NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Uroczyste zakończenie zajęć w Ekologicznej Akademii Umiejętności

 

DYPLOMY WRĘCZONE

9 maja zakończyły się zajęcia drugiej edycji Ekologicznej Akademii Umiejętności prowadzonej wspólnie przez ANWIL S.A. i Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”. Uczestniczyło w nich 19 osób, nauczycieli z włocławskich szkół ponadpodstawowych.

Uroczystość miała miejsce w ANWILU, dyplomy ukończenia Akademii wręczał Tomasz Zieliński, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Działalności Operacyjnej naszej Firmy w asyście Jolanty Kaczmarek, reprezentującej Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, Magdaleny Ozimek „szefowej” Akademii ze Spółki CHEMEKO i Krzysztofa Wojdyło, Kierownika Biura Marketingu ANWILU S.A..

Podczas trwających od jesieni ubiegłego roku kilku sesji zajęciowych, słuchaczki Akademii miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii we wszystkich aspektach oddziaływania człowieka na środowisko naturalne, na otaczającą nas przyrodę. Poszczególne sesje zajęciowe dotyczyły takich zagadnień jak: prawodawstwo z zakresu ochrony środowiska, systemy zarządzania środowiskowego wdrażane w zakładach przemysłowych, gospodarka wodno-ściekowa (przemysłowa i komunalna), ochrona atmosfery czy klasyfikacja i składowanie odpadów. Ukończenie Akademii pozwoli na znacznie głębsze, bardziej szczegółowe i w ciekawszy sposób przekazywanie nabytych wiadomości młodzieży w placówkach dydaktycznych.

Każdorazowo, po wysłuchaniu szeregu referatów i prezentacji uczestniczki Akademii miały możliwość ugruntowania świeżo nabytej wiedzy podczas wizyt w obiektach pracujących na rzecz środowiska, takich jak: oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody, składowisko odpadów, a nawet jednostka straży pożarnej, która (przynajmniej w ANWILU) jest jednocześnie wyspecjalizowaną jednostką w ratownictwie chemicznym.

Ekologiczna Akademia Umiejętności to inicjatywa, która zrodziła się w Sekretariacie Programu „Odpowiedzialność i Troska” prowadzonego przez Spółkę CHEMEKO, a mająca w założeniu przełamywanie, pokutujących jeszcze w opinii społecznej mitów, jakoby przemysł chemiczny był jednym z największych zagrożeń i trucicieli środowiska. Dodajmy, iż obok Włocławka i ANWILU, podobne zajęcia prowadzone były także w Płocku, Puławach i Śremie.

Źródło: ANWIL S.A.