Opublikowano: czw, Gru 6th, 2018

Wiadomości z magistratu 05.12.2018

Włocławek, dn. 5 grudnia 2018 r.

 • Dziś w ratuszu konferencja o zdrowiu O godz. 17.00 w sali nr 5 Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się konferencja pt. Kuźnia Zdrowia: „Potęga pożywienia”.Wśród zaplanowanych tematów pojawią się m.in.: zasady zdrowego żywienia przy obecnych wyzwaniach cywilizacyjnych, zapotrzebowanie organizmu i rola wody w naszym życiu.

  Na konferencję zaprasza Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej: https://www.mzoz.pl/

 • Jutro Mikołajki! Z tej okazji zapraszamy na bajkową imprezę! Świecące dekoracje w centrum miasta, powitanie świętego Mikołaja, piękna choinka i koncert, to tylko niektóre z atrakcji mikołajkowego eventu.6 grudnia o godz. 16.00 na placu Wolności rozpocznie się impreza pt. „Włocławek jak z bajki”.

  Zaplanowane są m.in. różnorodne atrakcje dla dzieci, w tym słodki poczęstunek. Będzie spotkanie z Mikołajem, na placu Wolności zagoszczą postacie z bajek, a w świąteczną atmosferę wprowadzą: występ Chóru Canto i koncert Agnieszki Twardowskiej.

  W Mikołajki nastąpi również start miejskich iluminacji bożonarodzeniowych. Serdecznie zapraszamy!

 • Wielkie otwarcie lodowiska przy al. Chopina Jutro o godz. 16.30 pokaz z ogniem w roli głównej będzie akcentem inaugurującym kolejny sezon na lodowisku przy al. Chopina 8. O godz. 17.00 nastąpi oficjalne otwarcie, a o muzyczną oprawę zadba didżej.OSiR przypomina, że już od 1 grudnia czynne jest lodowisko przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim. Ślizgawka jest dostępna: od poniedziałku do piątku od godz.15.00 do 20.30, natomiast w weekendy od godz. 9.00 do 20.30.
 • Konferencja: „Bezpieczna Szkoła – profilaktyka zagrożeń” Dziś o godz. 14.00 Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli przy ul. Nowomiejskiej organizuje konferencję pod hasłem: „Bezpieczna Szkoła – profilaktyka zagrożeń”.W konferencji wezmą udział dyrektorzy szkół, pedagodzy i psycholodzy szkolni, wychowawcy oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych. W programie: wykłady ściśle związane z edukacyjnymi, wychowawczymi i profilaktycznymi działaniami nauczycieli mającymi służyć harmonijnemu rozwojowi uczniów i kształtowaniu postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym.

  Szczegółowy program konferencji jest opublikowany: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1941:bezpieczna-szkoa&catid=39:aktualnoci

 • SP 14 otrzyma dziś nowy sztandar Dziś o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Bukowej rozpocznie się wydarzenie podsumowujące obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.W trakcie uroczystości nastąpi wręczenie szkole nowego sztandaru. Odbędzie się również koncert laureatów międzyszkolnego konkursu poezji i pieśni patriotycznej: „Moja Ojczyzna”.
 • Finał konkursu: „Talentiada” Dziś o godz. 11:00 w sali bankietowej restauracji Aleksander (ul. Szpitalna 23) odbędzie się gala finałowa konkursu: „Talentiada”, organizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Ośrodek Szkolenia Zawodowego i 2-5 Hufiec Pracy.
 • Szkolenie w Centrum Organizacji Pozarządowych Szkolenie jest adresowane do organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i jest jednym z pięciu szkoleń z generatora ofert, jakie odbywają się w największych miastach naszego regionu.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych, Samorząd Województwa zorganizował i sfinansował szkolenia w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu.

  Otwarte konkursy ofert planowane do ogłoszenia przez Samorząd Województwa na rok 2019 będą realizowane za pomocą nowego narzędzia pn. „Witkac.pl”. Dotychczasowy generator ofert będzie służył jedynie rozliczeniom za poprzednie lata.

  Szkolenie we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a odbędzie się dziś o godz. 15.30.

  Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/12/szkolenia-z-generatora-ofert/

 • Dziś odbędzie się koncert: „Mam serce” O godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się koncert pt. „Mam serce”.Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1, Zespół Szkół nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.
 • Wystawa konkursowych prac uczniów, jury zdecyduje 3 grudnia minął termin dostarczenia prac na szkolny konkurs: „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”, zorganizowany dla klas 4-5 SP 20 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, w ramach Tygodnia Matematyki, który trwa od 3 do 6 grudnia.Prace konkursowe będzie można podziwiać przez najbliższy tydzień w holu głównym szkoły.

  Dzieci i ich rodzice wykazali się bardzo dużą pomysłowością i kreatywnością podczas wykonania prac. Każdy kalendarz jest oryginalny, niepowtarzalny, o dużym zmyśle artystycznym. Każdy zawiera matematyczne zagadki, działania. Szkoła cieszy się z tak dużego zainteresowania konkursem. Na konkurs napłynęło ponad 70 prac. Komisję konkursową czeka teraz bardzo trudne zadanie oceny i wyłonienia najpiękniejszych prac.

 • Posiedzenia Komisji Rady Miasta Dziś w sali nr 20 włocławskiego ratusza obradować będą Komisje Rady Miasta Włocławek.O godz. 12.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Radni zaopiniują m.in. projekty uchwał w sprawie: ustalenia wysokości obowiązujących w 2019 roku opłat za usuwanie i parkowanie pojazdów usuniętych z dróg Miasta Włocławek na parkingach strzeżonych oraz wysokości kosztów powstałych w wyniku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdów; przyjęcia „Planu Adaptacji Miasta Włocławek do zmian klimatu do roku 2030”.

  O godz. 13.30 rozpocznie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu. Przedmiotem obrad będą m.in. projekty uchwał w sprawie: uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2030; uchwalenia budżetu miasta Włocławek na 2019 rok.

  Natomiast o godz. 14.30. zbiorą się członkowie Komisji Porządku Prawnego i Publicznego. Radni zaopiniują m.in. projekty uchwał w sprawie: uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok; uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2030.

  Szczegółowe porządki obrad komisji dostępne są pod adresem: http://wloclawek.esesja.pl.

Informacje

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Historii Włocławka

21 kwietnia 2019, Możliwość komentowania Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Historii Włocławka została wyłączona

Pomoc starszemu mężczyźnie.

20 kwietnia 2019, Możliwość komentowania Pomoc starszemu mężczyźnie. została wyłączona

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem

18 kwietnia 2019, Możliwość komentowania Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem została wyłączona

W Kujawsko-Pomorskim sezon rolniczy rusza pełną parą

18 kwietnia 2019, Możliwość komentowania W Kujawsko-Pomorskim sezon rolniczy rusza pełną parą została wyłączona

II turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019

17 kwietnia 2019, Możliwość komentowania II turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019 została wyłączona

I Piknik Rodzinny Motocyklowo – Lotniczy Kruszyn 2019

17 kwietnia 2019, Możliwość komentowania I Piknik Rodzinny Motocyklowo – Lotniczy Kruszyn 2019 została wyłączona

Archiwa