NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Skarbiec Fajansu – warsztaty twórcze

Chcesz nauczyć się lepić naczynia z gliny lub stać się ekspertem w dziedzinie druku 3D? Marzysz o tym, by malować kwiaty niczym wspaniałe malarki z Fabryki Fajansu? A może chcesz, by Twoje dziecko rozwijało talent plastyczny, jednocześnie poznając podstawy języka angielskiego? Zapoznaj się z ofertą zajęć kreatywnych w Skarbcu Fajansu.

Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu to nie tylko multimedialne przestrzenie edukacyjno-wystawiennicze. Nowe miejsce na kulturalne mapie Włocławka posiada również bogatą ofertę warsztatową dla osób indywidualnych.

Działające w Skarbcu Fajansu sekcje całoroczne to propozycja zajęć popołudniowych dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność lub odkrywać nowe pasje.

Oferta dla dzieci 5-8 lat:

 • „Play With Clay” – Lekcje plastyki po angielsku
  Zajęcia łączące zabawę gliną z praktyczną nauką języka angielskiego. Na warsztatach nie zabraknie muzycznych przerywników i odrobiny ruchu.
 • „Małe rzemiosło” – wprowadzenie do rzeźby i ceramiki
  Podczas zajęć dzieci będą ugniatać, wałkować, formować i ozdabiać glinę.

Oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

 • Podstawy druku 3D (7+)
  Podstawy obsługi drukarki, drukowanie niewielkich figurek
 • Nowe technologie druku 3D (10+)
  Podczas zajęć uczestnicy będą uczyć się grawerowania laserem na różnych materiałach, samodzielnie projektować i drukować proste przedmioty
 • „Kwiaty Fajansu” – warsztat zdobienia ceramiki (16+)
  Malowanie tradycyjnych wzorów kwiatowych, inspirowanych wzornictwem fajansu włocławskiego. Uczestnicy będą tworzyć wzory na deskach, talerzach, kubkach, wazonikach, miskach i ozdobach choinkowych.
 • Sekcja ceramiki (7+)
  Potocznie zwane „lepienie z gliny”. Kontynuacja, działającej przez 10 lat w „Browarze B.” sekcji Ceramika. Nauka tworzenia naczyń i figurek.
 • „Fajansowe wzory” – rysowanie, malowanie, wycinanie (10+)
  Dekorowanie różnych materiałów i przedmiotów w tradycyjne kujawskie, ludowe motywy.

W Interaktywnym Centrum Fajansu – Skarbcu Fajansu odbywają się również warsztaty czasowe, których tematyka zmienia się co dwa miesiące. Obecnie trwają zajęcia malowania kurtki jeansowej w fajansowy wzór, a już w grudniu odbędą się warsztaty tworzenia ozdób choinkowych z ceramiki, czyli „Choinka w kolorze”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://ckbrowarb.pl/skarbiec-fajansu/ Zapisy pod numerem telefonu 54 427 02 63, od poniedziałku do piątku w godzinach: 11.00 – 15.00

Skarbiec Fajansu