Opublikowano: wt, Maj 1st, 2012

Znamy półfinałowe pary turnieju o Extra Puchar

ZKS Drzonków zagra z Condohotels Morliny Ostróda, a Armada Silesia Miechowice podejmie Bogorię Grodzisk Mazowiecki w półfinałach turnieju o Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego, który odbędzie się w dniach 4-5 maja w płockiej Orlen Arenie. Losowania par dokonał Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Pojedynek ZKS Drzonków z Condohotels Morliny Ostróda (4 maja, godz. 17.00) będzie 13. oficjalnym meczem pomiędzy tymi zespołami w historii. Korzystniejszy bilans (7-5) mają ostródzianie, jednak to ZKS będzie faworytem półfinałowej konfrontacji o Extra Puchar. Drużyna Lucjana Błaszczyka zajęła w sezonie zasadniczym rozgrywek ligowych drugie miejsce i pewnie awansowała do play-off. “Jedziemy do Płocka po zwycięstwo i dobre gry, które dodadzą nam pewności siebie w walce o medale drużynowych mistrzostw Polski. Ten turniej to okazja do doszlifowania formy i sprawdzenia różnych rozwiązań taktycznych. Z Ostródą zapowiada się ciekawy, wyrównany mecz” – powiedział Błaszczyk.

W drugim półfinale drużynowy wicemistrz Polski Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Armadą Silesią Miechowice w piątym oficjalnym starciu w historii. Do tej pory wszystkie mecze na swoją korzyść rozstrzygnęli grodziszczanie, którzy w fazie play-off rozgrywek ligowych także zagrają z Armadą Silesią. “To dla nas bardzo dobre losowanie. Z Miechowicami jeszcze nigdy nie przegraliśmy, więc chcemy podtrzymać dobrą serię. Turniej o Extra Puchar jest ważny i chcemy w nim grać to, co najlepsze” – powiedział Wang Zeng Yi z Bogorii, który razem z klubowym kolegą Danielem Górakiem i Bartoszem Suchem (Olimpia-Unia Grudziądz) przygotowuje się do światowych kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.

Triumfatorzy półfinałów zmierzą się w sobotę (godz. 17.00) w finale, którego stawką będzie Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego oraz nagrody pieniężne. Przegrani w półfinałach zagrają o trzecie miejsce (godz. 14.00). Transmisję „na żywo” z decydujących zmagań najlepszych tenisistów stołowych w kraju przeprowadzi TVP Sport.

Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego organizowany jest przez Orlen Arenę. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski. Sponsorami są Miasto Płock, Dartom i Millenium Leasing. Patronem medialnym jest serwis internetowy SPORT.PL oraz Radio Dla Ciebie.

PSTS

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa