NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Planeta Energii” odwiedzi Włocławek!

12 i 13 maja we Włocławku.

Interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe „Planeta Energii” pojawi się we Włocławku jako nagroda dla klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 8 za zwycięstwo w organizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym.

Konkurs skierowany był do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Jego głównym celem było propagowanie wśród najmłodszych wiedzy na temat energii elektrycznej, bezpiecznego z niej korzystania oraz ochrony środowiska.

Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z wychowawczynią panią Joanną Matuszkiewicz znalazła się wśród zwycięzców konkursu. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację konkursowych zadań. Spotkali się m.in. ze studentami, którzy zaprezentowali im opracowane przez siebie eksperymenty związane z energią elektryczną. W prace konkursowe włączyli się także rodzice, którzy pomagali uczniom zbierać materiały niezbędne do przeprowadzenia niektórych zajęć.

– Dzieci bardzo chciały wziąć udział w konkursie. Zależało im na zdobyciu wiedzy. Kiedy okazało się, że zwyciężyliśmy, powiedziały mi, że warto brać udział w tego typu przedsięwzięciach i że czują się dzięki akcji mądrzejsi. Jestem z nich bardzo dumna – komentuje pani Joanna Matuszkiewicz.

„Planeta Energii” stanie na Zielonym Rynku we Włocławku. Od 9:00 do 14:00 dostępna będzie jedynie dla umówionych klas z okolicznych szkół. Pomiędzy 15:00 a 18:00 miasteczko będzie dostępne dla mieszkańców.

Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji m.in. pokaz filmu 3D opowiadającego historię Energoludków oraz udział w eksperymentach naukowych przygotowanych i prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, które przeniosą dzieci w niesamowity świat energii elektrycznej. Najmłodsi wykonają doświadczenia związane z powstawaniem prądu, sposobami jego wytwarzania oraz wiele innych. Każdy odwiedzający miasteczko dowie się także jakie materiały przewodzą prąd, jakie zjawiska towarzyszą jego przepływowi oraz czy energię elektryczną można zmagazynować.

Po zakończeniu wizyty w Płocku „Planeta” przeniesie się do kolejnych miast, z których pochodzą klasy nagrodzone w konkursie.

Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA.

Ogólnopolskimi patronami akcji są: Minister Edukacji Narodowej oraz portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl oraz Ekologia.pl.

Lokalnym patronem miasteczka jest Gazeta Pomorska.

Źródło: dobrapr.pl