekendu. „Gwiezdne wojny” w plenerze Włocławski Instytut Rozwoju organizuje trzeci w tym sezonie seans Kina Samochodowego “Stara Zajezdnia”, realizowanego dzięki grantowi programu Lechstarter oraz wsparciu Urzędu Miasta Włocławek.

  10 sierpnia o 21:00 na Pchlim Targu przy al. Kazimierza Wielkiego 12 zostaną wyświetlone “Gwiezdne Wojny. Część IV: Nowa Nadzieja” w reż. Georga Lucasa (1977) z Markiem Hamillem, Carrie Fisher i Harrisonem Fordem w rolach głównych. W roli Obi-Wana Kenobiego sir Alec Guinness, głosu Darthowi Vaderowi użyczył James Earl Jones.

  Wstęp od 12. roku życia.

 • W niedzielę… Bulwar Teatru 12 sierpnia od godz. 16.00 zapraszamy na Letni Bulwar z Teatrem Impresaryjnym.

  W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję m.in. wymyśleć postaci z przedmiotów domowego użytku, zapoznają się z technikami lalkowymi, stworzą własne lalki do widowiska, wezmą udział w inscenizacji spektaklu lalkowego…

  Do krainy wyobraźni zabierze publiczność, specjalnie stworzony na tę okazję z uczestników zabawy, pociąg! Nie zabraknie zabaw, gier i konkursów z nagrodami dla całych rodzin!

  Chętni zaproszeni zostaną również do zabawy w profesjonalną scenę, a widzowie wysłuchają kilku wierszy znanych i lubianych autorów piszących przede wszystkim dla dzieci…

  Więcej na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/bulwar-teatru-2/

MartinezFilm

Informacje

Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim

22 marca 2019, Możliwość komentowania Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim została wyłączona

Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo

20 marca 2019, Możliwość komentowania Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo została wyłączona

Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”. została wyłączona

Rusza trasa Nowej Piątki!

18 marca 2019, Możliwość komentowania Rusza trasa Nowej Piątki! została wyłączona

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności. została wyłączona

”Pod dachami Paryża”

17 marca 2019, Możliwość komentowania ”Pod dachami Paryża” została wyłączona

Archiwa