Opublikowano: czw, Gru 6th, 2018

Wiadomości z magistratu 06.12.2018

Włocławek, dn. 6 grudnia 2018 r.

 • Rozstrzygnięcie konkursu na nazwę Centrum Rewitalizacji Dziś o godz. 14.00 w sali 302 ratusza przy Zielonym Rynku nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na nazwę Centrum Rewitalizacji.

  Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

 • Dziś Mikołajki! Z tej okazji zapraszamy na bajkową imprezę! Świecące dekoracje w centrum miasta, powitanie świętego Mikołaja, piękna choinka i koncert, to tylko niektóre z atrakcji mikołajkowego eventu.

  O godz. 16.00 na placu Wolności rozpocznie się impreza pt. „Włocławek jak z bajki”.

  Zaplanowane są m.in. różnorodne atrakcje dla dzieci, w tym słodki poczęstunek. Będzie spotkanie z Mikołajem, na placu Wolności zagoszczą postacie z bajek, a w świąteczną atmosferę wprowadzą: występ Chóru Canto i koncert Agnieszki Twardowskiej.

  Nastąpi również start miejskich iluminacji bożonarodzeniowych. Serdecznie zapraszamy!

 • Stacja Mikołajowo Dziś o godz. 13.00 na placu Wolności odbędzie się akcja rozdawania świątecznych pierników. Organizatorem wydarzenia jest Klub „Łęg”.
 • Wielkie otwarcie lodowiska przy al. Chopina Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na otwarcie lodowiska przy Hali Mistrzów.

  Już dzisiaj o godz. 16.30 na lodowisku przy Hali Mistrzów będzie okazja zobaczyć wspaniały pokaz fireshow, a o godz. 17.00 nastąpi oficjalne otwarcie lodowiska, po którym zapraszamy na wspólną zabawę przy muzyce na żywo.

  Do końca lutego lodowisko przy Hali Mistrzów czynne będzie codziennie od godz. 9.00 do 20.30, ostatnie wejście o godz. 19.00.

  Przypomnijmy, że dzięki sprzyjającej aurze już od 1 grudnia czynne jest lodowisko przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim. Na lodowisko przy ul. Wysokiej zapraszamy codziennie od godz. 15 do 20.30 (wejścia o 15.00, 17.00, 19.00)

  Cennik wejść nie uległ zmianie. Tym samym dorośli za korzystanie z lodowiska zapłacą 8 zł, natomiast dzieci, młodzież i studenci do 26 roku życia oraz emeryci,  renciści a także posiadacze Karty Seniora – 4 zł.

 • Młodzież z Włocławka w marszałkowskim projekcie edukacyjnym Blisko tysiąc dwustu uczniów i trzydzieścioro sześcioro nauczycieli z dwunastu szkół województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczy od września w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski projekcie edukacyjnym „Region Nauk Ścisłych II – edukacja przyszłości”. Szkoły otrzymały już meble i niezbędne pomoce dydaktyczne, z których korzystać będą w unowocześnionych pracowniach matematycznych i informatycznych. Czekają na sprzęt komputerowy.

  Pierwsze zajęcia ruszą z początkiem lutego 2019 roku. Lekcje prowadzone przez trzy szkolne semestry odbywać się będą na uczelni wyższej oraz w szkołach uczestniczących w projekcie. Dla programistów zaplanowano także zajęcia on-line. W lutym 2019 roku ruszą również jednodniowe, ośmiogodzinne warsztaty naukowe dla uczniów poszczególnych szkół. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

  W gronie szkół – uczestników projektu są placówki z Włocławka: I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej, II LO im. M. Kopernika, III LO im. M. Konopnickiej, IV LO im. K.K. Baczyńskiego oraz Technikum w Zespole Szkół Budowlanych.

  Pełna informacja o projekcie, w tym lista szkół oraz harmonogram warsztatów są opublikowane: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33576-region-nauk-scislych-trwa-druga-edycja-programu

 • Maraton Pisania Listów Amnesty International Dziś od godz. 8.00 do godz. 17.00 oraz jutro od godz. 8.00 do 14.00 Maraton Pisania Listów odbędzie się w gmachu I Liceum im. Ziemi Kujawskiej przy ul. Mickiewicza.

  Akcja ma charakter otwarty, skierowana jest również do mieszkańców Włocławka.

 • Otwarcie wystawy prac Włocławskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Dziś o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy prac członków Włocławskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

  Na wystawie zaprezentowane będą prace, które powstały w ramach projektu „Sztuka naszych możliwości” dofinansowanego przez Urząd Miasta Włocławek. Projekt ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym na stwardnienie rozsiane odkryć własne pasje i możliwości realizowania się poprzez szeroko rozumianą sztukę.

  Wstęp wolny.

 • Mikołajki z Erasmus+ Regionalny Punkt Informacyjny ERASMUS+, działający przy Kujawskiej Szkole Wyższej, organizuje Mikołajki z ERASMUS+, które odbędą się 6 dziś o godz. 14.00 w Collegium Novum KSW przy ul. Okrzei 94A.

  W programie spotkania: prezentacja założeń działania programu ERASMUS+ i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, relacje z wyjazdów w ramach Programu oraz nowość – ponadnarodowa mobilność uczniów PO WER – jak znaleźć partnerów projektu.

 • Honorowa zbiórka krwi Dziś w godzinach od 12.30 do 16.30 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku organizuje zbiórkę krwi.

  Pobór krwi odbywać się będzie w specjalnie do tego przystosowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. 3 Maja u wylotu do pl. Wolności.

  Informacja na ten temat: http://www.pckwloclawek.org.pl/index.php/502-otwarta-akcja-poboru-krwi-12-2018i

 • W sobotę będą dostępne mobilne PSZOK-i 8 grudnia uruchomione zostaną Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, tzw. MPSZOK-i. Do punktów będzie można dostarczyć odpady komunalne, m.in. baterie, akumulatory, świetlówki oraz odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzętu elektryczny i elektroniczny.

  Harmonogram Mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych:

  – aleja Jana Pawła II w godz. od 7:30 do 10:30
  – ul. Promienna w godz. od 7:30 do 10:30
  – ul. Broniewskiego (tzw. plac cyrkowy) w godz. od 7:30 do 10:30
  – ul. Witoszyńska 16/Grodzka 82 w godz. od 11:00 do 14:00
  – Zielony Rynek w godz. od 11:00 do 14:00
  – ul. Ostrowska w godz. od 11:00 do 14:00

  Pełna informacja na ten temat: http://www.zbierajselektywnie.pl/

 • Fajerwerki i petardy. Bezpieczeństwo i porządek prawny W dniu 4 grudnia br. około godz. 19:40 do Dyżurnego Straży Miejskiej we Włocławku wpłynęła pierwsza w tym okresie interwencja związana z odpalaniem petard.

  Straż Miejska przypomina, że zgodnie z zapisem Uchwały Nr 46/VII/1994 Rady Miasta Włocławek z dnia 31 grudnia 1994 roku na terenie miasta Włocławek w sposób legalny możemy używać petard i fajerwerków jedynie w dniach 31 grudnia i 1 stycznia każdego roku. W pozostałe dni roku obowiązuje zakaz używania materiałów pirotechnicznych. Tylko wyjątkowo ten zakaz nie obowiązuje po uzyskaniu zezwolenia Prezydenta Miasta Włocławek.

  Za nieprzestrzeganie zakazu i zabronione używanie petard oraz fajerwerków strażnicy miejscy mogą zastosować odpowiednie środki prawne, w tym nakładać mandaty karne oraz kierować wnioski o ukaranie do sądu  na podstawie przepisu art. 54 Kodeksu Wykroczeń w związku z wyżej wymienioną Uchwałą. Również na podstawie np. art. 51 § 1 i 2 Kodeksu Wykroczeń w przypadku, gdyby sprawca czynu doprowadził do zakłócenia ładu, porządku publicznego. Za tego rodzaju wykroczenie wobec sprawcy, który ma ukończone 17 lat można zastosować mandat karny  w  wysokości do 500 zł lub skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.strazmiejska.um.wlocl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1376&Itemid=1

 • Posiedzenia Komisji Rady Miasta Dziś w sali nr 20 włocławskiego ratusza obradować będą Komisje Rady Miasta Włocławek.

  O godz. 9.00 rozpocznie się posiedzenie Komisji Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta. Radni wydadzą m.in. opinię do projektów uchwał w sprawie: określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości, określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych, do projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Włocławek na rok 2018.

  O godz. 13.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej. Przedmiotem obrad komisji będą m.in.: projekt uchwały w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok; uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2030.

  Natomiast o godz. 14.00 zbiorą się członkowie Komisji Edukacji. Radni zaopiniują m.in.: projekt uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2030, zapoznają się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2017/2018.

  Szczegółowe porządki obrad komisji dostępne są pod adresem: http://wloclawek.esesja.pl

Informacje

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Historii Włocławka

21 kwietnia 2019, Możliwość komentowania Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Historii Włocławka została wyłączona

Pomoc starszemu mężczyźnie.

20 kwietnia 2019, Możliwość komentowania Pomoc starszemu mężczyźnie. została wyłączona

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem

18 kwietnia 2019, Możliwość komentowania Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem została wyłączona

W Kujawsko-Pomorskim sezon rolniczy rusza pełną parą

18 kwietnia 2019, Możliwość komentowania W Kujawsko-Pomorskim sezon rolniczy rusza pełną parą została wyłączona

II turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019

17 kwietnia 2019, Możliwość komentowania II turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019 została wyłączona

I Piknik Rodzinny Motocyklowo – Lotniczy Kruszyn 2019

17 kwietnia 2019, Możliwość komentowania I Piknik Rodzinny Motocyklowo – Lotniczy Kruszyn 2019 została wyłączona

Archiwa