NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 05.02.2019

Włocławek, dn. 5 lutego 2019 r.

  • Dziś inauguracja Komitetu Rewitalizacji O godz. 17.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się posiedzenie Komitetu Rewitalizacji inaugurujące jego działalność. 22 przedstawicieli grup interesariuszy procesu rewitalizacji otrzyma akty powołania z rąk Prezydenta Włocławka dra Marka Wojtkowskiego. Członkowie wybiorą spośród siebie przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza.

    Komitet ma stanowić forum współpracy i dialogu między interesariuszami procesu rewitalizacji a organami Gminy Miasto Włocławek oraz pełnić  funkcję opiniodawczo – doradczą Prezydenta Miasta Włocławek w związku z wdrażaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

    Do zadań Komitetu, zgodnie z ww. Programem, należy w szczególności:

    1. a) opiniowanie zmian zakresu przedsięwzięć rewitalizacyjnych ujętych w Programie,
    2. b) opiniowanie postępów realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych oraz celów Programu na podstawie dokumentów przedkładanych przez Biuro Rewitalizacji,
    3. c) opiniowanie raportów okresowych i raportu końcowego z realizacji Programu oraz rekomendowanie wszelkich zmian związanych z Programem,
    4. d) występowanie do Prezydenta Miasta z wnioskiem o przeprowadzanie ekspertyz lub analiz Programu, mających na celu poprawienie jego skuteczności,
    5. e) zatwierdzanie zmian w kierunkach realizacji Programu.

    Zasady działania Komitetu Rewitalizacji, jego funkcje i zadania określa Załącznik do Uchwały nr LI/136/2018 Rady Miasta Włocławek z dnia 16 października 2018r. Kadencja Komitetu jest równa  z czasem obowiązywania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 i trwa od momentu powołania Komitetu.

  • Walczymy ze smogiem. Jutro spotkanie w ratuszu Wydział Środowiska Urzędu Miasta Włocławek zaprasza mieszkańców w dniu 6 lutego 2019 r. (środa) o godzinie 11:00 do Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 (sala konferencyjna nr 4) na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

    Tematem spotkania będzie projekt Uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w przedmiocie wprowadzenia na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwała antysmogowa”).

    Projekt uchwały został zamieszczony na stronie internetowej tut. Urzędu pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/projekt-tzw-uchwaly-antysmogowej-sejmiku-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/

    W trakcie spotkania przewidziana jest prezentacja multimedialna projektu uchwały. W związku z powyższym serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu.

  • Włocławianie decydują w sprawie fajerwerków Do 8 lutego 2019 roku pod adresem: https://goo.gl/forms/6HFZrJsTLVkvGNlI2 jest dostępna ankieta z pytaniem: Czy Pana/Pani zdaniem miejskim imprezom we Włocławku (Sylwester miejski, miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) towarzyszyć powinien pokaz fajerwerków?

    Wyniki ankiety będą cennym drogowskazem przy organizacji miejskich imprez i eventów.

    Do dyspozycji głosujących są również papierowe formularze, które można znaleźć przy urnach dostępnych we wszystkich budynkach Urzędu Miasta: w gmachu głównym przy Zielonym Rynku 11/13 (na parterze, w Biurze Obsługi Mieszkańców), w budynku przy ul. Kościuszki 12 (w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego) oraz w siedzibie UM przy ul, 3 Maja 22 (w pokoju nr 2).

    W internetowej ankiecie oddano do tej pory ponad 1200 głosów.

  • „Elektryk” ma nową pracownię 31 stycznia br. w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyło się uroczyste otwarcie pracowni elektrycznej pod patronatem Energa Operator S.A. Umowa o współpracy włocławskiego „Elektryka” ze spółką Energa Operator S.A. została zawarta we wrześniu 2017 roku.

    Zakres współpracy dotyczy m in. fundowania dla najlepszych elektryków stypendiów (takich stypendiów ufundowanych zostało już 15), fundowania nagród rzeczowych dla najlepszych uczniów, organizacji praktyk, dodatkowych staży i wycieczek specjalistycznych oraz przekazania środków finansowych na doposażenie pracowni elektrycznej.

    Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Włocławek w szkole dokonany został remont sali, po czym dzięki wsparciu finansowemu spółki Energa Operator zakupiono specjalistyczne pomoce dydaktyczne. W pracowni patronackiej Energa odbywają się zajęcia elektryczne o charakterze praktycznym i teoretycznym. Sala wyposażona jest w stoły pomiarowe elektrotechniczne, stanowisko do obróbki mechanicznej oraz w stanowiska do zajęć teoretycznych. W pracowni mogą odbywać się również egzaminy zawodowe.

  • Bezpłatne usługi dla przedsiębiorców Przedsiębiorcy, którzy przechodzą trudności w prowadzeniu swojego biznesu lub szukają pomysłu na dalszy rozwój, mogą skorzystać z bezpłatnych usług. Usługi świadczą doświadczeni konsultanci i mentorzy w ramach projektu Early Warning Europe, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.

    O wsparcie w ramach Projektu mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy działający na terenie Polski, którzy na skutek dynamiki rynku, oddziaływania różnych czynników zewnętrznych lub wewnętrznych utracili sprawność prowadzenia biznesu lub, w opinii przedsiębiorcy, istnieje ryzyko spowolnienia rozwoju firmy w przyszłości. Skupieni w ramach projektu Early Warning konsultanci, mentorzy oraz doradcy restrukturyzacyjni, w bezpośrednim kontakcie pomagają przedsiębiorcom przejść przez sytuację kryzysową, ryzyko porażki i jej konsekwencje, wspólnie wypracowywać niezbędne zmiany, wskazać najlepsze rozwiązania.

    Przedsiębiorca po zgłoszeniu się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.parp.gov.pl/ewe kierowany jest do dostępnego i zlokalizowanego możliwie najbliżej konsultanta, który ma za zadanie przyjrzeć się firmie z lotu ptaka i pomóc zdiagnozować przyczynę problemów. Po zakończeniu diagnozy, w zależności od jej wyniku, można rozpocząć pracę z mentorem – doświadczonym przedsiębiorcą, który przez maksymalnie 6 miesięcy będzie „prowadził ich pod rękę”, towarzysząc przedsiębiorcy w procesie zmiany. Inna możliwość to podjęcie współpracy z doradcą restrukturyzacyjnym, który pierwszej porady udzieli bezpłatnie.

    Usługi są całkowicie bezpłatne dla przedsiębiorców, nie stanowią także pomocy publicznej (w tym pomocy de minimis). Ważne jest też to, że przedsiębiorca musi wypełnić tylko prosty formularz rejestracyjny a następnie potwierdzić podpisem liczbę godzin wsparcia otrzymanych od konsultantów czy mentorów.

    Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.parp.gov.pl/ewe lub dzwoniąc bezpośrednio na infolinię projektu pod numer 664 316 709.

  • Z Kolbergiem na szlaku W tym roku Klub „Stara Remiza” rozpoczyna nowy cykl koncertów poświęcony muzyce ludowej naszego kraju, który będzie nosił tytuł: „Z Kolbergiem na szlaku”. W pierwszym wydarzeniu nowego przedsięwzięcia, które odbędzie się 15 marca o godz. 18.00, wystąpi zespół „Odpoczno”.

    Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa łączy współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania.

    Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/z-kolbergiem-na-szlaku-odpoczno/