NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Złote medale judoków w Pucharze Polski

Po sukcesie Łukasza Smorzewskiego  w Mistrzostwach Polski Seniorów w Judo (brązowy medal) kolejne zwycięstwa zanotowali judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek. Podczas rozegranego w Bytomiu Otwartego Pucharu Polski Juniorów Młodszych podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego, aż 3 razy stawali na najwyższym stopniu podium. Sukces tym większy, że po najwyższe trofea sięgnęli najmłodsi judocy – młodzicy (1999r.) mający prawo startu w wyższej kategorii wiekowej.  Swoją klasę potwierdziła Angelika Szymańska  – młodziczka, mistrzyni Polski juniorek młodszych z wagi  48kg, która nie dała szans swoim rywalkom, tym razem w wyższej wadze (do 52kg) zdobywając złoty medal. Rywalizacja w tej kategorii wagowej była bardzo duża, bowiem do startu stawiły się medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uczestniczki Mistrzostw Europy i Pucharów Europy z wagi 48 i 52kg.

Historyczne występy mogą zanotować w swojej karierze  kolejni reprezentanci  „Olimpijczyka”, którzy po raz pierwszy sięgnęli po złote medale w Pucharze Polski Juniorów Młodszych. W wadze do 48kg najlepsza była Wiktoria Tomczak (brązowa medalistka M.P. Młodziczek), natomiast wśród chłopców w wadze do 46kg Kacper Wróbel (mistrz Polski Młodzików). MKS „Olimpijczyk” z dorobkiem 3 złotych medali zajął 2 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Klasyfikacja medalowa (kobiety)
1m – MKS Olimpijczyk Włocławek ( 2, 0, 0 )
2m – GKS Czarni Bytom ( 1, 1, 0 )
3m – MKS Juvenia Wrocław (1, 0, 2 )

Klasyfikacja medalowa (kobiet i mężczyzn)
1m – GKS Czarni Bytom  (4, 1, 1 )
2m – MKS Olimpijczyk Włocławek (3, 0, 0 )
3m – Klub Środowiskowy AZS Gliwice (1, 1, 2 )

W tym czasie młodsi judocy „Olimpijczyka” wystartowali w XVII Otwartym Turniej Judo Dzieci z okazji święta „Narodowego Dnia Niepodległości”  w  Warszawie oraz w Otwartych Mistrzostwach Grudziądza – Festiwalu Judo Dzieci o ,,Puchar Prezydenta Miasta Grudziądz”  zdobywając 6 medali (3zł, 2sr, 1br) i 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej w Grudziądzu.

Medale dla „Olimpijczyka” zdobywali: Wiktor Lewandowski (2zł), Jakub Woźniak (1zł, 1sr), Dorian Tomczak (1sr, 1br)

Wyjazdy na turnieje były dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Źródło: A.Szczepańska