NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Znamy półfinałowe pary turnieju o Extra Puchar

ZKS Drzonków zagra z Condohotels Morliny Ostróda, a Armada Silesia Miechowice podejmie Bogorię Grodzisk Mazowiecki w półfinałach turnieju o Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego, który odbędzie się w dniach 4-5 maja w płockiej Orlen Arenie. Losowania par dokonał Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Pojedynek ZKS Drzonków z Condohotels Morliny Ostróda (4 maja, godz. 17.00) będzie 13. oficjalnym meczem pomiędzy tymi zespołami w historii. Korzystniejszy bilans (7-5) mają ostródzianie, jednak to ZKS będzie faworytem półfinałowej konfrontacji o Extra Puchar. Drużyna Lucjana Błaszczyka zajęła w sezonie zasadniczym rozgrywek ligowych drugie miejsce i pewnie awansowała do play-off. „Jedziemy do Płocka po zwycięstwo i dobre gry, które dodadzą nam pewności siebie w walce o medale drużynowych mistrzostw Polski. Ten turniej to okazja do doszlifowania formy i sprawdzenia różnych rozwiązań taktycznych. Z Ostródą zapowiada się ciekawy, wyrównany mecz” – powiedział Błaszczyk.

W drugim półfinale drużynowy wicemistrz Polski Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Armadą Silesią Miechowice w piątym oficjalnym starciu w historii. Do tej pory wszystkie mecze na swoją korzyść rozstrzygnęli grodziszczanie, którzy w fazie play-off rozgrywek ligowych także zagrają z Armadą Silesią. „To dla nas bardzo dobre losowanie. Z Miechowicami jeszcze nigdy nie przegraliśmy, więc chcemy podtrzymać dobrą serię. Turniej o Extra Puchar jest ważny i chcemy w nim grać to, co najlepsze” – powiedział Wang Zeng Yi z Bogorii, który razem z klubowym kolegą Danielem Górakiem i Bartoszem Suchem (Olimpia-Unia Grudziądz) przygotowuje się do światowych kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.

Triumfatorzy półfinałów zmierzą się w sobotę (godz. 17.00) w finale, którego stawką będzie Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego oraz nagrody pieniężne. Przegrani w półfinałach zagrają o trzecie miejsce (godz. 14.00). Transmisję „na żywo” z decydujących zmagań najlepszych tenisistów stołowych w kraju przeprowadzi TVP Sport.

Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego organizowany jest przez Orlen Arenę. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski. Sponsorami są Miasto Płock, Dartom i Millenium Leasing. Patronem medialnym jest serwis internetowy SPORT.PL oraz Radio Dla Ciebie.

PSTS