NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Weekend na drogach regionu i zmiany organizacyjne przy cmentarzach

Włocławscy policjanci od soboty (28.10.2023) dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i osób odwiedzających cmentarze. Mundurowi czuwają, by każdy bezpiecznie dotarł na groby bliskich i z powrotem do domu. Działania potrwają do czwartku 2 listopada br.

Przez dwa dni minionego weekendu (28-29.10.2023) na terenie powiatu włocławskiego odnotowaliśmy 8 kolizji drogowych. Ponadto zatrzymaliśmy trzech rowerzystów jadących w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 33-latek zatrzymany na terenie gminy Choceń, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie każdy z nieodpowiedzialnych cyklistów ukarany został mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, dlatego apelujemy do uczestników ruchu drogowego o zwracanie uwagi na zmiany organizacyjne w ruchu w pobliżu cmentarzy i stosowanie się do poleceń wydawanych przez mundurowych.

Przypominamy, że od dzisiaj tj. 30.10 do 2.11 zmieniona jest organizacja ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego we Włocławku. Obejmuje ona: aleję Chopina na odcinku od ulicy Komunalnej do alei Kazimierza Wielkiego; ulicę Komunalną wraz z łącznikiem do ulicy Cmentarnej; ulicę Cmentarną i ulicę Kazimierza Górskiego.

Zmiany na konkretnych ulicach i terminy ich obowiązywania:

Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ul. Cmentarnej, łączniku ulic Cmentarnej i Komunalnej oraz na ulicy Komunalnej. (30.10 – 02.11- do godzin porannych), nie będzie możliwości wyjazdu z ulicy Górskiego na wprost w ulicę Cmentarną, a wyjazd z ulicy Górskiego odbywać się będzie tylko w prawo w kierunku centrum (30.10. – 31.10.), wyjazd z ulicy Cmentarnej tylko w lewo (01.11 – 02.11 – do godzin porannych).

Zamknięty będzie ruch kołowy na ulicy K. Górskiego na odcinku od alei Chopina do rozwidlenia ulicy K. Górskiego i Sportowej (01.11 – 02.11 – do godzin porannych). Na alei Chopina pojawi się wygrodzenie wzdłuż cmentarza w pasie rozdziału jezdni. Skanalizowanie ruchu na ulicy Cmentarnej będzie się odbywało przy pomocy czasowego oznakowania poziomego oraz urządzeń BRD oraz trwałego wygrodzenia pasa wyłączonego z ruchu.

Zatoki postojowe będą wydzielone na ulicy Cmentarnej wzdłuż pętli autobusowej częściowo dla pojazdów zaopatrzenia i częściowo dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nastąpi wygrodzenie na łuku (wyjazd z łącznika w ulicę Cmentarną) w celu uniemożliwienia postoju pojazdów. Przejazd na wysokości firmy „Petrokan” w dniach 01.11 – 02.11 (do godzin porannych) będzie zamknięty.

Pamiętajmy! Akcja włocławskich policjantów potrwa do 2 listopada br. Mundurowi będą czuwać nad bezpiecznymi podróżami i w razie potrzeby będą udzielać pomocy uczestnikom ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy.

KMP we Włocławku